sklep z grami, gry rpg, gry planszowe, role-playing, role playing, karciane, karcianki

Menu
Mistrz Gry

Komentarze (456)


My Little Pony: Tails of Equestria RPG - The Curse of the Statuettes - Adventure Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.07.2017

Co dostajemy w produkcje. Przygodę, ekran MG, kości i karty postaci. Zacznę od kości. W sumie... nijakie. O't zwykłe kostki. Raczej gracze RPG mają takie, ale dla osób, które zaczynają przygodę z RPG nadadzą się. Karty postaci. Tu wielki plus. Mamy 7 rodzajów kart w bloku A4. Puste oraz po 2 pegazy, kucyki ziemne i jednorożce (klacze i ogiery). Dla moich graczy, którzy niezbyt dobrze malują, taki "łysy kucyk" do pokolorowania i dorysowania grzywy i ogona, przypadł go gustu. Postacie wyszły ładne i od razu było czytelniej. Co prawda takie karty mogli by dać po pobrania w pdf (na stronie jest tylko wersja "bez rysunku". Ekran MG... w sumie moim zdaniem za duży... ale solidny i zawiera "praktycznie całą mechanikę" (a tej nie ma za dużo). W sumie sprawdza się. I przechodzę do przygody.. Tu leży "idealność" produktu. To idealna przygoda dla systemu. Jest i akcja, pokazanie, jak złoczyńca może być postacią do "nawrócenia", jak gracze postarają się zrozumieć, dlaczego jest złoczyńcą... Nie zabrakło też ciemnych charakterów, którym nic nie pomoże... Oraz kreskówkowości. Scena w kanionie idealnie pokazuje, że ten świat powinien być kreskówką... Spadnie na ciebie wielotonowy głaz? No to mamy w kanionie dziurę w kształcie kucyka, szczelnie wypełnioną przez kucyka, nad głową którego latają gwiazdki... Ta przygoda to też idealne narzędzie dla MG. Zawiera praktycznie wszystkie elementy, które powinna zawierać kucykowa przygoda oraz pokazuje, jak je wykorzystać. Do tego podpowiedzi, jak prowadzić daną sesję (wyraźnie pisana pod początkującego MG grającego z dziećmi), które pozwolą każdemu zacząć przygodę. Jedyną wadą (niestety całego systemu) jest język. Niestety, angielski podręcznik utrudnia zorganizowanie sesji z osobami "niespikającymi", ale jak tylko MG zna język angielski i przetłumaczy kilka stron dla graczy (głównie listę umiejętności i talentów oraz kartę postaci), to da radę. Mam nadzieję, że kolejne gotowe przygody nie będą znów paczkami z ekranem MG oraz kartami (tych wystarczy na długi czas, zwłaszcza, jak się je kseruje), bo wtedy okaże się, że będzie ich "za dużo". Ale ogólnie polecam. To idealne "wypełnienie" podręcznika głównego z ciekawą, kucykową przygodą :)

4

My Little Pony: Tails of Equestria RPG

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.07.2017

Przyznam, że zostałem zaskoczony. RPG pisane pod dzieci, który ma bardzo dobrą mechanikę, sprawdzającą się nawet wśród dorosłych graczy. Owszem, zasadniczo mamy 3 "umiejętnościo-atrybuty" plus talenty, których ma się zwykle 1-3 (czyli dla dorosłych bardzo mało)... Ale to się sprawdza. Pierwszy raz prowadziłem sesję, gdzie walka nie wchodziła w grę (i to nie dlatego, że graczy czekają za to jakieś konsekwencje społeczne, ale dlatego, że... zwyczajnie postacie nie nadawały się do tego)... I co ciekawe, graczom, co zwykle "wyciągam miecz/pistolet/laser" taka sesja też się spodobała... bo mechanicznie gra świetnie daje radę. Uniwersalność trzech umiejętnościo-atrybutów pozwala graczom na kombinowanie, jak wykorzystać sytuację... a to pozwala "zniwelować" brak rozwiązania siłowego (choć tu także się da). Świetnie też rozwiązano system "Przyjaźni". Mechanika gry, która daje pewne premie (trochę podobna do sztonów z Savage World), a która oparta jest właśnie na Kucykowej Przyjaźni... I to znów zachęca graczy do "pokojowego" rozwiązywania sporów... Bo jak zamiast "pociągnąć z kopytka" złoczyńcę, aż nie będzie się ruszał, uda im się go "nawrócić", dostaną premię.... Oczywiście, wymaga to od MG sporo pracy, aby scenariusz dawał taką możliwość (w zasadzie tego wymaga świat). Świetnym przykładem jest tutaj gotowy scenariusz (Curse of Statuetes), który idealnie pokazuje, jak to powinno działać. Spodziewałem się "gładkiego, cukierkowego pseudo-RPG", tymczasem mamy całkiem dobry, choć "gładki i cukierkowy" RPG w klimacie kucyków... Który również da się zagrać w sposób "mniej cukierokowy". Więc nadaje się zarówno dla zabawy z dzieciakami, dla bronies, jak i dla doświadczonych graczy, którzy szukają "odskoczni" od mordowania setek zombie... O ile oczywiście (cytując jednego z moich graczy), nie mają problemu, że "Chyba jeszcze nie dorośli do grania kucykiem" :) Nie żałuję wydanych pieniędzy, choć spodziewałem się raczej systemu do "uzupełnienia kolekcji". Zagraliśmy, grało się fajnie i choć zapewne wkrótce wrócimy do walki z venrierowiskimi zombie, to sesję w Tails of Equestria wspominamy bardzo dobrze... A to dobrze świadczy o samym podręczniku. Napisany prosto i zrozumiale, aby zrozumiały go dzieci, a pozwalający na bardzo dużo inwencji gracza. Jak nie jesteś fanem systemów, gdzie "nie możesz rzucić w kogoś kuflem, bo nie kupiłeś perka", to mechanika systemu będzie ci odpowiadać. Prosta i funkcjonalna. Taka z którą poradzą sobie dzieci, a dorośli gracze znajdą 1000 sposobów jak użyć swojego kucastego bohatera

11

Koszulki na karty Rebel (63,5x88 mm) "Classic Card Game Premium", 100 sztuk

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2017

Widzę, że skomentuję koszulki, jako pierwszy :) Przyznam, że ciekawiło mnie, jak wypadną w porównaniu z koszulkami FFG, które do tej pory uważałem za najlepsze. I muszę powiedzieć, że pierwsze wrażenie jest bardzo dobre. Są ciut mniejsze od koszulek z FFG, przez co nie zostaje dużo "mięska" na zewnątrz. Idealnie wpasowują się w karty i wyglądają na solidne. Mam tylko nadzieję, że w długoterminowej eksploatacji okażą się tak samo solidne.

3

Story Cubes: Batman

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.09.2015

Bardzo ciekawa tematycznie "podstawka" Story Cubes. Po pierwszym rzuceniu kostkami zrozumiałem w jaki sposób powstają najbardziej zawiłe scenariusze w komiksach czy filmach. Tworzenie komiksowych oper mydlanych nigdy nie było prostsze. Fani komiksu powinni być zachwyceni, zwłaszcza że bohaterem opowieści może być Joker lub Strach Na Wróble. Zestaw prosi się o jakiś dodatek typu złoczyńcy i pomocnicy, bowiem zestaw szwarccharakterów szybko się kończy. Wg mnie najlepiej się gra w połączeniu z Story Cubes: Akcja, może nie ze wszystkimi kośćmi, ale jest tam kilka które wspaniale ubarwią opowieści a w połączeniu z dodatkiem Poszlaki tworzą mieszankę wybuchową. Technicznie gra wydana idealnie. Instrukcja zawiera opis rysunków, więc nawet osoby które nie czytały komiksu nie będą miały problemów z rozpoznaniem ideogramów. Gra skierowana do młodzieży, ale jak przy innych produktach Story Cubes powinni się z nią zapoznać dorośli. Naprawdę warto to zrobić.

5

Story Cubes: Muminki

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.09.2015

jedna z najlepszych "podstawek" Story Cubes, jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Jeśli ktoś w dzieciństwie był miłośnikiem Muminków, powinien koniecznie zajrzeć do tego zestawu. To właśnie dzięki niemu ożyją na nowo historie z Włóczykijem czy Ryjkiem, Tajemniczym Kapeluszem i tytułowymi Muminkami. Choć gra wygląda jak przeznaczona dla dzieci, to wg mnie powinna ona trafić w ręce dorosłych. Moja babcia mawiała: "dzieckiem się jest tylko przez chwilę" a Story Cubes pozwala przypomnieć sobie czasy dzieciństwa. Technicznie gra wydana bez zarzutu, plastikowe pudełeczko na kostki lepiej mieści się w kieszeni, a w instrukcji dodano opis wszystkich rysunków na kostkach, co zapewne pomoże mniej obeznanym ze światem Muminków.

8

Mistrzowanie RPG

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.07.2015

W zasadzie można o tej pozycji pisać wiele frazesów podobnych do tych dotyczących innych książek o tej tematyce. Na pewno nie jest to lista prawd objawionych, a raczej dysputa o tym, "co ja uważam za słuszne i jak rozwiązywać problemy". I na pewno każdy znajdzie coś dla siebie w tym (ja znalazłem sposób, który pomógł mi zaktywizować jednego gracza. Niby banalny, ale jakoś nie niego nie wpadłem). Tak więc warto kupić i poczytać.

4

Star Wars Armada - Eskadry Myśliwców Rebelii

dodano: 18.07.2015

Wypływki przy bolcu były tak słabo ucięte (w jednym miejscu nawet wypływka została), że przez cały dzień byłem przekonany, że dostałem wadliwy produkt. Teraz muszę w poniedziałek maila reklamacyjnego wycofać.... A co o samym produkcie? Po 2 eskadry różnych typów"-Wing" (8 sztuk w sumie), 4 asów każdej ze strony oraz podstawki. Ogólnie dobry produkt, uzupełniający Armadę. Jednak jest pewna tyci wada. B-Wingi. Ich model nie pasuje do każdej podstawki, więc lepiej zacząć składanie od eskadr B-Wingów.

3

Star Wars Armada - Eskadry Myśliwców Imperium

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 18.07.2015

Wypływki przy bolcu były tak słabo ucięte (w jednym miejscu nawet wypływka została), że przez cały dzień byłem przekonany, że dostałem wadliwy produkt. Teraz muszę w poniedziałek maila reklamacyjnego wycofać.... A co o samym produkcie? Po 2 eskadry różnych typów TIE (8 sztuk w sumie), 4 asów każdej ze strony oraz podstawki. Ogólnie dobry produkt, uzupełniający Armadę.

