Rico

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

Opinię co prawda wystawiam po grze w wersję angielską, ale przecież po polsku będzie tylko pudełko i instrukcja. ;) Ogólnie gra... no, dziwna trochę, bo Feld tym razem mocno namieszał z systemem punktacji. Odrobinę mi ona przypomina Zamki Burgundii w tym sensie, że określone akcjie możemy wykonać tylko X razy (tu budujemy ścieżki, portale etc. w Zamkach natomiast mamy na swojej planszetce z góry ustaloną liczbę pól danego koloru i więcej nie możemy zbudować). W Zamkach jednak punktujemy na bieżąco i sami sobie dopasowujemy strategię, mniejszą lub większą, z kolei Bonfire to wyścig po cele i ich realizację. Na więcej osób jest niby więcej czasu, ale też gra wkracza w fazę końcową nie po iluś tam rundach, ale po wysłaniu określonej liczby takich małych karzełków na specjalne koło i wtedy gramy ostatnie pięć akcji. Jednak sposób punktacji narzuca nam przede wszystkim zdobywania celów (ognisk), bo bez nich - a ściślej bez ich realizacji - nie zapunktujemy praktycznie za nic. Specyficzny to tytuł, trzeba się do niego przekonać. Tymczasem zapraszam do obejrzenia przykładowej rozgrywki na kanale Around The Board - może wersja solo będzie dla Was objawieniem? :)


Ja bym się nie do końca zgodził z opinią, że Brass to znów taki wielki mózgożer. To gra subtelnych taktyk, ustawiania się w odpowiednim miejscu i czasie ze swoim "biznesem". Inwestycja w kopalnie żelaza, gdy rynek zewnętrzny potrzebuje tego surowca? O tak. Korzystanie z połączeń innych graczy, by zapewnić sobie odpływ węgla lub dostęp do portu, dzięki któremu możliwa będzie sprzedaż bawełny? Bez dwóch zdań. Do tego rozbudowa sieci plus zaciąganie pożyczek... ot i cała tajemnica. To jedna z prostszych do wytłumaczenia gier a jednocześnie dająca niezwykle dużą frajdę, gdy uda nam się zrealizować nasze plany, choć i one są mocno zależne... od planów naszych rywali. Doskonałe wydanie, piękna okładka i plansza, chociaż kolorystyka kart mogłaby być mniej industrialna, ale to szczegół. Gdyby w grach planszowych tylko to nam przeszkadzało... :)


Jak dla mnie ideał :)

Królestwo W Budowie to jedna z najprzyjemniejszych gier abstrakcyjnych w mojej kolekcji. Swego czasu przymierzałem się nawet do kupna Big Boxa, ale ta prostota zasad z wersji podstawowej wydawała mi się na swój sposób urocza i pomysł posiadania wszystkich dodatków odłożyłem na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dzięki styczniowej wyprzedaży udało mi się nabyć to rozszerzenie, trochę też na próbę, aby przekonać się, czy nie popsuje ona wrażeń z podstawki. Moje obawy okazały się bezpodstawne - dodatek rozszerza a nie wywraca wszystko do góry nogami. Znaczniki dla piątego gracza plus nowe plansze i możliwości punktowania dają jeszcze więcej zabawy... i o to mi właśnie chodziło. Jeśli polubiliście Królestwo w Budowie, to Nomadzi będą jego bardzo dobrym uzupełnieniem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Solidna torba z zabawną grafiką, w cenie promocyjnej zdecydowanie warto. Spokojnie powinna zmieścić pudełko gier pokroju Zamków Burgundii. Nadruk ładny, intensywne kolory, mam wrażenie, że torba wytrzyma długo w takim stanie, w jakim została kupiona. :)


Dobry, solidny produkt

Dobry kontrast między odcieniami kości a białymi oczkami. Kolejny punkt dla Rebela za udany produkt pod własną marką. Niby to 'tylko kostka', ale i na tym polu widać mogą być różnice na plus i na minus. Tu zdecydowanie mamy do czynienia z tym pierwszym. :)


CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 456

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 385

Dariusz Góralski

Liczba recenzji: 111

Nightbomber

Liczba recenzji: 249

Shadowrun

Liczba recenzji: 416

KDz

Liczba recenzji: 70

Leser

Liczba recenzji: 122

Urath

Liczba recenzji: 170

Raj

Liczba recenzji: 146

Krogulec

Liczba recenzji: 170

Inglorion

Liczba recenzji: 10

Kordian_101

Liczba recenzji: 22

Dagmara

Liczba recenzji: 0

Gram_niebieskim

Liczba recenzji: 112

Mazgaj

Liczba recenzji: 0

Patra999

Liczba recenzji: 47

Sapphire101

Liczba recenzji: 145