Nayia

Pisarz

Warszawa

Obserwowani

13 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

31 użytkowników

Zobacz wszystkich

Jak dla mnie ideał :)

Idealne dla niebiesko-czarnej talii w magicu (np. merfolkowej). Kłopot pojawia się tylko, gdy gra się w wodzie. Nie planuję grać w wodzie, więc karty mi się nie zgubią. Solidny, mocny produkt.


Jak dla mnie ideał :)

Porządne dla talii biało-czarnej lub zielono-białej w magicu. Można się zastanowić nad grą na trawie z prześwitującą ziemią, ale za to na śniegu czy stole powinny być dobrze widoczne. Solidne, ładne, mocne.


Jak dla mnie ideał :)

Doskonałe na biało-czarną talię w magicu, idealnie maskuje się na śniegu, a że nie grywam na śniegu nie będzie problemu ze zgubieniem kart. Solidne, porządnie wykonane koszulki.


Jak dla mnie ideał :)

Cudowny dodatek pełen merfolków, dinozaurów, wampirów i piratów, a także wzbogacony o nową umiejętność kart - błogosławieństwo tajemniczego miasta znajdującego się na Ixalan. Dużo przyjemnych kart, dużo zielono-niebieskich merfolków i biało-czarnych wampirów. To zdecydowanie dodatek stworzony dla mnie :)


Spodziewałam się, że dodatek do Domku po prostu zwiększy liczbę graczy i gotowa byłam narzekać "czemu tak drogo", ale... nie. Nie. Dodatek do Domku jest przykładem, jak powinno się robić dodatki zmieniające mechanikę gry.
"Słoneczna 156" wprowadza bowiem nie tylko 5 i 6 gracza, ale (co sugeruje cyferka 1 w liczbie), także wariant solowy, a wszystko za sprawą dwóch nowych elementów: planów architektonicznych oraz sublokatorów. To pierwsze zmienia wreszcie schemat budowy naszego domu. Grając "na poważnie", czyli kto będzie miał więcej punktów, wreszcie nie kierujemy się schematem "kuchnia-łazienka-sypialnia" i "na każdym piętrze łazienka", ale staramy się wpasować w któryś z wylosowanych schematów, co nie zawsze jest proste (i, co ciekawe, niekiedy wyżej punktowane schematy są łatwiejsze w realizacji). Nie jest to przymus, ale daje te ekstra 3 lub 5 punktów.
Drugie wprowadza ludzików, których chcemy osiedlić w swoim domu. I to daje pewien posmak rywalizacji i niemalże negatywnej interakcji, gdy dwie osoby chcą tego samego sublokatora - podebranie spod nosa wymarzonego mieszkańca często uniemożliwia wprowadzenie się do naszego domku komuś innemu, bo układ pomieszczeń już temu drugiemu nie pasuje.
Oprócz tego nowe śliczne dachy, pomieszczenia i ciekawe rozwiązania w narzędziach i pomocnikach (moim faworytem jest skrzynka na narzędzia).

Dodatki można dowolnie łączyć, można też nawet na dwóch graczy grać z planszą sześcioosobową - i to wcale nie oznacza, że będzie łatwiej (spróbuj skompletować dachy w jednym kolorze!). A wspominany wariant solowy? Spędziłam chyba trzy albo cztery godziny późnej nocy, powtarzając sobie "następna rozgrywka będzie ostatnią, serio" przy każdej kolejnej grze :) To chyba o czymś świadczy?

Polecam. Produkt nawet na szóstkę, ale się nie da, więc niech będzie znowu uczelniana szóstka czyli: 5!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Korba91

Liczba recenzji: 33

Bazylozaur

Liczba recenzji: 10

Piotreksiem

Liczba recenzji: 37

Zack

Liczba recenzji: 19

Kerowianka

Liczba recenzji: 37

Doris

Liczba recenzji: 267

Leser

Liczba recenzji: 122

Sokki

Liczba recenzji: 6

Dagna

Liczba recenzji: 80

dewodaa

Liczba recenzji: 399

Jenny

Liczba recenzji: 55

urban moloch

Liczba recenzji: 19

XIX

Liczba recenzji: 35

Red5

Liczba recenzji: 18

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Gosiek

Liczba recenzji: 5

Jacek Nowak

Liczba recenzji: 42

Mucha__

Liczba recenzji: 20

Zbigniew2000

Liczba recenzji: 121

Roman

Liczba recenzji: 21

Rieviel

Liczba recenzji: 219

Mockingbird

Liczba recenzji: 26

Stripocean

Liczba recenzji: 6

XIX

Liczba recenzji: 35

BonJowi

Liczba recenzji: 89

Anna

Liczba recenzji: 51

Doris

Liczba recenzji: 267

RachCiach

Liczba recenzji: 57

Kolibergfx

Liczba recenzji: 74

Lidia

Liczba recenzji: 0

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Agata90

Liczba recenzji: 102

Adam.ciorga

Liczba recenzji: 0

Merkurjusz

Liczba recenzji: 53

Schatten

Liczba recenzji: 9

Leslawo

Liczba recenzji: 0

OloiBolo

Liczba recenzji: 2

Maycia

Liczba recenzji: 220

Kblskwsk

Liczba recenzji: 5

Krych

Liczba recenzji: 32

Voitekbob

Liczba recenzji: 8

Hojoxhojo

Liczba recenzji: 121

Souldragon

Liczba recenzji: 55

Ja

Liczba recenzji: 1079