3

Star Wars Armada - Fregata Szturmowa MK. II

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.07.2015

Byłoby lepiej, jakby ta fregata zajęła w podstawce miejsce tych "klasycznych" okrętów Rebelii. Jest wystarczająco wytrzymała, aby stoczyć równą walkę z VSD (inną, niż wyjdź na tył i strzelaj i aby nikt nie ostrzelał ciebie). Początkowo myślałem, że dostałem wadliwe modele, gdy tylko wyjąłem z opakowania pokrzywiony słupek, ale szybko okazało się, że po prostu nie wpina się go na środek modelu (kształt uniemożliwia, gdyż inaczej byłby łatwo uszkodzić model). Oprócz modelu otrzymujemy oczywiście też nowe karty, które pasują również do innych okrętów, więc jak najbardziej warto kupić ten dodatek.

3

Star Wars Armada - Niszczyciel Gwiezdny Typu Gladiator

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.07.2015

Ta jednostka powinna pojawić się w podstawce zamiast VSD. Ja wiem, że jak ktoś zna tylko podstawowe okręty z Rozszerzonego Wszechświata Gwiezdnych Wojen nie będzie znał Gladiatora, ale jest on bardziej zrównoważony przeciw Rebelii, niż jego większy kuzyn. Gladiator to wreszcie lżejszy okręt Imperium (i gdyby nie planowany Raider to by nim pozostał). To taki słabszy, ale i tańszy VSD. Za to wreszcie nie ma problemu, że 2 VSD rozbiją każdego. No i do tego dochodzą nowe karty. Tak więc warto mieć. Ps. Jakby ten był w podstawce, to by zaś nie trzeba było kupować zestawu VSD dla "3 VSD, aby mieć karty", tylko by się kulturalnie kupiło 1-2.

2

Star Wars Armada - Fregata Nebulon-B

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.07.2015

Oczywiście FFG znów wydaje te same modele, co w podstawce kusząc "kup nas, a dostaniesz karty, co nie ma w podstawce". I tym sposobem zostałem właścicielem 3 fregaty (2 z podstawek (dla elementów)) i jedna z tego dodatku. Na marginesie dodam, że w tej z dodatku "skrzydełka" spod silnika odpadły i latały po pudełku, ale na szczęście to element mocowany na wcisk, więc nawet bez kleju się obyło. A same karty? W sumie dobre. Zwiększają możliwości fregaty o bardzo przydatne możliwości. No i moja ulubiona fregata Wybawienie doszła do gry (jako tytuł)... (ci co grali w komputerowego X-Winga (3 misja) lub czytali serię X-Wingi, kojarza tą fregatę i jej walkę z fregatą Pożoga).

1

Star Wars Armada - Koreliańska Korweta CR90

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.07.2015

Znów kolejny zestaw "masz go w podstawce, ale kup dla dodatkowych kart". Korweta broni się tylko ceną, która jak na Armadę nie jest aż tak wysoka. Niemniej, szkoda, że FFG sprzedaje dodatkowe statki z podstawki z dodatkowymi kartami, bo dla moich dwóch korwet z dwóch podstawek kilka kart tez by się przydało.

0

Star Wars Armada - Niszczyciel Gwiezdny Typu Victory

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.07.2015

Jak kupiliśmy podstawkę (albo dwie, aby mieć wystarczająco duże elementów (miarki, kości)) to można się zastanowić, czy warto kupić ten dodatek? Niestety, ale trzeba. Z dodatkiem dostajemy także karty, których nie ma w podstawce. Min. bardzo cennych dowódców i nowe klasy. Tak więc FFG znajduje świetny sposób na namówienie nas do kupna... Ja tym sposobem mam 3 niszczyciele (2 z podstawek i 1 z tego dodatku). No i aż bym kupił czwarty, aby dla 2 mieć karty rozszerzeń. Przydałoby się móc kupić same karty :/

1

Talisman: Magia i Miecz - Las

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.07.2015

Jak za taką cenę dostajemy porządny dodatek. Jedyny zarzut mam do planszy... Jest tak zielona, że aż wygląda, jakby komuś się na nią wylała zielona farba. Owszem. Ciężko, aby las był czerwony. Ale monokolorystyczność, aż rzuca się w oczy. Co otrzymujemy? Znów nowe postacie dla graczy... W tym 2 bardzo ciekawe. Mnie najbardziej spodobał się Prastary Dąb, zwiększający początkowe staty podczas początku rozwoju (i czar przywracający początkową wartość punktów siły mu nic nie robi :D). W kartach też mamy całkiem nową talię przygód lasu. Bardzo spodobała mi się chatka baby jagi :D Nie ma to jak STAŁY ruch. Można nieźle planować :D Ale komicznie musiał wyglądać mój minotaur szarżujący na chatce baby jagi :D Ogólnie. Warto kupić ten dodatek. Zwłaszcza, jak posiada się już miasto, góry i podziemia. Teraz plansza wygląda, niczym kompletna :D

7

D&D Powrót do Świątyni Złych Żywiołów

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.07.2015

Kosztuje tylko trochę drożej, co inne książeczki z przygodami, a to prawie 200 stron potężnej przygody. I to się chwali!. Co prawda jej wadą jest to, ze jak ktoś grał w grę komputerową, to może znać fragmenty (nie grałem, więc tylko z wypowiedzi graczy mogę skorzystać), ale nawet jak coś... To z 200 stron przygody można "wycinać" fragmenty i wplatać we własną przygodę (jak wplatałem te inne przygody). W zasadzie początkujący MG i gracze mogą po prostu siąść i to rozegrać... I będzie cała, wielka przygoda. Ogólnie - ideał.

7

D&D Księga Potworów II

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.07.2015

Złych potworów nigdy za wiele - jak mawiał pewien mistrz gry rozkładając kolejny scenariusz do Descenta i rozstawiając potwory. Po prostu jeszcze więcej tego, co znamy z Księgi Potworów I, czy Potworów Fearunu. Więcej możliwości = mniej powtarzalności potworów... A to się chwali.

3

Eldritch Gems - Countery czerwone

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.07.2015

Bardzo ładne znaczniki. Ładnie leżą na stole (z powodu gładkiej i płaskiej powierzchni), nie są kanciaste i ogólnie dobrze się prezentują. Jedyna wada, to, że są dość ciasno upakowane w pojemniczku i czasami po złym wkładaniu jeden się nie mieści i trzeba poprawiać... Z drugiej strony lepsze to, niż pudełko z masą powietrza w środk./

0

Pathfinder Map Pack: Sea Caves

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.07.2015

Kilkanaście mapek z rzeką w jaskini. Łatwo rozłożyć, można je umiejscowić dowolnie. Ogólnie brakuje tylko, aby znalazło się 1 pole z możliwością przejścia z tej rzeczki do jaskiń z innych zestawów mapek.

0

7 - W Obronie Lwowa (edycja polska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Lubię te gry IPNu. Są szybkie, łatwe do wytłumaczenia, ale wbrew pozorom nie takie proste. Tą wyróżnia sam fakt, że działa lotnictwo kontra masy kawalerii. W zasadzie doprowadza to do sytuacji, że gracz rosyjski rozstawia problem "logiczny" dla drugiego gracza, który ma więcej inicjatywy.... Ale źle ją wykorzysta przegra... Już w Alarmie dla Warszawy to niezbalansowanie sił dawało ciekawe opcje, tu nawet się pokuszę o zdanie, że jest lepiej. No i wreszcie teren ma też jakieś znaczenie (a konkretniej rzeka). Kalendarzyk w rogu to też fajna opcja, lepsza od "tur paliwa". Ale gra nie jest jakaś powalająca. Dobra, prosta gra. Idealna na wstęp do prezentacji dla kilku osób, stoisko dla odprężenia pomiędzy dyskusjami historycznymi (coś podobnego robiłem z Wrong Chemistry na targach edukacyjnych) czy przerwę między innymi grami.

3

D&D: Attack Wing - Tiamat

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Nie grywam w Attack Wing, a figurkę kupiłem dla postawienia na półce, więc o zasadach gry nie będę się wypowiadał (w zasadzie nawet elementów poza figurką nie oglądałem za bardzo). A jak sama figurka? Bardzo ładnie wygląda. Posiada wystarczająco dużo detali (jak za taką cenę, to nawet pokusiłbym się o słowo, że za mało), jest duża i ogólnie fajna.

1

Pathfinder Map Pack: Dungeon Rooms

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

W zasadzie to kolejny zestaw "rozłóż jeden duży, albo więcej małych". Można rozłożyć albo wielką salę, albo kilka małych. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą. Są jednak trochę puste. Z jednej strony to zaleta (można własne dekoracje dodać), z drugiej też wada... Niemniej ostatecznie wychodzi to na plus, bo nie ogranicza to ich reużywalności.

0

Pathfinder Map Pack: Forest Trails

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.07.2015

Ścieżki i niewielkie polanki. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą. Ale jednak ten zestaw jest chyba najmniej przemyślany. Ścieżki wiją się - fajnie. Ale nie pozwalają praktycznie na żaden manewr.. Choć z drugiej strony, ciężko o manewry na ścieżce, a przecież pod drzewami też można chodzić. Niemniej ten zestaw spośród wszystkich zestawów mapek jakoś najsłabiej przypadł mnie do gustu.

0

Pathfinder Map Pack: Boarding Action

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Ahoj Przygodo! Bardzo fajny zestaw. Dostajemy 3 statki z wymienialnymi polami "abordażu". Czy z prawej, czy lewej burty nadejdzie wróg, będą do siebie pasować. Na największy okręt można nawet robić ataki z obu stron. Bardzo fajnie się to prezentuje. A same mapki łatwo przechować i rozłożyć, co jest ich wielką zaletą.

