Paweł

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Wielki plus za kompletny podręcznik. Ze ciekawostek nawet dyscypliny jak Potencja mają wyszczególnione moce a nie tylko w przykładzie bonusy do obrażeń. Spory za to plus.


Paweł Branecki. Cóż za sprawą Puli punktów przeznaczenia Warmłotek to zbilansowana gra. To patent pamiętający rok 1986. Po z górą 30 lat nic się nie zmieniło. Warmłotek IV edycja ma rozbudowany gameplay co grozi brakiem balansu. Garść rad. Za 100 PD wykupujemy 1 punkt przeznaczenia obok rozwoju bohatera. Przykład. W pełni rozwinięty w profesji bohater zamiast kontynuowania kariery za każde 100 PD wykupuje już tylko 1 punkt przeznaczenia. Punkty przeznaczenia idą szybko ale nie ma i tak loterii a zabawa ze gameplay większa.


Pierwsze wrażenia ze przeczytania tych kilku stron podręcznika i przejrzenia wybiórczo materiału już całej gry czyli nie piszę recenzji. Typowa gra RPG Fantasy Heroic podana w nietypowy sposób za sprawą ciekawych rozwiązań, słowem patentów. Co to znaczy? Bardzo proste zasady Testów a same Testy szybko się przeprowadza. Jest to jak wspomniałem udana próba przeniesienia na te ponad 50 stron podręcznika wszystkiego co najważniejsze w podręczniku RPG Fantasy. Są potwory, pułapki, czary, zasady walki tworzenia zaklęć, klasy itd. Podsumowując gra jest grywalna i można rozegrać sesje gry gdzie świat czyli kosmologia, opisy krain, państw, organizacji sił Dobra czy Zła, historia świata opisy ras, obyczaje, czy święta jest... niepotrzebny!
Więcej wspomniany świat można wykorzystać w oparciu o grę Pana Michała "Kuglarza" i wybrany podręcznik RPG ze światem! Pomysł... przedni a sama gra to rodzaj mechaniki uniwersalnej w konwencji heroic fantasy. To kompletna gra przy niewielkim zakresie materiału i atrakcyjnej cenie. Powtarzam tu nie ma świata jak w dużych grach RPG ale zasady i koncept mechaniki sprawiają, że nie jest to wadą gry. Podsumowując raz jeszcze to bardzo dobra gra.


Klimat, klimat! Przednia gra ale trudna i to bardzo. Łatwo tu się zabija ale i łatwo umiera. Jest parę szkiców scenariuszy i można grać. Na szczęście łatwo robi się przygody ze racji wyczerpującego materiału gry. Nie ma tu lania wody po prostu.


Super gra. Tylko jedna wada. Postać tworzymy na parę sesji. Kumpel prowadził mój podręcznik. To trudna gra ze racji wysokiej śmiertelności. Cóż, dla starych wyjadaczy to nie problem i uwierzę w staż kilkunastu przygód. To trudne jednak bo zginąć można na każdym kroku.


Caireth

Liczba recenzji: 24

dartano

Liczba recenzji: 9

Voitekbob

Liczba recenzji: 8