Marcin

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Dlatego posta umieściłem na stronie Rebela, a nie sklepu X. Owszem trzeba było to zrobić wcześniej:D. Skoro gra jest dostępna dla nas to wydawnictwo miało ją wcześniej.I zgadzam się teraz trzeba czekać...tylko szkoda, że nie kupować zamiast czekać:)


przepraszam ale 2 dni po premierze polskiej wersji i jedyne co to można tu znaleźć jakąś offtopicową dyskusję o trofeach, a do tej pory 0 linków do recenzji. To chyba się powinno robić przed premierą by zachęcić potencjalnych kupców.


CV

CV

zachęceni dobrymi opiniami postanowiliśmy spróbować pograć sobie w CV jako lekką gierkę tzw filler. Gra dla mnie stała się ogromnym rozczarowaniem. Po pierwszej grze kiepskie wrażenie, po drugiej podobnie, przy 3-ciej po 15 minutach miałem jej dość, a gra się ok 60 minut i to w 2 osoby. 4 rozdania nie było. Ale do rzeczy:
Zacznę od plusa. Bardzo fajne grafiki, humorystyczne, specyficzne ale dla mnie na +
i to chyba tyle...teraz minusy:
- Zero klimatu - spodziewałem się czegoś humorystycznego. Faktycznie budujemy swoje cv i jest ono na tyle pokręcone, że fajnie się będziemy bawić wyobrażając to sobie. Skończyło się na układaniu pasjansa gdzie nikt nie patrzył co bierze byle tylko wziąć np. żółtą kartę. Na koniec odczytaliśmy co nam wyszło ale radość była większa z tego, że się rozgrywka skończyła.
- Dużo losowości czyli zero szans na zaplanowanie sobie strategii. Do tego jak się miało 7 kości + żetony i trzeba było to nagle ogarnąć to się człowiek gubił. Brało się cokolwiek, żeby nie zamulać
- Interkacji mało, a nawet bardzo mało. Owszem często ktoś Ci zabierał kartę, która wpadła nam w oko ale robił to przez przypadek.
- Ukryte cele. Kompletnie nie opłaca się na nie grać bo punktów na koniec dostarczają bardzo mało. To po co wogóle ktoś je robił? Złe skalowanie wg mnie.
- Za długa. Miałem nadzieję na to, że 60 minut to będzie opcja przy 4 graczach. Niestety przy 2 było podobnie. Na filler się nie nadaje
- Fatalna instrukcja - jak można napisać tak niekompletną instrukcję do tak prostych zasad?? Nie ma w niej wytłumaczonych choćby wszystkich symboli z kart!

Nie będę się dalej pastwił...gra dostaje 1,5/5. Te 0,5 za grafiki.


jedna z ładniejszych gier jakie widziałem. Moje pierwsze wrażenie było na wielki + ale teraz z perspektywy czasu muszę ocenę zmienić. Bardzo dużo małych zasad, które po jakimś czasie nieużywania powodują, że nie siadamy do niej. Robi się błędne koło. Jak mamy poświęcić 3h na grę+przypominanie sobie wszystkich zasad to odstawiamy na półkę i tym bardziej zapominamy zasady. Dużo ciekawiej się gra piratem bo gra gdzie wszyscy handlują musi być straszna. Na szczęście zawsze ktoś się wyłamie. Także teraz 4/5.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

przyjemna, bardzo prosta, kompletnie bez klimatu w irracjonalnej cenie (bo w pudełku za wiele nie ma). Top 50 na BGG jest przesadą ale jako starter do czegoś większego albo jako gra wejścia dla początkującego się świetnie spisuje. 3,5/5


Rastula

Liczba recenzji: 82

Zibist

Liczba recenzji: 62

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155