1

Pathfinder Map Pack: Evil Ruins

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Ciekawy zestaw. Można albo rozłożyć jedną wielką ruinę, albo (podobnie jak targowisko), rozłożyć tylko fragment, tworząc mniejsze pole walki. W zasadzie będzie to raj dla zaklęć obszarowych. Zbyt wiele przeszkód tutaj nie ma. A co więcej można pisać o mapkach? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

1

Pathfinder Map Pack: Army Camp

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Ile to razy gracze szturmowali obóz wroga? A ile razy atakowano ich w obozie? Teraz można je łatwo rozłożyć. Jest i palisada i namioty i wyposażenie. A same mapki? Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

1

GameMastery Map Pack: Shrines

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Znów zestaw złożony naprawdę z kilku mapek , a nie kilkunastu. Mamy więc do wyboru kilka kapliczek. I podziemną i leśną. Co kto lubi. A same mapki? Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

GameMastery Map Pack: Ship’s Cabins

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Ahoj przygodo! W zasadzie mamy tu do czynienia z kilkoma poziomami jednego statku oraz dwiema małymi jednostkami. Czy są użyte podczas abordażu, czy też buntu na pokładzie, sprawdzą się idealnie. A same mapki? Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

GameMastery Map Pack: Marketplace

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Mapka targowiska. Jej największa zaletą jest fakt, że można wyłożyć je wszystkie tworząc wielkie targowisko, albo tylko kilka z nich, jeżeli walka toczy się na mniejszej przestrzeni. A same mapki? Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

GameMastery Map Pack: Lairs

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

W zasadzie mimo, że zestaw składa się z kilkunastu mapek, to kilka z nich składa się w jedną całość, tworząc kilka rodzajów leż. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

1

GameMastery Map Pack: Farmstead

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Farma, okolica farmy i pasujące do nich pola na kilkunastu mapkach. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

GameMastery Map Pack: Crypts

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Krypty. Różne i różniste na łatwo rozkładalnych mapkach. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

GameMastery Map Pack: Ambush Sites

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.07.2015

Różne miejsca na zasadzkę. Najfajniejsze w tym zestawie, to fakt, że są różnorodne. Mniej fajne, że wręcz wymaga posiadania innych pakietów, aby je łączyć. A same mapki? Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

Pathfinder Flip-Mat: Thornkeep 2-pack

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.07.2015

W zasadzie 4 w 1. Mapka do gry przedstawia 4 części lochu, drukowane po dwóch stronach map. Długo zastanawiając się nie znalazłem jednak ich połączenia, czyli sposobu jak i gdzie jest przejście miedzy nimi. Jednak jako osobne lochy też się sprawdza. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

1

GameMastery Flip-Mat: Pub Crawl

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.07.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 okolice karczmienne, drukowane po dwóch stronach mapy. Jeden w mieście, drugi na nabrzeżu. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

GameMastery Flip-Mat: Necropolis

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.07.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 nekropolie, drukowane po dwóch stronach mapy. W zasadzie obie strony są fajne, choć ich zastosowanie może być ograniczone. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

GameMastery Flip-Mat: Monastery

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.07.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 klasztory drukowane po dwóch stronach mapy. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Descent: Zapomniane Dusze

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.07.2015

Przyznam, że miałem ciut większe oczekiwania. Gdy rozpakowałem paczkę, zaskoczony spojrzałem "co to jest?" W środku nie ma instrukcji (tylko informacja, że instrukcję proszę pobrać ze strony Galakty), cienka tekturka z torem losu/zagłady i 32 karty... No, za taką cenę oczekiwałem czegoś lepszego. Ale już przeżywszy ten fakt, po wydrukowaniu instrukcji zabrałem się do gry. Grało się nawet przyjemnie, choć system "spotkań" i "kart zagłady" sprawiał, że czasami zamiast pokonać przeciwnika lepiej zostawić jednego "na potem" i pchać się dalej... Jakoś system "bezmrocznowładczy" nie okazał się tak fajny, jak się zapowiadał. Co prawda karty aktywacji przeciwników potrafią zaskoczyć (dobrze rozwiązano sposób ataku, nie jest tak przewidywalny jak w DnD Adventure), to jednak nie jest to to, czego oczekiwałbym od takiej gry. Owszem, spędziłem miłe popołudnie nad tą grą, ale jednak wolałbym je spędzić nad normalnym Descentem

0

Descent: Oath of the Outcast

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Przyznam, że zestaw kupiłem głównie dla figurek, ale z zaciekawieniem spojrzałem też na zawartość. W zasadzie mamy tutaj do czynienia z dodatkiem bez nowych plansz. O't, nowi bohaterowie, nowe potworki, nowe karty i instrukcja. Po prostu dobry produkt, ale nic specjalnego.

0

Descent: Guardians of Deephall

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Przyznam, że zestaw kupiłem głównie dla figurek, ale z zaciekawieniem spojrzałem też na zawartość. W zasadzie mamy tutaj do czynienia z dodatkiem bez nowych plansz. O't, nowi bohaterowie, nowe potworki, nowe karty i instrukcja. Po prostu dobry produkt, ale nic specjalnego.

0

Descent: Crown of Destiny

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Przyznam, że zestaw kupiłem głównie dla figurek, ale z zaciekawieniem spojrzałem też na zawartość. W zasadzie mamy tutaj do czynienia z dodatkiem bez nowych plansz. O't, nowi bohaterowie, nowe potworki, nowe karty i instrukcja. Po prostu dobry produkt, ale nic specjalnego.

0

Dungeon Command: Heart of Cormyr

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Choć w samo Dungeon Command nie gram, a figurek herosów zamierzam użyć do DnD, to muszę powiedzieć, że zestaw spodobał mi się. Choć figurki nie należą do najlepszej jakości i często są lekko odkształcone, a karty są wygięte, to nie należy to do problemów. Karty łatwo się prostuje, plastik figurek też pozwala na prostowanie (więc słabsza jakość figurek staje się tu zaletą). Do tego cena za 1 figurkę jest bardzo przystępna. Duża zaleta dodatku to dodatkowe karty pasujące do serii gier DnD Adventure (Temple of Elemental Evil, Wrath of Ashardalon, itd), pozwalające na zastosowanie tych figurek także w tamtej grze.... smaczku dodaje, że tym razem to sojusznicy, a nie wrogowie.

2

Dungeon Command: Tyranny of Goblins

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Choć w samo Dungeon Command nie gram, a figurek goblinów zamierzam użyć do DnD, to muszę powiedzieć, że zestaw spodobał mi się. Choć figurki nie należą do najlepszej jakości i często są lekko odkształcone, a karty są wygięte, to nie należy to do problemów. Karty łatwo się prostuje, plastik figurek też pozwala na prostowanie (więc słabsza jakość figurek staje się tu zaletą). Do tego cena za 1 figurkę jest bardzo przystępna. Duża zaleta dodatku to dodatkowe karty pasujące do serii gier DnD Adventure (Temple of Elemental Evil, Wrath of Ashardalon, itd), pozwalające na zastosowanie tych figurek także w tamtej grze.

1

Dungeon Command: Curse of Undeath

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Choć w samo Dungeon Command nie gram, a figurek nieumarłych zamierzam użyć do DnD, to muszę powiedzieć, że zestaw spodobał mi się. Choć figurki nie należą do najlepszej jakości i często są lekko odkształcone, a karty są wygięte, to nie należy to do problemów. Karty łatwo się prostuje, plastik figurek też pozwala na prostowanie (więc słabsza jakość figurek staje się tu zaletą). Do tego cena za 1 figurkę jest bardzo przystępna. Duża zaleta dodatku to dodatkowe karty pasujące do serii gier DnD Adventure (Temple of Elemental Evil, Wrath of Ashardalon, itd), pozwalające na zastosowanie tych figurek także w tamtej grze.

2

Dungeon Command: Blood of Gruumsh

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.07.2015

Choć w samo Dungeon Command nie gram, a figurek orków/ogra/hobgoblinów zamierzam użyć do DnD, to muszę powiedzieć, że zestaw spodobał mi się. Choć figurki nie należą do najlepszej jakości i często są lekko odkształcone, a karty są wygięte, to nie należy to do problemów. Karty łatwo się prostuje, plastik figurek też pozwala na prostowanie (więc słabsza jakość figurek staje się tu zaletą). Do tego cena za 1 figurkę jest bardzo przystępna. Duża zaleta dodatku to dodatkowe karty pasujące do serii gier DnD Adventure (Temple of Elemental Evil, Wrath of Ashardalon, itd), pozwalające na zastosowanie tych figurek także w tamtej grze.

2

D&D: Castle Ravenloft Board Game

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 27.06.2015

Spośród trzech gier z tej stajni i mechaniki (Wraith of Ashardalon i Temple of Elemental Evil) wypada najsłabiej, choć nie znaczy, że słabo. Jedyne, co wypada słabo, to figurki. Jakoś te z wyżej wymienionych wydają się lepsze i ciekawsze. Tutaj szału nie ma. Niemniej mechanicznie gra wypada bardzo dobrze i można się w nią zagłębić na długie godziny, zarówno samemu, jak i z ekipą.

4

D&D: Temple of Elemental Evil Board Game

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 27.06.2015

Gra droższa od pozostałych gier z serii, ale jednocześnie o bogatszej zawartości. Fajnie rozwiązano kwestie pułapek. Już nie "losowanie karty" i nagle pułapka się pojawia pod herosami. Bardzo podoba mi się też kwestia kampanii i dodawania kart w zależności od "poziomu sukcesu" poprzedniej misji. Muszę powiedzieć, że gra się bardzo fajnie i jak najbardziej gra jest warta wydanych pieniędzy.

6

Descent: Journeys in the Dark - Visions of Dawn

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 27.06.2015

Przyznam, że zestaw kupiłem głównie dla figurek, ale z zaciekawieniem spojrzałem też na zawartość. W zasadzie mamy tutaj do czynienia z dodatkiem bez nowych plansz. O't, nowi bohaterowie, nowe potworki, nowe karty i instrukcja. Po prostu dobry produkt, ale nic specjalnego.

3

Dungeon Tiles - The Urban Underdark

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 27.06.2015

No, no. Spodziewałem się płaskich, drukowanych na tekturce mapek, a tu solidne "kafelki", niczym z Descenta. Ładne graficzne, do tego prosto się je składa... No i mniejsze kafelciunie z dekoracjami. Tego oczekuję od mapek do RPG i to tu znalazłem. Więc zasłużone 5.

2

D&D Władcy Dziczy

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 27.06.2015

W sumie dodatki do 3.0, choć pasujące do 3.5 mają 1 wadę... Pay and Win... Kupuje się je i znajduje się tam przedmioty, które na "czystą" mechanikę są 2-3 razy droższe, niż tutaj. Niemniej warto kupić taki dodatek dla tych dodatkowych zasad i uzupełnienia kolekcji.

1

D&D Pieśń i Cisza

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 27.06.2015

W sumie dodatki do 3.0, choć pasujące do 3.5 mają 1 wadę... Pay and Win... Kupuje się je i znajduje się tam przedmioty, które na "czystą" mechanikę są 2-3 razy droższe, niż tutaj. Niemniej warto kupić taki dodatek dla tych dodatkowych zasad i uzupełnienia kolekcji.

