Marius

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Kilka lat temu kupiłem wersję podstawową. Jedna z najlepszych gier kooperacyjnych w którą wciąż gram pomimo upływu lat. Koleją rzeczy był zakup dodatku. Nie wiedziałem tylko kiedy... I czas nastał, wybór padł na pierwszy który trafił na ten portal. Nie żałuję. Mechanika gry z drobnymi modyfikacjami nadal przysparza wiele frajdy, można rzec że są tu dostępne trzy dodatki w jednym i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie połączyć na czas rozgrywki. Pięknie przygotowana wypraska, zawartość pudełka spokojnie mieści oryginał oraz rozszerzenie. Wiele już zostało powiedziane przy tej grze i nie chcę się powtarzać, toteż bardzo polecam zwłaszcza zagorzałym fanom - nie zawiedziecie się.


Jak dla mnie ideał :)

Produkt zgodny z opisem. Kieszonki zrobione w taki sposób, by karty nie wypadały podczas transportu (karty wsuwamy z boku przegródek, lewej i prawej strony w zależności od koszulki). Na spokojnie pomieszczą karty w standardzie LCG z założonymi protektorami, maksymalnie trzy w jednym slocie, bez nadmiernego rozpychania folii. Choć cena, moim zdaniem, ciut zawyżona to i tak polecam. Album na pewno wytrzyma parę(naście) ładnych lat, co do tego nie mam wątpliwości.


W porządku, bez rewelacji

Jak na książkę jest zbyt cienka (nie licząc wstępu i spisu treści do przeczytania mamy 82 strony), przypomina bardziej lekturę wczesno-szkolną niż porządną powieść. Treść napisana prostym, lecz przystępnym językiem. Wychwyciłem parę błędów (dodatkowe litery lub ich brak), lecz na szczęście nie ortograficznych, więc tutaj w porządku.

Jak na grę fabularną (czy też paragrafówkę, jak kto woli) prezentuje się dobrze. Mamy kilka alternatywnych zakończeń, niektóre z nich potrafią zaskoczyć, jednak... Nie wiem, czegoś tam brak, jakby autor czasami sam nie wiedział jak skończyć bieg wydarzeń. Wydawało mi się, że coś po prostu zostało "wciśnięte na siłę". Start udany; za pierwszym razem dotarłem do "Statusu quo" (tytuły nadawane zakończeniom poczynań) i uznałem że taka forma mi najbardziej odpowiada.

Podsumowując: jeśli miałbym polecić... To na pewno nie tę książkę, choć sam temat ciekawy. Ot, "bez rewelacji". Trudno nieco wcielać się w rolę żeńską, toteż (jeśli już) proponuję zakup Paniom (zapisane słowa mogą bardziej przemawiać do płci pięknej, choć oczywiście nie muszą; moje skromne zdanie).


Jak dla mnie ideał :)

W zasadzie wszystko jest na właściwym miejscu, oprawa zachwyca oczy, natomiast rozgrywka należy zdecydowanie do najprzyjemniejszych jakie dane mi było toczyć. Losowość jest duża. Tasujemy karty (zgodnie z instrukcją, czyli porządkujemy po kilka talii tak aby karty epidemii miały w nich "swoje miejsca"), za pomocą których będziemy umieszczać odpowiednie kostki (4 kolory) chorób na planszy w poszczególnych miastach. Wszystko w instrukcji. Genialnie prosta do opanowania gra KOOPERACYJNA (podkreślam, bo od graczy też zależy czy będzie to miło spędzony czas; mała uwaga - zamiast wybierać lidera grupy, dyskutujcie razem co w danej chwili bardziej się opłaca i wspólnie podejmujcie decyzje), którą mogę z całą stanowczością polecić każdemu.
Jedyne wady jakie dostrzegłem? Kostki nie są idealnie gładkie, widać nierówności, zaś czarne "nie są do końca czarne" (raczej przezroczyste)... Co i tak nie zmienia mej końcowej oceny. W tej kategorii? "Dla mnie ideał"!


Jak dla mnie ideał :)

Zupełnie nie rozumiem narzekań ze strony innych, ale może dlatego że nigdy nie zajmowałem się układaniem kostki Rubika na czas... Wszystko obraca się "lekko", nie ma zacięć, nie wypadła żadna płytka (choć na razie kostka mi nie upadła; specjalnie nią ciskać o podłogę jednak nie będę :D) - co zdarzało się często przy produkcie "made in China", żeby ostatecznie rozpadł się na kawałki i nie dał ponownie złożyć... Po prostu solidna rzecz dla każdego fana łamigłówek lub osób chcących przypomnieć sobie hit sprzed lat. Myślę, że napis "Rubik's Cube" na środkowej białej płytce nie powinien nikomu przeszkadzać w zabawie, prawda? :)


Dorota

Liczba recenzji: 265

Krystyna1953

Liczba recenzji: 152