Sebastian

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

5 użytkowników

świetna cena za fajną grę, pewne urozmaicenie po x-wingu


Jest to na pierwszy rzut oka prosta gra rodzinna. Takie wrażenie odniosłem po przeczytaniu klarownej instrukcji. W praktyce gra wymaga wiele kombinowania i dobrego planowania by uzyskać jak najlepszy wynik. Można stosować różne taktyki, a dodatkowe 5 kart wyzwań z których jedna jest punktowana na koniec gry urozmaica rozgrywkę i wprowadza coś na kształt scenariuszy. Osoby doświadczone w grach planszowych będą się bawić tak samo dobrze jak początkujący. Ze względu na oprawę graficzną i dobre wykonanie można ją porównywać z ticket to ride. Nie widzę natomiast podobieństwa między nimi ze względu na zasady i rozgrywkę. Gra wymaga innego planowania ruchów i dostarcza bardziej bezpośrednią interakcje. Nowy Jork 1901 jest bardzo ładnie wykonany, ma porządna wypraskę na wszystkie elementy, twarde karty i grube żetony. Grafiki są super i dobrze oddają klimat epoki. Bardzo dobra gra polecam wszystkim, świetna nowość na coraz dłuższe i zimniejsze wieczory. Bardzo dobrze nadaje się na prezent mikołajowy lub pod choinkę.


Gra ma łatwe zasady, spokojnie do opanowania przez 5-6 latków. W trakcie rozgrywki daje możliwość kombinowania, planowania ruchów, opierając się na wylosowanych kartach. Do zagrania w przerwie między dłuższymi tytułami lub jako wstęp dla dzieci do bardziej rozbudowanych tytułów.


Gra ma łatwe zasady, spokojnie do opanowania przez 5-6 płatków. W trakcie rozgrywki daje możliwość kombinowaną, planowania ruchów, zakładania pułapek na współpracy, a nawet wpływać na długość rozgrywki. To całkiem sporo jak na grę dla dzieci i dość krótką. Świetna w przerwie między dłuższymi tytułami lub jako wstęp dla dzieci do bardziej rozbudowanych tytułów.


Dobry pomysł na talizmana SF. Wypełnia to nisze na rynku. Kiedyś był dodatek do MiM Kosmiczna Otchłań co wypełniało lukę, ale polityka i historia świata Warhammera się zmieniła to i dodatek przestał być akceptowany. Masz magię i miecz to nie kupuj. Nie masz cwybierz figurki i świat który bardziej Ci się podoba.


Cieslak

Liczba recenzji: 50

Idlina

Liczba recenzji: 22

Invader

Liczba recenzji: 124

Mikhs

Liczba recenzji: 11

PanGrishu

Liczba recenzji: 1