0

D&D: Wrath of Ashardalon Board Game

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 27.06.2015

Mam lekko mieszane uczucia. Jest to moja pierwsza gra tego typu od "Czarodziejów z Wybrzeża" i spodziewałem się czegoś lepszego. Niemniej, jak już przetrawiłem pierwszy szok i zagrałem, muszę powiedzieć, że rodzina się wkurzyła, że "nie mogę podejść na minutę od godziny". Porównywałem z zamkiem Ravenloft i Świątynią Pierwotnego Zła i muszę powiedzieć, że ta gra ląduje na "mocnym 2 miejscu" za Świątynią. Bardzo ładne figurki, modułowość planszy i w sumie dobre zasady. Jedyne, co mnie tylko boli, to bardzo uboga grafika lochu. Aż się prosi o jakieś dekoracje (vide Descent)

4

Pandemia: Na krawędzi

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.06.2015

Przyznam, że zawsze lubiłem dodatki złożone z kilku dodatków. Można dobrze stopniować grę. Jednak mam jedno zastrzeżenie. Karty są ciut jaśniejsze od tych z podstawki. Więc podczas gry ze złośliwym szczepem używaliśmy zielonych (starych) kart epidemii i jak ją losowaliśmy, to dobieraliśmy z talii złośliwego szczepu. Pojemniki na wirusy, są bardzo fajne. Nieźle trzymają klimat, no i wreszcie nie trzeba wysypywać kosteczek z woreczków, tylko "pyk", otwieramy pojemnik. Tak samo złośliwy szczep to ciekawy sposób utrudniania gry, inny, niż zwiększanie ilości kart epidemii. Nowe postacie i karty bardzo fajnie uzupełniają grę i nie dublują starych zdolności. W sumie tylko mam pewne wątpliwości do gry z bioterrorystą. Zmienia to rodzaj gry z kooperacji na gracz kontra gracze. Dla niektórych to zaleta, dla niektórych wada.... No, ale dla samych pozostałych dodatków warto kupić.

10

Podstawka na karty - prostokątna (kolor niebieski)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.06.2015

Dobra podstawka na drukowane figurki postaci do gier RPG. Największa zaleta (nad przezroczystymi podstawkami), to fakt, że można zastosować nawet dla wydruków z drukarki (utrzymają nawet wydrukowaną kartkę z drukarki). Jak dla mnie najlepsza z podstawek, które można znaleźć na rebelu.

1

Triominos Classic

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.06.2015

Domino na trójkątach. W sumie, czemu nie? Duże, ładne trójkąciki z grubego plastiku, podstawki. W sumie tylko mam zastrzeżenie do pudełka, zawierającego dużo powietrza. Można by trochę zmniejszyć pudełko i wszystko też by się zmieściło.

1

Marvel Dice Masters: Uncanny X-Men

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.06.2015

Na razie wypowiadam się o samej podstawce (nie o systemie). Przyznam, że kolekcjonerska gra kościana zabrzmiało trochę jak dowcip, jednak muszę przyznać, że gra się całkiem przyjemnie, jednak widać, że rozbudowanie może być wymagane. Dobrze, że nie jest tak drogie jak Magici.

0

Koncept

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.06.2015

Dobra gra, choć raczej niezbyt dla dzieci (mają problemy z robieniem podpowiedzi, które ogranicza plansza. Jednak, gdy do gry dobiorą się dorośli, zaczyna być bardzo interesująca gra.

2

Carcassonne: Niebieska Maskotka

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.06.2015

Milutka w dotyku maskoteczka w kształcie ludzika z Carcassonne. Bardzo przyjemna w dotyku no i fajna. Warto było ją zakupić.

1

Abalone Travel (edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.06.2015

Jak na podróż, bardzo dobra. Kule jednocześnie trzymają się dobrze, jak i łatwo je przetaczać. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest osłonka, która założona blokuje ruch kul. Można zrobić sobie przerwę w grze i nie ma ryzyka, że kulka się przetoczy.

0

Descent: Journeys in the Dark - Serena Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 22.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Tutaj jednak jest o tyle to ciekawe, że dostajemy nie tylko figurkę poplecznika... Ale też dodatkową figurkę tej postaci do wykorzystania jako bohater w innych przygodach. Co dostajemy poza figurkami? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurki i karty? Tutaj tak. Dostajemy nie jedną, a dwie figurki i nowego bohatera.... Ten dodatek bardzo przypadł mi do gustu.

2

Descent: Journeys in the Dark - Raythen Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 22.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Tutaj jednak jest o tyle to ciekawe, że dostajemy nie tylko figurkę poplecznika... Ale też dodatkową figurkę tej postaci do wykorzystania jako bohater w innych przygodach. Co dostajemy poza figurkami? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurki i karty? Tutaj tak. Dostajemy nie jedną, a dwie figurki i nowego bohatera.... Ten dodatek bardzo przypadł mi do gustu.

2

Descent: Journeys in the Dark - Ariad Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do labiryntu zagłady, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką Ariady? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę, ale mogli zrobić 1 zestaw z wszystkimi poplecznikami z dodatku i byłoby lepiej.

2

Descent: Journeys in the Dark - Valyndra Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do labiryntu zagłady, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką (i to całkiem sporych rozmiarów) Valyndra (która notabene jest składana i potem nie mieści się ani w tym pudełku, ani pudełku dodatku) Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę i idealnie uzupełnia dodatek (tu był tylko 1 poplecznik, za co daję +1 do oceny), ale jednocześnie trzeba potem przechowywać w innych pudełkach figurkę (albo ją rozkładać cały czas). Za to -1. Daję zwykle 4. Tu +1 i -1.... więc zostaje 4.

1

Descent: Journeys in the Dark - Queen Ariad Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do labiryntu zagłady, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką (i to całkiem sporych rozmiarów) Królowej Ariady? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę, ale mogli zrobić 1 zestaw z wszystkimi poplecznikami z dodatku i byłoby lepiej. Choć muszę przyznać, że to bardzo ładna figurka.

1

Descent: Wędrówki w Mroku - Serena zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 22.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Ten zestaw jeszcze o tyle jest kiepski, że daje kartę bohatera do figurki z zestawu angielskiego... więc tego nie da się nawet wykorzystać stosując żetony z dodatku. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

1

Descent: Wędrówki w Mroku - Raythen zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 22.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Ten zestaw jeszcze o tyle jest kiepski, że daje kartę bohatera do figurki z zestawu angielskiego... więc tego nie da się nawet wykorzystać stosując żetony z dodatku. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

1

Descent: Wędrówki w Mroku - Valyndra zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 22.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

0

Descent: Wędrówki w Mroku - Królowa Ariada zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 22.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

1

Descent: Wędrówki w Mroku - Bol'Goreth zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 22.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

0

Descent: Wędrówki w Mroku - Ariada zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 22.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

0

Descent: Wędrówki w Mroku - Zacharetch zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 12.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

0

Descent: Journeys in the Dark - Zachareth Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 12.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do podstawki, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką Zacharetha? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę, ale mogli zrobić 1 zestaw z wszystkimi poplecznikami z podstawki i byłoby lepiej.

0

Black Fleet

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.06.2015

Mimo lekkiej i komicznej grafiki mamy do czynienia z poważną grą. Musimy planować strategicznie, jak wykorzystać nadającą się sytuację. Duża zaleta to polska instrukcja, z której drukując ostatnie strony i koszulkując karty wraz z wycinkami z tych stron można zrobić polskie talie do gry i cieszyć się w pełni polska grą. Dodatkowym fajnym atutem jest umieszczanie towarów na modelu statku (rzeczywiście widać, co wiezie) oraz metalowe monety. To buduje klimat... Niby lekki i przyjemny, ale skrywający wiele poważnej mechaniki.

2

D&D 5.0: Dunegon Master's Screen

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 11.06.2015

Ekran wydany jest fantastycznie. Jakość grafik i materiału z jakiego jest zrobiony robi naprawdę duże wrażenie. Gdy jednak zajrzymy do środka i spojrzymy na zawartość, nastepuje moment rozczarowania. Mnogość grafik i zastępuje tabel czy statystyk, które twórcy mogli tu zawrzeć. Jeżeli od ekranu oczekujesz, że będzie jedynie służył jako parawan przed graczami? Polecam. Jesteś kolekcjonerem? Polecam. Potrzebujesz funkcjonalnego narzędzia do prowadzenia rozkrywki? No cóż...

2

GameMastery Map Pack: Vehicles

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.06.2015

W sumie nie wiem dlaczego nazywa się to zestawem map, skoro jest to naprawdę zestaw do wycinania elementów "dekoracji" lub "użytkowych". Pojazdy, powozy, różne zwierzęta pociągowe, do tego barka, łódka i lotnia. Jest w czym wybierać.

1

GameMastery Map Pack: Dungeon Sites

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Gracze przebili się już przez korytarze lochów? Oto wreszcie mogą trafić na to, czego oczekują. Te mapki idealnie uzupełniają lochy, choć ich stały kształt ogranicza ich stosowanie w kolejnych sesjach (chyba, że będą to sesje w tym samym stylu architektonicznym).

0

GameMastery Map Pack: Magic Academy

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Kolejny zestaw "złóż według instrukcji". Tym razem jest to akademia magii. Muszę powiedzieć, że prezentuje się bardzo ciekawie, choć sam fakt, że ma ograniczone możliwości rozstawiania, nie pozwala na jego częste stosowanie (bo gracze powiedzą "Kolejne miasto i znów tak samo?"

0

GameMastery Map Pack: Lost Island

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Wybrzeże nieznanej wyspy. Wraki, niezbadane ścieżki, dzicz... Oto, co czeka na graczy na tych mapkach. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

Pathfinder Map Pack: River System

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Zestaw mapek tworzących rzekę. Na oko pasują też z "zaginioną wyspą"... Czy też gracze muszą sforsować rzekę, czy płyną wzdłuż niej, na pewno znajdą coś dla siebie. A Cóż więcej pisać o mapkach? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

1

GameMastery Map Pack: Palace

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Sala tronowa (dość pusta), poczekalnia i skarbiec. W zasadzie wiele możliwości układania tutaj nie ma, ale trzeba przyznać, że klimat bogatego zamku jest. Czy gracze będą ratować króla, czy też próbować go zabić, nagle ta długość sali tronowej spowoduje masę pomysłów... Szarża konno do tronu? :D

0

GameMastery Map Pack: Wizard's Tower

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Jedna wada... Mają już gotowe ułożenie... Jedna zaleta.... Mają już gotowe ułożenie. Zestaw wieży czarodzieja/czarnoksiężnika, w sam raz dla graczy do spędzenia wolnego czasu, czy to na mieszkaniu w swojej wieży (i odpieraniu napadów), czy też polowaniu na czarnoksieżnika.

