Filip

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Świetna gra zręcznościowa, pozwalająca na integrację graczy w każdym wieku. Pomysłowe wykonanie i prostota zasad połączona z masą śmiechu. Mimo wszystko grę należy uznawać raczej jako przerywnik między bardziej skomplikowanymi zasadami, co nie zmienia faktu, że syndrom jeszcze jednej partii występuje w kontekście tej pozycji.


Gra mechanicznie banalna, co pozwala na rozgrywkę praktycznie z każdym, jeśli tylko klimat przypasuje. A co do klimatu... Wylewa ona się z pudełka. Aplikacja, do której początkowo byłem sceptycznie nastawiony, tylko zwiększa immersję. Głównymi minusami są podstawki na potwory (sic!) i klasyczna "wypraska" od FFG typu "dostarcza w całości i zapomnij" (innymi słowy jej brak). Poza tym, w mojej opinii, najlepsza gra oparta o twórczość Lovecrafta, w jaką grałem. 5/5.


Genialna gra, o czym świadczy chociażby liczba zdobytych nominacji i nagród. Przystępne zasady, piękna oprawa wizualna pozwala użyć jej jako gry "drugiego stopnia" przy wprowadzaniu nowych planszówkowiczów. Jednocześnie ilość kombinowania zadowoli nawet wyjadaczy. Należy jednak zaznaczyć możliwość wystąpienia paraliżu analitycznego u niektórych graczy oraz to, że gra w więcej niż 3 osoby może się ciągnać. W skali BGG 9/10, w skali rebelowej, po zaokrąglenia, 5/5.


Jak dla mnie ideał :)

Świetne koszulki, zapewniające doskonałą ochronę. Faktura "tyłu" bardzo przyjemna. O wiele lepsze, niż całkowicie przezroczyste.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo solidna talia. Dużą pomocą są dołączone do niej broszurki ze strategiami, choć po kilku rozgrywkach samemu można opracować strategię, z którą przeciwnik będzie miał nie lada problemy. A wszystko dzięki wręcz perfekcyjnemu doborowi kart do zestawu.


Solmyrr

Liczba recenzji: 9