Marian

Poliglota

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

1 użytkownik

Moja ocena 5/5

+ granie Jackiem >:)
+ instrukcja
+ wykonanie
+ klimat (sama gra jak i instrukcja)
+ do wytłumaczenia w 5 min
+ reguły opcjonalne do wyrównywania szans
+ dużo emocji i bezpośredniej rywalizacji :)

- czasami granie policjantami bywa frustrujące
- lekki syndrom gracza alfa może się pojawić wśród policjantów

Jedna z moich ulubionych gier !!! Granie Jackiem to ideał natomiast granie policjantami jest najlepsze, gdy udaje nam się łapać jakieś ślady. Aby Jack nie miał zbyt dużej przewagi polecam stosować reguły opcjonalne dla policjantów. Jak dla mnie gra o niebo bije Draculę z racji prostszych reguł, większego klimatu z gry (zamiast z kart) i bardziej dynamicznej rozgrywki.


Moja ocena 5/5
Po wielu wielu partiach stwierdzam, że jest to mistrzowsko zaprojektowana gra kooperacyjna której regrywalność jest chyba nieograniczona :) Można grać 1-4 os. i w każdym składzie gra będzie jednakowo emocjonująca. Rozprzestrzenianie się chorób genialne. Kooperacja konieczna. Można nawet zminimalizować syndrom gracza alfa poprzez trzymanie kart zakrytych w ręce zamiast odkrytych na stole.
Nic tylko grać. EMOCJE GWARANTOWANE :)


W porządku, bez rewelacji

Niestety nawet z poprawionymi regułami nie udało nam się wycisnąć zbyt wiele z tej gry. Gra 4 os. miała spory downtime a mało emocji i decyzji. A szkoda bo kości są po prostu boskie !!! Zdolności postaci i właściwości przedmiotów są bardzo klimatyczne i świetnie wspomagają wsiąknięcie w świat Śródziemia. Także gra raczej tylko dla fanów Tolkiena. Najbardziej kulał system semi-kooperacji :( Trochę lepiej gra chodziła jako pełna kooperacja ale do tego celu trzeba ściągnąć zaawansowane reguły z bgg stworzone przez jednego z użytkowników.


Vitas

Liczba recenzji: 8

Bonzai

Liczba recenzji: 37