0

Pathfinder Map Pack: Starship Corridors

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Korytarze statku kosmicznego, w klimacie z horroru sci-fi. Idealnie pasują z pomieszczeniami statku. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

Pathfinder Map Pack: Starship Chambers

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Wnętrza statku kosmicznego w klimacie przypominającym obcego. Idealnie łączą się z korytarzami. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

Pathfinder Map Pack: Cave Chambers

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Mapki jak mapki. Wnętrza jaskiń, więc idealnie pasują z korytarzami w jaskiniach. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

Pathfinder Map Pack: Cave Chambers

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.06.2015

Wraz z tunelami te mapki tworzą idealne połączenie. Cóż więcej o nich pisać? Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

GameMastery Map Pack: Rooftops

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Czy ścigamy się po dachach, czy też walczymy w ciasnych alejkach te mapki sprawdzają sie idealnie. Łatwo je przechować, łatwo je rozłożyć i można je ustawiać dowolnie, co jest ich kolejną zaletą.

0

Pathfinder Flip-Mat: Warship

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 okręty, drukowane po dwóch stronach mapy. Jeden "czystszy", drugi "bardziej barbarzyński". Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

GameMastery Flip-Mat: Haunted Dungeon

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 lochy, drukowane po dwóch stronach mapy. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

GameMastery Flip-Mat: Ancient Dungeon

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 lochy, drukowane po dwóch stronach mapy. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Pathfinder Flip-Mat: Giant Lairs

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 "lochy" gigantów, drukowane po dwóch stronach mapy. Jeden to dom gigantów, drugi to jaskinia ich bardziej dzikich braci. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Pathfinder Flip-Mat: Wasteland

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia rzekę lawy oraz zniszczoną ziemię niedaleko wulkanów, drukowane po dwóch stronach mapy. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Pathfinder Flip-Mat: Tech Dungeon

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 części lochu, drukowane po dwóch stronach mapy. Powierzchnię i podziemia. Całość się idealnie uzupełnia. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Pathfinder Flip-Mat: Hill Country

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 wzgórza, drukowane po dwóch stronach mapy. Jedno z drogą, drugie... takie dzikie... Niemniej mamy tutaj raczej jeden stok i tak jakoś gorzej ta mapka wypada od innych. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

GameMastery Flip-Mat: Mountain Pass

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 fragmenty przełęczy, drukowane po dwóch stronach mapy. Wejście do przełęczy i strażnicę na niej. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

GameMastery Flip-Mat: Theater

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 11.06.2015

Tym razem wyjątkowo 1 produkt. Teatr z jednej strony.... deski z drugiej? Wygląda na to, że twórcom brakło pomysłu na drugą stronę. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Pathfinder Flip-Mat: Watch Station

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 kwatery strażników, drukowane po dwóch stronach mapy. Jeden w mieście, drugi w kanałach (strażnicy niezbyt legalnej organizacji?) Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Pathfinder Flip-Mat: City Gates

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 bramy miasta drukowane po dwóch stronach mapy. Jedna miasta w górach/na wzgórzu, druga miasta otoczonego fosą. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Pathfinder Flip-Mat: Thieves' Guild

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 kryjówki złodziei, drukowane po dwóch stronach mapy. Jedna przy karczemce, druga w ściekach. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Pathfinder Flip-Mat: Seedy Tavern

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 3 karczmy, drukowane po dwóch stronach mapy. Jeden w mieście, drugi na nabrzeżu, a trzecia, mała, przy ściekach. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

GameMastery Flip-Mat: Warehouse

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 11.06.2015

W zasadzie 2 w 1. Mapka do gry przedstawia 2 magazyny, drukowane po dwóch stronach mapy. Jeden pod miastem, drugi na nabrzeżu. Jednak mam spore zastrzeżenia do produktu. Mata jest bardzo nieskora do zaginania i przychodzi zagięta (aby się mieściła). W zasadzie przed grą będzie wymagała prasowania, co uniemożliwia jej wyciągnięcie "znienacka".

0

Komplet Kości Descent: Wędrówki w mroku

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 11.06.2015

Niestety, kości nie zasłużyły na 4. Niby pudełko jest dobre, bo można je otworzyć bez rozrywania, ale w zestawie brakuje mnie zielonych kości z dodatków. Jako dodatkowe kości do podstawki sprawdzają się nieźle, ale do dodatków? Jedyne, co ratuje dodatki, to, że w dwóch z nich (czy 3?, nie pamietam) były zielone kości, przez co jest ich więcej. Niemniej tutaj mamy tylko kości do podstawki.

1

Podstawka na karty - okrągła (kolor pomarańczowy)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Jaka podstawka jest każdy widzi. Nadaje się do tworzenia "drukowanych" figurek do gier (coś jak postacie z dawnej Magii i Miecza), do przytrzymania karty lub elementu dekoracji. Wygląda dość porządnie i w zasadzie nie mogę się do niczego przyczepić.

1

Descent: Journeys in the Dark - Crusade of the Forgotten

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Przyznam, że zestaw kupiłem głównie dla figurek, ale z zaciekawieniem spojrzałem też na zawartość. W zasadzie mamy tutaj do czynienia z dodatkiem bez nowych plansz. O't, nowi bohaterowie, nowe potworki, nowe karty i instrukcja z 2 nowymi scenariuszami. Po prostu dobry produkt, ale nic specjalnego.

2

Descent: Journeys in the Dark - Bol'Goreth Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do trzęsawisk, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką (i to całkiem sporych rozmiarów) tego wielkoluda? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? Tutaj jakoś nie mam wątpliwości. Figurka jest za ładna :D O ile innym zestawom daję 4, tutaj daję 5 z małym minusem.

3

Descent: Wędrówki w Mroku - Alric Farrow zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 11.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

0

Descent: Journeys in the Dark - Alric Farrow Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do podstawki, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką Alrica? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę, ale mogli zrobić 1 zestaw z wszystkimi poplecznikami z podstawki i byłoby lepiej. Prywatna bardzo opinia: Figurka Alrica jest najładniejsza z zestawów popleczników do podstawki :D

0

Descent: Journeys in the Dark - Eliza Farrow Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do podstawki, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką Elizy? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę, ale mogli zrobić 1 zestaw z wszystkimi poplecznikami z podstawki i byłoby lepiej.

1

Descent: Wędrówki w Mroku - Eliza Farrow zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 11.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

1

Descent: Wędrówki w Mroku - Merick Farrow zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 11.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

1

Descent: Journeys in the Dark - Merick Farrow Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do podstawki, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką Mericka? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę, ale mogli zrobić 1 zestaw z wszystkimi poplecznikami z podstawki i byłoby lepiej.

0

Descent: Wędrówki w Mroku - Belthir zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 11.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić.

1

Descent: Journeys in the Dark - Belthir Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do podstawki, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką Belthira? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę, ale mogli zrobić 1 zestaw z wszystkimi poplecznikami z podstawki i byłoby lepiej.

0

Descent: Wędrówki w Mroku - Splig zestaw poplecznika

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 11.06.2015

Niestety, polski DNŻ do zestawu poplecznika woła o pomstę do nieba. Dostajemy tylko karty, więc musimy dokupić też angielski dodatek dla żetonów i samej figurki... Dobrze, że nie wydano tak samej gry. Niemniej jak chce się mieć 100% polskiej gry wypada kupić. Do samej jakości kart nie mam jednak żadnych zastrzeżeń, choć Goblin Uprising raczej bym przetłumaczył inaczej....

0

Descent: Journeys in the Dark - Splig Lieutenant Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Mam pewne wątpliwości do zestawów popleczników. Jakby dodano tą figurkę do podstawki, nie byłoby potrzeby zakupu tego dodatku. Więc co dostajemy poza figurką Spliga? Dostajemy dodatkowe karty na rękę mistrza gry (tzw, karty wątku), które trochę zwiększają możliwości potworków. Więc czy warto wydać tyle gotówki na figurkę i karty? W sumie ciut ulepsza grę, ale mogli zrobić 1 zestaw z wszystkimi poplecznikami z podstawki i byłoby lepiej.

0

Kości w pudełku - Blitz

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 11.06.2015

Kostki od dłuższego czasu goszczą na stole podczas sesji RPG i nie było z nimi żadnych kłopotów. Czytelne nawet z dalszej odległości (czego nie można powiedzieć o niektórych innych)... no i ładne. Czyli spełniają swoje zadanie.

2

D&D 5.0: Tyranny of the Dragons DM Screen (Hoard of the Dragon Queen)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Ekran MG, jak to Ekran MG. Trochę tu mniej tabel, niż w tym do Faerunu z 3 edycji, ale z drugiej strony jest ładniejszy i wygląda na wytrzymalszy, Nie jest też zawalany zbędnymi tabelami (choć sam bym kilka dodał). Niemniej miejsca z obrazkami, idealne są na doczepienie na klipsie własnej kartki. A jak nie? To ładne obrazki na nas "patrzą" :D

0

Dungeons & Dragons: Spellbook Cards - Ranger (edycja angielska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Karty zawierające czary to coś czego w D&D brakowało od bardzo dawna. Jest fantastyczne narzędzie zarówno dla mistrza gry jak i gracza, który przy mechanice slotów, może poprostu wyciągnąć z talli znane czary i nigdy więcej nie być zmuszonym sięgać do podręcznika gracza i wertować go w poszukiwaniu jakiegoś szczegółu odnośnie zaklęcia. Fakt iż, praktycznie każda klasa posiadająca czary dostała osobną talię jest o tyle ciekawy, że pomimo iż w wielu przypadkach czary dublują się, to jest to wszystko bardzo czytelne. Fajnie by było, jakby kiedyś wydano to też po Polsku. tutaj masz o kartach

1

Dungeons & Dragons: Spellbook Cards - Paladin (edycja angielska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Karty zawierające czary to coś czego w D&D brakowało od bardzo dawna. Jest fantastyczne narzędzie zarówno dla mistrza gry jak i gracza, który przy mechanice slotów, może poprostu wyciągnąć z talli znane czary i nigdy więcej nie być zmuszonym sięgać do podręcznika gracza i wertować go w poszukiwaniu jakiegoś szczegółu odnośnie zaklęcia. Fakt iż, praktycznie każda klasa posiadająca czary dostała osobną talię jest o tyle ciekawy, że pomimo iż w wielu przypadkach czary dublują się, to jest to wszystko bardzo czytelne. Fajnie by było, jakby kiedyś wydano to też po Polsku. tutaj masz o kartach

