Devean

Weteran

Obserwowani

4 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Jak dla mnie ideał :)

Obecnie coraz częściej pojawiają się pudełka dla początkujących mające przyciągnąć do gier fabularnych nowe osoby. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza w przypadku miłośników planszówek i dzieci.

Ten zestaw świetnie spełnia swoją funkcję. Dodatkowe elementy nieco upodabniają rozgrywkę do planszówki narracyjnej, podstawowe zasady są opisane w sposób przystępny, ale jednocześnie gra nie została niepotrzebnie spłycona.

Ogólnie dobry wybór, żeby kogoś łatwo wprowadzić do L5K i gier fabularnych w ogólności.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna gra zarówno na okres przedświąteczny, jak i na same święta – takie trochę szybkie świąteczne Carcassonne ;). Można grać z ludźmi w różnym wieku, każdemu powinno się spodobać.

Od strony graficznej moim zdaniem wypada lepiej niż wydania angielskie. Staranniejsze i bardziej klimatyczne rysunki, miła dla oka kolorystyka.

Jeśli chodzi o rywalizację, to oczywiście można grać przeciwko innym, żeby samodzielnie wygrać, ale dużo przyjemniej się gra, jeśli gra się wspólnie i nawzajem sobie w duchu świątecznym pomaga :).


Jak dla mnie ideał :)

Doskonały dodatek rozszerzający świat. Przydatny nawet dla tych, którzy mają Śródziemie w małym palcu, na półce wielokrotnie czytane i przeglądane wszystkie książki Tolkiena, a dodatkowo Fonstad i Tylera. Świetnie opisane rzeczy najaważniejsze z punktu widzenia prowadzenia kampanii. O wiele lepiej niż w różnych wcześniejszych systemach w Śródziemiu.

Poziom wydania niezmiennie wysoki: gruby kredowy papier, pełny kolor, solidna twarda oprawa.


Jak dla mnie ideał :)

Podręcznik wydany przepięknie, co w tej linii produktów jest już w zasadzie standardem. Dobrze wypełnia klasyczny schemat podręcznika głównego dla MG i pomocniczego dla graczy. Bardzo przydatny, wiele ciekawego mięcha, pomocne dodatkowe wyjaśnienia i uzupełnienia. Zdecydowanie warto kupić.

+ Przepiękne wydanie
+ Dodatkowe informacje

- Chciałoby się jeszcze więcej! ;)


Jak dla mnie ideał :)

Kostki prześliczne, doskonałe jako prezent (co w przypadku produktów Q-Workshop jest dość oczywiste), ale też świetnie się sprawdzają w czasie gry (co w przypadku produktów Q-"Workshop już takie oczywiste nie jest ;) ).


Mateusz

Liczba recenzji: 2

Puffo

Liczba recenzji: 2

Michał

Liczba recenzji: 30

Arrashi

Liczba recenzji: 6

Dawos

Liczba recenzji: 2