Granny_RE_Lee

Poliglota

Warszawa

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobry dodatek - nowe drużyny klimatyczne, ciekawie urozmaicone. Dodatkowe ulepszenia - bez zarzuty, a magiczne piłki i kontrakty wprowadzają sporo pozytywnego zamieszania.

Dla fanów BB: TM dodatek obowiązkowy. Nieprzekonanych raczej nie przekona - dodano więcej tego samego czyli nieco losowej, beztroskiej zabawy w uganianie się za piłką i pałowanie po głowach ;)


Bardzo przyjemna gra - w chwili obecnej zdecydowanie pierwsza jaką proponuję znajomym lub członkom rodziny zaczynającym przygodę z grami planszowymi.
Wykonanie jest estetyczne, klimat lekki i zrozumiały dla prawie każdego, a zasady dość proste. Gra wymaga nieco planowania, ale równocześnie spora doza losowości sprawia, że nawet doświadczony gracz nie może być pewny zwycięstwa. Interakcji jest sporo, ale nie ma wyrzynania w pień :) Ankh Morpork gwarantuje dobrze spędzony wieczór za każdym razem.

Jedna uwaga - postać komendanta Vimes'a wydaje się mieć wyjątkowo proste warunki zwycięstwa (szczególnie w grze na 4 osoby) - zazwyczaj odrzucamy tę kartę przed losowaniem ról.


Dobry, solidny produkt

Przyjemna gra w alokację robotników. Bardzo dobra jakość wykonania elementów, estetyczne ilustracje, nieskomplikowane zasady. Miły sposób na spędzenie wieczoru w gronie znajomych - raczej dla początkujących. Jest sporo wariantów rozrywki (szczególnie z dodatkiem, niestety w Polsce niedostępnym), ale nie jest to gra od której nie można się oderwać. Mimo wszystko polecam, warta swojej ceny.


Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna gra kooperacyjna!

Duża płynność rozgrywki i klimat nieustannego zagrożenia sprawiają, że w Pandemic chce się grać w kółko (epidemia sama się nie zwalczy!). W pierwsze 3 dni od zakupu zagrałem z żoną 10 partii ;) Takie tempo może spowodować w niektórych przypadkach szybkie "zużycie materiału" i znudznie grą, ale sądząc po komentarzach innych graczy Pandemic ten problem raczej nie dotyczy. Każda gra jest inna sama w sobie, a zmiana postaci pozwala na obranie trochę innych strategii. W ostateczności zostają dodatki, które dodają sporo wariantów (i całe mnóstwo nowych postaci).

Polecam każdemu, a szczególnie parom!


Świetny dodatek. Przede wszystkim nowe zestawy kart graczy i ulepszeń są świetne i rozwiązują kilka istotnych problemów podstawowej wersji (tj brak motywacji do walki bogów innych niż Khorne i oczywista kolejność wybierania upgradów). Nowa frakcja (Rogaty Szczur) to z kolei zupełnie nowe strategie - przejmowanie punktów z ruinacji dokonanej przez innego gracza jeszcze nigdy nie było tak łatwe ;)

Polecam wszystkim fanom CitOW!


Mikhs

Liczba recenzji: 11