2

Dungeons & Dragons: Spellbook Cards - Druid (edycja angielska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Karty zawierające czary to coś czego w D&D brakowało od bardzo dawna. Jest fantastyczne narzędzie zarówno dla mistrza gry jak i gracza, który przy mechanice slotów, może poprostu wyciągnąć z talli znane czary i nigdy więcej nie być zmuszonym sięgać do podręcznika gracza i wertować go w poszukiwaniu jakiegoś szczegółu odnośnie zaklęcia. Fakt iż, praktycznie każda klasa posiadająca czary dostała osobną talię jest o tyle ciekawy, że pomimo iż w wielu przypadkach czary dublują się, to jest to wszystko bardzo czytelne. Fajnie by było, jakby kiedyś wydano to też po Polsku. tutaj masz o kartach

2

Dungeons & Dragons: Spellbook Cards - Bard (edycja angielska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Karty zawierające czary to coś czego w D&D brakowało od bardzo dawna. Jest fantastyczne narzędzie zarówno dla mistrza gry jak i gracza, który przy mechanice slotów, może poprostu wyciągnąć z talli znane czary i nigdy więcej nie być zmuszonym sięgać do podręcznika gracza i wertować go w poszukiwaniu jakiegoś szczegółu odnośnie zaklęcia. Fakt iż, praktycznie każda klasa posiadająca czary dostała osobną talię jest o tyle ciekawy, że pomimo iż w wielu przypadkach czary dublują się, to jest to wszystko bardzo czytelne. Fajnie by było, jakby kiedyś wydano to też po Polsku. tutaj masz o kartach

1

Dungeons & Dragons: Spellbook Cards - Arcane (edycja angielska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Karty zawierające czary to coś czego w D&D brakowało od bardzo dawna. Jest fantastyczne narzędzie zarówno dla mistrza gry jak i gracza, który przy mechanice slotów, może poprostu wyciągnąć z talli znane czary i nigdy więcej nie być zmuszonym sięgać do podręcznika gracza i wertować go w poszukiwaniu jakiegoś szczegółu odnośnie zaklęcia. Fakt iż, praktycznie każda klasa posiadająca czary dostała osobną talię jest o tyle ciekawy, że pomimo iż w wielu przypadkach czary dublują się, to jest to wszystko bardzo czytelne. Fajnie by było, jakby kiedyś wydano to też po Polsku. tutaj masz o kartach

1

Village: Port

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 11.06.2015

Aż mnie dziwi, że zapomniałem skomentować produktu.... Chyba, że nie przez Rebela kupiłem... W każdym razie. Zamiast osady w głębi lądu tym razem mamy nadmorską miejscowość, a nabrzeże zastępuje miejsce podróży, które dla polskiego odbiorcy (inne doświadczenia historyczne) wydawało się ciut dziwne. Bardzo miłym akcentem jest dodanie też kart do gospody, powodujące zazębianie się dodatków. Oby tak dalej.

0

Colt Express (edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

Zacznę od tego, że te skałki i kaktusy, które służą za dekorację mnie ujęły. Nie ma to jak gra 3D :D Napad na pociąg w klimacie filmowym. Bieganie po dachu, strzelanie do siebie, a całość w bardzo prostej mechanice. Fazę planowania opanowują nawet dzieci (choć dla nich można ją czasami na 2 fazy rozbić), a potem jest wykonanie zadania. Nie wiesz, czy przeciwnik ruchem wejdzie do twojego wagonu, czy oddali się. Dać mu po mordzie, czy też łupić pasażerów.... A dokąd gracze ruszą szeryfa? Czy mogę wejść na dół? Raz ja i kumpel w turze, gdzie na koniec szeryf strzela do znajdujących się na dachu... skończyliśmy z 3 postrzałami... 1 za wejście do wagonu szeryfa... 2 za wejście z dachu do wagonu szeryfa (chcieliśmy karty użyć, aby wyjść z niego na dach) i 3 za koniec tury na wagonie z szeryfem.... Genialna i prosta gra. Jedyna wada, że wagony po złożeniu są ciut wyższe od pudełka, przez co nie można pudełka trzymać na stosie z innymi, aby nie uszkodzić wagonów (i lokomotywy). Kolejną zaletą jest fakt, że nie ma napisów na kartach. Tylko symbole. Przez to jak wyjdzie angielski dodatek można go kupić, bo tylko instrukcja będzie wymagać tłumaczenia.

17

XCOM: Gra planszowa

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

No, no. Byłem sceptycznie nastawiony do wymogu użycia tableta/komputera/komórki czy też urządzenia spod znaku ugryzionego jabłka. To psuje gry planszowe! Ale zagrałem 1 grę. Tej gry nie da się zrobić bez tego i to idealnie uzupełnienie. To nie tablet jest tu najważniejszy. Najważniejsza pozostaje plansza. Za to urządzenie nadaje rytm i jest "konsoletą" oficera łączności. A sama gra? Jedną wadę zaznaczę. Lepiej by było, aby na jednej ściance kości był "zamazany" symbol, że on działa tylko w grze na najłatwiejszym poziomie. Bo tak, to jest dość trudno o sukces i to potrafi zniechęcać (zwłaszcza młodszych graczy) No i jest tańsza od Angielskiej.

6

Merchants & Marauders: Seas of Glory

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Fajny zestaw dodatków, choć szkoda, że tylko po angielsku. Najfajniejsze jest to, że można je stosować "oddzielnie" i niektóre pasują do Polskiej wersji. Oczywiście można też zakoszulkować karty i dołożyć tłumaczenia... ale wtedy nie dodamy nowych miejsc. A sam dodatek? Bardzo fajny. Rozwija najmniej używaną zdolność (wpływy), dodaje nowe statki, nowe możliwości, ataki na osiedla nabrzeżne.... Więcej piractwa w piractwie (a i kupcy dostaną swoje).

1

Relic: Nemezis (rozszerzenie)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

Wreszcie! Dodatek do Relica, który WRESZCIE daje tej grze to, co powinno być w niej od początku. Pojedynki między graczami. I nie tylko wrogowie Imperium kontra Imperium, ale także i walki samych imperiałów za "heretyckie" zasoby. Walczy się umiejętnościami (pomiędzy imperiałami), co trochę podbudowuje ich wartość. Za to samo wprowadzenie Nemesis (wrogów ludzkości) to ciekawe zagranie. Gracz grający Nemesis gra przeciw pozostałym i w zasadzie "mierzy czas". Wcześniej gracze mogli grać ile chcieli. Teraz Nemesis zbiera punkty i to on może wygrać! Zmusza to graczy do polowań na Nemesisa, albo spieszenia się w drodze do zwycięstwa. Choć sam dodatek nie oceniam na 5, to to, co zrobił zasługuje na 5. Zmienił całkowicie oblicze gry! Z.... no dobrego, ale nie idealne.... w bardzo dobre!

4

Taktyka i Strategia nr 40 (1/2015)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Pismo jak pismo. Trochę o grach wydawnictwa TiS, trochę o historii... Choć muszę powiedzieć, że największy plus to artykułu łączone... Czyli artykuł historyczny, z mapami na planszach gier wydawnictwa. Można potem prosto prześledzić sytuacje, albo samemu zagrać jakiś historyczny manewr.

0

Army Painter Colour Primer - Anti-Shine Matt Varnish

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

Porządny spray matujący w dużym opakowaniu. Należy nakładać bardzo cienkimi warstwami w niewielkich odstępach czasu. Dobrze zabezpiecza figurki. Jedyny mankament produktu to to, że kolory wydają się bardziej blade po nałożeniu sprayu, lecz ma to tez swój urok w pewnych przypadkach.

0

Formula D - New Jersey & Sotchi

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

O't, dodatek dwóch tras do gry Formula D. Obie skupione na wyścigach F1, co jest tylko zaletą. Nie ma problemu, że ktoś kupił grę dla wyścigów F1, a jest zmuszany do kupowania dodatków 1 tor F1+1 tor Undergroundowy. A co o samym torze? Grafika ładna, układ też... O't solidny, dobry produkt.

0

Formula D - Baltimore & Buddh

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

O't, dodatek dwóch tras do gry Formula D. Obie skupione na wyścigach F1, co jest tylko zaletą. Nie ma problemu, że ktoś kupił grę dla wyścigów F1, a jest zmuszany do kupowania dodatków 1 tor F1+1 tor Undergroundowy. A co o samym torze? Grafika ładna, układ też... O't solidny, dobry produkt.

0

Formula D

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

Bardzo ciężko o dobrą grę sportową. Albo wyścig zamienia się w matematykę, albo zaś jest zbyt losowy. Tutaj poszli na złoty środek. Z jednej strony "matematyka" i planowanie ruchów, z drugiej strony losowość ruchu poprzez kostki. No i te skrzynie biegów. One tworzą klimat! Nie myślałem, że trafię na tak dobrą grę wyścigową, która jednocześnie nie będzie grą "kto policzy lepiej". Czasami to rzut kością zadecyduje. Czasami, ale bez taktyki też daleko się nie zajedzie.

2

Star Wars: Imperial Assault - Dice Pack

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Dobry, choć drogi produkt. Najlepsze, że symbole nie tylko są malowane, ale i "wycinane" z kostki. Nie ma ryzyka, jakie niosły kości do Doom: The Boardgame, gdzie po wielu grach symbole po prostu się zmywały. O't solidny, dobry produkt i to bardzo praktyczny, aby unikać czekania na kości podczas gry.

3

Green Assorted Wood Tokens

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 09.06.2015

Drewniane żetoniki. W zasadzie głównie do uzupełniania utraconych lub tworzenia własnej gry. Nic specjalnego, ale też nic szczególnego nie spodziewałem się. Za taką cenę otrzymujemy odpowiednią ilość pociętego i pomalowanego drewna. Jak ktoś potrzebuje? Niech kupi. Ktoś nie potrzebuje? Szkoda kupować. O't takie moje zdanie.

