Scovron

Poszukiwacz

Kielce

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

2 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Szkoda że tylko do 6 osób, jako kalamburowata imprezówka tytuł zacny. Ilość kart z hasłami jest spora na tyle, że spokojnie na długo wystarczy.


Dobry, solidny produkt

Gra jest super, trochę nie spodziewałem się że będzie z niej tyle frajdy :D jako gierka na rozkręcenie imprezy świetny tytuł.


Jak dla mnie ideał :)

Od czego by tu zacząć... no dobra wiem, gra jest cudowna. Jeżeli jej nie masz, lubisz główkować, lubisz wiktoriańskie klimaty, lubisz jak gra ma związek mechaniki z tematyką - KUP TĘ GRĘ! Jeżeli część znajomych lubi gry kooperacyjne, a część lubi gry z negatywną interakcją - KUP TĘ GRĘ! Jeżeli lubisz Dracule Brama Stokera i podoba Ci się ost z filmu (warto puścić przy grze) będziesz się bawić doskonale, czy to jako jeden z łowców ganiających po europie z kołkiem w dłoni - czy jako przebiegły Dracula który będzie złowieszczo się śmiał za każdym razem kiedy wyprowadzi łowców w pole myląc tropy, albo sponiewiera jednego z nich kiedy zbyt mocno oddali się od grupy.
Kupując miałem obawy czy gra się sprawdzi bo raz że grywałem w pierwszą edycję i często mnie irytowała, dwa niestety ostatnią modą FFG w pudełku kupowałem sporo powietrza za nie małą w mojej ocenie kwotę. Teraz z pewnością przyznaję że to dobrze wydana kasa na grę. Jedyne co irytuje to wcześniej wymienione powietrze bo komponentów niewiele, ale gdybym miał drugi raz wybór i tak bym ten tytuł kupił. Dodatkowo akurat w Rebelu gra jest najtaniej póki co na rynku, bo pozostałe sklepy szaleją z ceną (widziałem nawet po 260PLN - sklepy liczące pewnie na pasjonatów drugiej edycji).
Podsumowując bo się rozpisałem :P
Jakość komponentów 5
Ilość komponentów 4
Mechanika i regrywalność 5
Klimat rozgrywki 5
Rebel (cena i jakość wysyłki) 5

Pozdrawiam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra kupiona i ograna, a teraz czas na kilka groszy opiniowania ;]
1. Komponenty są wykonane świetnie, mocne karty(matowe), połyskujące żetony które się nie zetrą jak w przypadku FFG (np token pierwszego gracza w AH). Karty postaci także wykonane z połyskującego lecz giętkiego papieru. Można się trochę przyczepić do mapy bo jest do nadruk jak na żeton czyli bez zaklejonej zakładki na krawędzi planszy.
2. Graficznie gra ma swój klimat i w moim odczuciu jest ładna, wszystko działa spójnie i faktycznie od postaci graczy i zombiasów "wieje" makabrycznym karnawałem :> I znowu jedynym elementem mogącym być na minus jest część planszy... ciemna kolorystyka kręgów wokół barykad powoduje że często żetony przeszkód zlewają się z samą mapą. Minus to niewielki ale jest. Podobnie kostki barykad kolorystycznie są niemal identyczne z kostkami incubusów (psowatych zombiasów)
3. W pudle dostajemy dwie instrukcje - angielską i włoską. Niestety przebrniecie przez nią jest dość nieprzyjemne, dodatkowo co już na BGG w kilku tematach było wyjaśnione są w niej błędy logiczne.
4. Po 2-3 rozgrywkach ogólnie szybko pojmuje się zasady gry. Mechanika jest bardzo dużym plusem, stresowanie się postaci za walkę z falami zombie, trochę tower defence w czasie nocy i nadrabianie w czasie dnia przy ucieczce z miasta jest bardzo powiązane z tematem gry - ciśnienie związane z każdą godziną jest mocno wyczuwalne. Do tego mechanika stosu ciał (zrzucanie martwych zombiasow na nagrobek) często generowało drżenie rąk u współgraczy :D.
Minusy natomiast jak zwykle tkwią w szczegółach i niedopowiedzeniach (braki wyjaśnień w instrukcji). Twórcy starają się to nadrobić odpowiadając na pytania na BGG, ale trochę czasu pochłania wyłapanie wszystkiego.
5. Cena gry wg mnie jest za wysoka w stosunku do ilości powietrza w pudełku, ale rekompensuje to niesamowita regrywalność, mechanika i klimat gry. I gdybym miał teraz zdecydować się czy kupić jescze raz tę gre. Zrobiłbym to bez namysłu. Wszystkie minusy są w moim odczuciu zbyt mało znaczące do całości gry żeby jej nie polecać. Gra jest trudna i wymagająca, może czasem lżej potraktować graczy ale przejście jej na poziomie normal stanowi wyzwanie :) Solidny mocny coop.PS. może pomocna klaryfikacja kilku rzeczy:
-przedmiot młotek Pantaliona ma błąd w druku powinno być 5 nie 4
-przedmioty jeżeli nie jest wyraźnie napisane że działają na innych - są wyłącznie dla właściciela
-akcji strzału nie można wykonać jeżeli którymkolwiek polu barykad ćwiartki[rów](ditch) jest zombias
-jeżeli niebieska kostka przetrwańca nie zostanie uratowana albo Doc ją poświęci ze swojej akcji, to taka kostka nie może być już użyta w danej grze.
-rozkazy kapitana Terrora są 3 na całą noc i mają natychmiastowe działanie na danym ditchu (postacie które go dostały na danym ditchu mają z niego korzyści - postać która dotarła później na dany dich nie otrzymuje bonusów z rozkazu)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Jak zwykle stosik kart dobrze dopełniających nowe pomysły na talie :]


Andrzej

Liczba recenzji: 16

Agu

Liczba recenzji: 44

Real_simon

Liczba recenzji: 94

NLoriel

Liczba recenzji: 137

Kamala86

Liczba recenzji: 6

Quaku

Liczba recenzji: 138

Komimasa

Liczba recenzji: 30

Shadowrun

Liczba recenzji: 416

Adam Pohorecki

Liczba recenzji: 21

Mausimaister89

Liczba recenzji: 14

SUB

Liczba recenzji: 18

Ryudo

Liczba recenzji: 190