Kerowianka

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

W porządku, bez rewelacji

Szybka gra blefu. Zwykle do samego końca nie wiadomo, który klan będzie miał przewagę na stole. Najlepiej sprawdza się przy komplecie graczy.


Szkoda, że tych budynków nie było w podstawce... Dzięki temu rozszerzeniu mała Agricola mocno zyskuje na regrywalności. Teraz partie są ciekawsze i zdecydowanie bardziej różnorodne.
Muszę się przyczepić do tego, że na wielu kafelkach zamiast ładnej ilustracji jest tylko tekst pisany drobnym maczkiem. Brzydko się takie tekstowe budynki prezentują i okropnie szpecą gospodarstwo.
(Już wolałbym żeby opis działania był tylko w instrukcji. I tak na grę używa się tylko 4 budynków.)
PS.
Jest jeszcze jedna wada - cena!


Dobry, solidny produkt

Grając w Lewisa jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zamiast ścigać po rzece, to wspinam się żmudnie po torze punktacji. Tyle jeśli chodzi o klimat:)
Są też inne wady, np:
- Dłuuugi czas oczekiwania na własną kolejkę. Wszystko sobie ładnie zaplanowałeś. Przychodzi czas na twój ruch... A tu wszystkie karty znikneły ze stołu, najlepsze pola na planszy zajęte. Żegnajcie surowce... "No chwila, myślę!!!"
- Zostałeś w tyle na rzece. Nie masz żadnego sprytnego kombo w zanadrzu. Już nie dogonisz czołówki. Szanse na wygraną równe zeru? No to przykro mi, ale musisz jeszcze wlec się za nami przez godzinę, aż skończymy partię... Ta gra nie zna litości, błędów nie wybacza.
- Czas rozgrywki. 120 minut - może przy trzech graczach. W komplecie 3 godziny to minimum, jak dobrze pójdzie.
- Ilustracje są świetne, projekt graficzny również. Tylko te obrazki jakieś takie rozmyte. Tektury grube, ale miękkie, odkształcone. Ktoś czegoś nie dopilnował w produkcji?

Teraz będzie najlepsze. Ja tę grę bardzo lubię, wady akceptuję. Może dlatego, że zawsze jestem w czołówce wyścigu. Bo w czołówce wyścigu są emocje, oj są.


Dobry, solidny produkt

Najlepiej sprawdza się w gronie, które zna już dobrze karty. Wtedy można liczyć na odrobinę więcej taktyki. Oczywiście, gra jest losowa i to bardzo - da się odpaść nie rozgrywając nawet jednej kolejki. Na szczęście partie przebiegają błyskawicznie, więc zaraz można zacząć od nowa.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Jeśli masz problemy z koncentracją i oceną odległości, to nie polecam:)
Ciekawy mechanizm kół zębatych przyprawi móżdżących kompanów gry o zawrót głowy. Masa skrupulatnego planowania (tak, żeby akcje zgrały się w czasie), wiele dróg do osiągnięcia celu i duża dawka emocji.


Ryudo

Liczba recenzji: 190

To.dizzer

Liczba recenzji: 22

Nayia

Liczba recenzji: 149

Doris

Liczba recenzji: 267

Paola13

Liczba recenzji: 49

Lyla

Liczba recenzji: 65

Anteater1

Liczba recenzji: 5