0

Star Wars Armada - Zestaw podstawowy

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 09.06.2015

Sama gra zasługuje na 4-5. Podstawka na 2. Dlaczego? Dostajemy masę elementów.... Którymi w zasadzie ciężko jest się obecnie pobawić. Każda ze stron ma tylko 1 taktykę... i tyle strategii. Źle dobrano początkowe statki. Jakby dali np. Krążownik Kalamariański i ciężki okręt Imperium byłoby lepiej. A tak? Rebelia musi starać się wejść na rufę Imperialnych i tam utrzymać, a Imperium do tego nie dopuścić i starać się trzymać wroga na dziobie. Na dwa pudełka jest jeszcze gorzej, bo zwiększa się możliwość Imperium (np. mogą zastosować krążenie obronne), a Rebelia.,.. nie ma nic. W sumie trzeba poczekać na dodatki, aby gra wreszcie pokazała swój pazur.

6

X-Wing: Starfield Playmat

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Brakowało mnie tego dodatku od początku wydania X-Winga. Jedna mata na X-Winga, dwie, gdy chce się użyć jej do Armady. Aż dziwne, że o wykorzystaniu w Armadzie nie wspominają na pudełku. Ładne pole gwiazd, wytrzymały materiał (choć maty do Wings of War były lepszej jakości moim zdaniem). O't, solidny, dobry produkt. W sumie może służyć nie tylko do gier w klimacie Gwiezdnych Wojen. Nawet jako mata do Race for the Galaxy :D

0

Kość pokerowa

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 09.06.2015

Kostka, jak kostka. Jedyne, co ją wyróżnia to pokerowość. Początkowo traktowałem ją jako ciekawostkę i dopiero komputerowy wiedźmin pokazał mnie, do czego ona może służyć. W sumie kupienie 10 kości to nie drogi wydatek, a i zawsze można je mieć przy sobie w małej sakiewce i pograć w wolnej chwili.

0

Descent: Kruczy Dwór

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Dodatek jest solidnym produktem, choć nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian.Dodatkowe karty powiększają pulę sklepową, karty mrocznego władcy itd. Figurki wykonane porządnie jak na produkty z tej serii przystało. Misje w mini kampanii są dość długie w porównaniu do innych dodatków. Produkt na pewno zaciekawi kolekcjonerów całej serii, ale nie polecam go jako "pierwszy" dodatek z racji braku innowacyjności.

6

Zmiennicy

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

O ile alternatywy 4 wyszły idealnie, to Zmiennicy.... wyszli średnio. Niby można fajnie się pobawić w taksówkarza, powozić znane z serialu osoby, ale.... jakoś kapitalistyczny klimat (zarabianie kasy, zarabianie kasy i nie zapominając zarabianie kasy) jakoś średnio pasuje do kimatu serialu. Jedyne, co jest naprawdę dobrym rozwiązaniem to zniecierpliwienie klientów. Czasami trzeba zmusić kogoś (albo siebie) do niezbyt rentownego kursu, aby tylko wszyscy nie przegrali. Jednak gra nie jest wybitna. O't ,solidny, dobry produkt.

3

Alternatywy 4

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

Nie wierzę. Udało się przenieść klimat Alternatyw bez zbytniego komplikowania rozgrywki. No, pierwsza gra to będzie nauka zasad, a potem pójdzie z górki. Gracze (poza grającym Aniołem) drą ze sobą koty, ale muszą pilnować, aby nie przesadzić, bo wtedy punktuje gracz grający Aniołem. Zupełnie jak w serialu. No i te cytaty. Przyczepię sie tylko do grafiki. Balcerzak nie przypomina siebie. Pozostałe postacie, narysowane kreskówkowym stylem, przypominają siebie. Gra się przyjemnie, choć dopiero od drugiej gry.

3

XCOM: The Boardgame

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

No, no. Byłem sceptycznie nastawiony do wymogu użycia tableta/komputera/komórki czy też urządzenia spod znaku ugryzionego jabłka. To psuje gry planszowe! Ale zagrałem 1 grę. Tej gry nie da się zrobić bez tego i to idealnie uzupełnienie. To nie tablet jest tu najważniejszy. Najważniejsza pozostaje plansza. Za to urządzenie nadaje rytm i jest "konsoletą" oficera łączności. A sama gra? Jedną wadę zaznaczę. Lepiej by było, aby na jednej ściance kości był "zamazany" symbol, że on działa tylko w grze na najłatwiejszym poziomie. Bo tak, to jest dość trudno o sukces i to potrafi zniechęcać (zwłaszcza młodszych graczy)

2

Dawno, dawno temu... (3 edycja)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

Nie jest to gra dla każdego. Dla osób bez wyobraźni na pewno się nie sprawdzi. Ale jak zbierze się ekipa osób, która lubi snuć opowieści (mistrzowie gry z RPG, co lubią improwizować), to nagle zabawa staje się przednia. Byłem sceptycznie nastawiony do tego typu produktów, uznając, że "przecież można posnuć opowieści bez kupowania tego", ale przekonałem się, że to świetnie się sprawdza.

2

X-Wing: Gra Figurkowa - Ścigani

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 09.06.2015

Świetne wprowadzenie nowej nacji. Co prawda dostajemy tylko 3 maszyny, ale dostajemy też elementy, do wprowadzenia do gry po stronie szumowin także statków z wcześniejszych dodatków. Nowa nacja to ciekawe rozwiązanie. Gry 3 przeciw sobie to ciekawa różnica, gdy nagle zamiast 1 wroga, masz dwóch. I czasami, gdy przegrywasz, okaże się, że to wrogowie rzucą się na siebie, znów zmieniając balans na stole. Choć byłem sceptycznie nastawiony do tej "nacji", to jednak świetnie pasuje do klimatu.

2

X-Wing: Gra Figurkowa - StarViper

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Cóż. O ile nie przepadam (fabularnie) za tą jednostką, to w grze prezentuje się bardzo dobrze, choć sprawia wrażenie trochę niekanonicznej. W zasadzie można powiedzieć, że to odpowiednik drogich myśliwców dla "nacji" łajdaków i szumowin. No i w tej roli prezentuje się bardzo dobrze.

1

X-Wing: Gra Figurkowa - M3-A Interceptor

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

W sumie ciężko mi wyrobić sobie jakieś określone zdanie o tym myśliwcu. O't solidny, dobry myśliwiec nowej "nacji". W zasadzie nie jest dobry w niczym, ale też nie jest drogi. Lepszy od TIE (o co nietrudno), ale gorszy od innych. W zasadzie nadrabia to wszystko ilością. Szkoda, że zamiast niego nie dali "Brzydali", ale ten też pasuje.

1

X-Wing: Gra Figurkowa - IG-2000

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Jeden z niewielu statków, które należy posiadać przyjamniej 2, a to za sprawą darmowego tytułu, pozwalającego współdzielić ze sobą zdolności pilotów. Brzmi to ciekawie. Więcej elektronicznego droidziego mózgu = więcej umiejętności. Logiczne i sensowne.

2

Sails of Glory - Sirena 1793 / Ifigenia 1795

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

El Viva Espania! Hiszpańska fregata wreszcie dołącza do gry. Co prawda Hiszpania w toku cyklu Sails of Glory służy tylko jako pomoc dla Francji, ale i do małych bitewek ich statków wystarczy. W zasadzie mogę powiedzieć, że ten żaglowiec idealnie pasuje jako 3 nacja podstawki (bo to też okręt podobnej klasy, co te z podstawki). Tylko Argonautę jeszcze dokupić i jazda 2 na 2 statki.

1

Sails of Glory - Argonauta 1806 / Heroe 1808

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

El Viva Espania! Hiszpański okręt liniowy wreszcie dołącza do gry. Co prawda Hiszpania w toku cyklu Sails of Glory służy tylko jako pomoc dla Francji, ale i do małych bitewek ich statków wystarczy. W zasadzie mogę powiedzieć, że ten żaglowiec idealnie pasuje jako 3 nacja podstawki (bo to też okręt podobnej klasy, co te z podstawki)

0

Small World: Przeklęci

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 09.06.2015

W sumie jakieś przekleństwo wisi nad tym dodatkiem. Bo nie przypadł mnie do gustu (tj. prawie żadna rasa i zdolność). A co o samym dodatku? Nowe rasy, nowe zdolności. Więcej Małego Świata w Małym Świecie. W sumie tylko koboldy mnie jakoś bardziej zainteresowały i ich zmuszanie do rozstawionej obrony... Utrudnia to trochę ich podboje i wymusza inną taktykę, ale o to chodzi. Niemniej z dodatków do małego Świata ten najmniej przypadł mnie do gustu.

1

Small World: Royal Bonus (edycja polska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Dziwi mnie, że mimo tłumaczenia zostawiono oryginalny tytuł. A co o samym dodatku? Nowe rasy, nowe zdolności. Więcej Małego Świata w Małym Świecie. Bardzo ciekawe są krzaczki. Moja ulubiona rasa z dodatku. Także polubiłem zdolność Behemotów. Bardzo ciekawe ustalono ich zasady i aż przyjemnie się nimi gra.

2

Small World: W pajęczej sieci

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Co my tutaj mamy. Nowe rasy, nowe zdolności. Więcej Małego Świata w Małym Świecie. Bardzo ciekawe są Mrozianki :D Bardzo lubię ta rasę, zwłaszcza za jej zdolność. Pozostałe premie także są niczego sobie, ale jakoś one najbardziej przypadły mi do gustu.

3

Small World: Wielkie damy

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Tytuł dodatku brzmi feministycznie, ale feministka obraziłaby się tym seksistowskim potraktowaniem dam :D A co o samym dodatku? Nowe rasy, nowe zdolności. Więcej Małego Świata w Małym Świecie. Bardzo ciekawe są te nowe premie. Niektóre wymuszą bardzo konkretny rodzaj gry, co tylko wprowadza nowe możliwości.

2

Taktyka i Strategia nr 39 (2/2014)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Pismo jak pismo. Trochę o grach wydawnictwa TiS, trochę o historii... Choć muszę powiedzieć, że największy plus to artykułu łączone... Czyli artykuł historyczny, z mapami na planszach gier wydawnictwa. Można potem prosto prześledzić sytuacje, albo samemu zagrać jakiś historyczny manewr.

0

Fleet Commander: Nimitz

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 09.06.2015

Znam lepsze gry tej firmy, ale muszę powiedzieć, że gra przypadła mnie do gustu. Co prawda początkowo system punktów zapasów i posiłków wydaje się nieintuicyjny i niezgodny historycznie, a pierwsze gry wyglądają jak "CO? Jak to nie mam szans!". Ale jak już się zagra pierwszą kampanię i opanuje zasady, to gra jest całkiem przyjemna. Nie jest to co prawda poziom serii "Leader", ale dobrze oddaje klimat walk na Pacyfiku.

