Kristobald - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawa gra, która mimo dość prostym zasadom daje wiele możliwości na wygraną. Ptaki bardzo ładnie namalowane na kartach z ciekawostkami o nich, więc podczas czekania na ruch można sobie pooglądać i poczytać i nawet się czegoś dowiedzieć, taka edukacja mimochodem. Sama rozgrywka jest wciągająca, ale mocno uzależniona od tego jakie karty się trafią. Jednakże to jest tylko powód do kombinowania i optymalizowania swoich poczynań. Jest wiele sposób na sukces i to w grach lubię.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Bardzo ciekawy dodatek wprowadzający nowe taktyki o charakterze politycznym. Szkoda tylko, że karty projektów zostały rozbite na dwa dodatki, bo część kart do tego dodatku jest sprzedawanych jako minidodatek.


Jak dla mnie ideał :)

Na pewno karty powinny być dodane do głównego dodatku Niepokoje. Bez nich ciężko wyobrazić sobie rozgrywki z dodatkiem Niepokoje. Na pewno " must have" dla wszystkich fanów Terraformacji.


Dobry, solidny produkt

Talisman w świecie Gwiezdnych Wojen. Gra do polecenia dla każdego fana Star Wars. Ciekawe, nietypowe ujęcie rozgrywki z perspektywy łowców nagród i przemytników. Raczej nie dla graczy, którzy nie lubią gier w konkretnym klimacie czy świecie. Spora losowosc, którą jednakże można ograniczyć. Podstawową wadą to poczucie po kilku rozgrywkach, że gra potrzebuje dodatku - więcej kart żetonów itp.


W porządku, bez rewelacji

Dobry zestaw do nauki zasad gry w tą karciankę, ale potem raczej się nie przyda, raczej słabe karty, tylko pojedyncze do rozgrywek domowych się nadadzą. Jednakże można próbować budować talie na bazie części kart z tego startera.


Dobry, solidny produkt

Ciekawa eurogra w formacie legacy, która poprzez trwające rozgrywki kampanii wdraża graczy w pełne zasady gry. Interesująca forma rozgrywki, każda inna - efektem kampanii, jest unikalna plansza, na której można rozgrywać normalne rozgrywki. Jednakże brakuje wtedy klimatu z kampanii. Na pewno to nie jest gra dla wszystkich, potrzebna stała grupa graczy, którzy znajdą czas na rozegranie bodajże 12 rozgrywek trwających od półtorej godziny do 2-3 h w zależności od danego etapu kampanii i przerw pomiędzy - zdarzało nam się po kilkutygodniowej przerwie od początku przypominać wszystkie zasady, bo nikt nie pamiętał :(


Dobry, solidny produkt

Koszulki do agregatora na karty, mój syn wykorzystuje je do swojej kolekcji kart Pokemon, są dobrej jakości i nie niszczą się przy częstym przekładaniu kart.


W porządku, bez rewelacji

Dodatek nie obowiązkowy, bo urozmaica grę, ale nie wpływa na wzbogacenie strategii, po prostu jak się z nim gra to jest okey, ale bez rewelacji.


W porządku, bez rewelacji

Kości jak kości, przydają się bo nie trzeba przerzucać i zapamiętywać wyniku przy większym ataku lub obronie. Przy sześciu kościach nie zdarzyło się, żeby by ich zabrakło podczas gry. Natomiast nie są niezbędne do grania, gdyż wystarczą kości z podstawki, jednakże na pewno zwiększa komfort grania.


Dobry, solidny produkt

Dobry zestaw poszerzający kolekcję i urozmaicający rozgrywkę. Dodaje rycerzy jedi, czyli więcej mocy w walce:) Ponadto dodane są "chmury gazu", czyli przeszkody, które zastępują asteroidy lub skupiska złomowisk.


Dobry, solidny produkt

Niby standardowe koszulki na karty do segregatora, ale ciężko dostępne w stacjonarnych sklepach. Jakość solidna.


Dobry, solidny produkt

Solidny "worker placement" Martina Wallace'a - przyjemna gra rodzinna na 40 minut, fajne elementy drewniane: zboże, świnki itp. Jest zapewniona regrywalność bo co rozgrywkę zmieniamy ustawienie zasobów oraz mamy dwie plansze.


Jak dla mnie ideał :)

Wciągająca gra, podstawka daje już wyobrażenie, a jak się połknie bakcyla to kolekcja szybko rośnie :) Polecam szczególnie na zabawy syn-ojciec - w grze jest losowość, więc nawet najlepsze loty nie pomogą czasami pechowi, ale to tak samo jak w życiu;) Dla mnie hit ostatnich tygodni, najczęściej grana gra z 10-letnim synem.


Dobry, solidny produkt

Tworzy z fundamentów nie jako dodatkowy surowiec, ciekawa koncepcja, na razie nacja Amazonek wydaje się dość silna, ale jeszcze za mało grane, żeby stwierdzić balans. Solidny dodatek przynoszący dodatkowe taktyki do rozważenia w rozgrywce.


Dobry, solidny produkt

Bardzo dobry dodatek, który przyspiesza rozgrywkę i dodaje więcej elementów do decyzji na początku - na pewno dla doświadczony graczy, bo złe decyzje na początku mogą od razu skazać na porażkę. Jedyny minus to to, że karty gorszej jakości druk.


Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna gra z fajnym elementem modyfikowania kości. To tylko pytania ile one wytrzymają. Po kilku grach nadal jak nowe więc jest szansa że długo:)

Dla mnie hit tego lata.


Raczej słaby

Gra rozrywkowa. Oceniam tak nisko gdyż merytorycznie jest słaba i zawiera błędy. Wygląda jakby autor gry pytania ściągnął z Wikipedii bez merytorycznej głębszej weryfikacji. Jakiś fan jest ale szybko się nudzi.


Dobry, solidny produkt

Dodaje nowe taktyki do rozgrywki. Warto go rozważyć jeżeli podstawka już się ograła. Rebel jak zawsze ma najlepszą obsługę pod słońcem.


Nie spełnia moich oczekiwań :(

Gra zbyt prosta i za bardzo losowa.


Jak dla mnie ideał :)

Super gra. Godzinna rozgrywka z super optymalizacją.