1

Tajemnicze Domostwo

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 13.03.2015

Gra świetna. Polecam dla graczy niedzielnych, osoby które lubią cięższe tytuły też teoretycznie powinny się przy tej pozycji dobrze bawić. Jest dużo śmiechu, zabawy, dociekań - kto jak gdzie... Gra jest prosta. Na tyle prosta, że wytłumaczenie zajmuje do 10 min maksimum. Dla osób, które nie lubią wielu zasad, a lubią dobrze się bawić pozycja warta uwagi.

4

Descent: Cień Nerekhall

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.03.2015

Chyba najlepszy dodatek do Descenta. Wszystkie elementy dodają nowy smaczek do rozgrywki, ale najbardziej na kolana rzuca fabuła nowej kampanii. Rozbudowana historia, tło i opisy, żywi bohaterowie posiadający własne ambicje i charaktery, dążący do swoich celów czynią dodatek idealną opcją dla graczy lubujących się w fabule i nieograniczających do rzucania kostkami i zadawania obrażeń. Gra wprowadza również nowy interesujący sposób nagradzania MW. Uważam że dodatek jest wręcz obowiązkowy dla wszystkich fanów Descenta.

8

Takenoko

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Bardzo miła i sympatyczna gra dla osób w każdym wieku. Można grac w mniej niż 4 osoby, ale widać wyraźnie, że gra jest przeznaczona na 4 graczy. Figurka pandy i ogrodnika są fajnie wykonane, kolorystyka płytek sprawia pozytywne wrażenie, a i nawet jak się przegrywa, bawi się dobrze. A chyba właśnie o to chodzi w grach?

6

Struggle for the Galactic Empire

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Ciężko mi odnieść się do tego produktu. Jak lubię klimaty Sci-Fi, tak gra mnie jakoś nie złapała. Już sama jakość żetonów przypominała mi stare, byle jak wykonane gry. Niemniej gra ma w sobie pewien potencjał. Długo zastanawiałem się, czy dać 3, czy 4... Jakby były lepsze żetony pewnie dałbym 4... Choć z drugiej strony, żetony niby wydają się kiepskie, ale jeszcze żaden mnie się nie rozleciał... Chyba jestem zbyt ostry. Ostatecznie dam 4.

2

Na grzyby!

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 07.03.2015

Prosta, szybka gra. Idealna na podróż. Zajmuje mało miejsca, zasady tłumaczy się chwilę, a i pobawić się nieźle nią można. Dlaczego więc daję 3? Ano. Gra jest w porządku, ale bez rewelacji. Nie ma w niej czegoś, co powodowałoby, że się będzie do niej często wracać. O't tania dobra gra.

5

Osadnicy - Szybka Gra Karciana

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Choć chciałem dać więcej, to nie mogę. Wszystko przez jedną kartę rozwoju, która jest aż nazbyt silna. Ale wracając do gry. Mamy tu do czynienia z podobną mechaniką co klasyczni osadnicy, ale przeniesioną na karty. I sprawdza się bardzo dobrze (choć wolę planszowych osadników). Dodatkowo gra zajmuje mało miejsca i prawie zawsze można ją zabrać ze sobą.

2

X-Wing: Gra Figurkowa - Decimator VT-49

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Choć jakoś nie kojarzę jednostki ze świata SW, to polubiłem tą jednostkę. Pierwszy duży okręt Imperium z obrotową wieżyczką. Silny, pancerny (no i drogi zarówno w złotówkach, jak i w punktach) i bezwzględny (możliwość taranowania, jak i silniejszego strzelania z ryzykiem trafiania swoich). Po prostu tak, jakbym widział Imperialny odpowiednik Sokoła Milenium.

3

X-Wing: Gra Figurkowa - YT-2400

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Kolejny sławy statek SW na stole. YT-2400, znany z Cieni Imperium wkracza do gry. Co prawda nie wiem, czy nie jest aż ZA DOBRY. Sokół Milenium vs Outrider to nie jest zbyt równy pojedynek... Choć Dash Rendar by się zgodził z tym (Han Solo by tylko oponował. No i Chewie). Chyba najczęściej goszczący na moim stole "duży" statek (nie licząc tych ogromniastych)

2

Wiedźmin: Gra Przygodowa

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Pierwsza gra była jak znak zapytania. O co chodzi? Chodzimy i zbieramy "tropy"? To ma być Wiedźmin? Potem zaczęliśmy chętniej sięgać po karty śledztwa i wtedy gra pokazała swój pazur. 4 postacie, każda działa inaczej. Najłatwiej gra się Wiedźminem, bo da się często iść "na chama". Najtrudniej gra się chyba Jaskrem, ale to dlatego, że nim gra się inaczej. Niemniej mamy 4 zróżnicowane postacie (o ile bandę Yarpena nazwiemy postacią), świat znany z prozy Sapkowskiego. Niemniej... gra nie jest idealna. Czegoś jej brakuje, aby na stale gościła na stole. O't solidny, dobry produkt.

8

FFG Card Sleeves Tarot 50 (70x120mm)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Koszulki FFG jakie sa każdy widzi. Nie należą do najtańszych, ale są bardzo dobrej jakości.

3

Ciężarówką przez Galaktykę: Dodatkowa przyczepa

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Bardzo dobry zestaw dodatków. Piąte koło u wozu jest o tyle fajne, że startuje 5 graczy, ale jednak wtedy zaczyna się odczuwać, ze ostatni ma gorzej. Nowi obcy, nowe technologie, trudniejsze trasy i nieczyste zagrania za to bardzo pozytywnie rozbudowują grę pozwalając się bawić o wiele dłużej w tą grę. Warto dokupić ten dodatek do gry, bo to więcej, tej samej dobrej gry.

4

Ciężarówką przez Galaktykę

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Bardzo lubię gry Vlaada Chvatila i nie zawiódł mnie tym razem. Gra sie bardzo przyjemnie, sama lektura instrukcji jest zabawna i (prawie) wszyscy wygrywają (tylko 1 wygrywa bardziej). Świetna zabawa w polatanie po galaktyce rozpadającą się ciężarówką.

14

111 - Alarm dla Warszawy

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Przyznam, że spodziewałem się kolejnej Bitwy o Anglię, a tymczasem gra mnie zaskoczyła. Dysproporcja siły, chmury, artyleria przeciwlotnicza... Można powiedzieć, że to taka Bitwa o Anglię plus. Do tego gra jest szybka. idealna na chwilę przerwy.

5

Graj Fair

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Jak każdy almanach, w niektórych punktach zgadzam się z autorem w niektórych jestem zupełnie przeciwnego zdania. Na pewno warto przeczytać, gdyż nie ma nic bardziej rozbudowującego, niż dysputa (a w sumie książka jest jaki formą dysputy, gdy my słyszymy argumentacje innej osoby), Dobrze się czyta i na pewno przyda sie każdemu MG.

4

Carcassonne: Niebieska Poduszka

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Bardzo fajna, przyjemna w dotyku i fajna kolorystycznie poduszeczka. Idealna do przytulenia się :D Carcassonowaty kształt to kolejna jej zaleta (a kolor to już wogóle!)

2

Szogun: Dwór Tenno

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Cóż... Może dla mnie Szogun to zbyt dobra gra i że zasługuje na lepszy dodatek. Niby dodatek urozmaica grę, ale jakoś niezbyt mnie przekonał.. Jakby nie pasował akurat do tej gry.

1

Mokra 1 września 1939

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 07.03.2015

Cóż. Początkowo gra mnie zaciekawiła, ale im dalej w las, tym moim zdaniem bardziej przeciętnie. Niby mechanika ciekawa, niby historyczność... Ale już te symbole na planszy psują klimat... Cóż... Gra mnie nie przekonała.

2

Carcassonne Big Box 5

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Fajnie, że można zagrać w większą liczbę graczy. Ale ma 1 wadę. Rewersy kafelków mają ciut inną barwę, niż wcześniej wydawany Carcasson i do niego dodatki. Niemniej, jak nie chce się kupować dodatków, to ten Box ma wystarczająco dużo dodatków w sobie, aby się świetnie bawić (niemniej wolę boxa 3, tamtejsze dodatki były o wiele ciekawsze)

2

X-Wing: Gra Figurkowa - Asy Rebelii

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Ah. A-Wing w moim ulubionym kolorze (moja ulubiona misja w X-Wing Alliance). Do tego B-Wing gratis. Ja bym kupił ten zestaw dla samego A-Winga. Nowe karty dodają nowe możliwości (min. obniżenie kosztu A-Winga, za zmniejszenie jego dodatków). Jak bardzo lubiłem dodatek Asy Imperium, tak Asy Rebelii również są świetnym dodatkiem

4

Deck Box - Navy Camo

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 07.03.2015

Ładne pudełko. Fajnie trzyma karty. Ma tylko 1 wadę... Fajnie trzyma karty... gorzej trzyma zakoszulkowane karty. Te, co prawda się mieszczą, ale wtedy zaś pudełko się nie domyka.

1

Deck Box - Camo Camouflage

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 07.03.2015

Ładne pudełko. Fajnie trzyma karty. Ma tylko 1 wadę... Fajnie trzyma karty... gorzej trzyma zakoszulkowane karty. Te, co prawda się mieszczą, ale wtedy zaś pudełko się nie domyka.

2

Deck Box - Arctic Camo

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 07.03.2015

Ładne pudełko. Fajnie trzyma karty. Ma tylko 1 wadę... Fajnie trzyma karty... gorzej trzyma zakoszulkowane karty. Te, co prawda się mieszczą, ale wtedy zaś pudełko się nie domyka.

1

FFG Art Sleeves - Star Wars Empire Strikes Back 50

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Fajne koszulki z fajną grafiką. Idealnie pasują na zakoszulkowanie kart Imperium. Oczywiście do innych gier o tematyce SW także pasują.

2

Field Commander Rommel - Deluxe

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Gra posiada 3 scenariusze na 3 mapach. Zagrałem wszystkie i mam mieszane uczucia. Afryka była fajna.. Łatwo dochodzi do przepychanek przez Libię w obie strony (czyli tak, jak było), z których wynikały ciekawe bitwy... W sumie D-Day (Normandia).... był dziwny, ale coś miał w sobie, za to Francja 1940 dla mnie brzmiała jak nieporozumienie (prawie brak możliwości manewru i sprowadzała się gra do turlania kostkami i liczenia na szczęście). Niemniej dla samej Afryki warto kupić tą grę.

4

Steel Wolves: German Fleet Boats

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 07.03.2015

W porządku, bez rewelacji to idealny opis tego dodatku do świetnej gry. Gra wprowadza jeszcze więcej możliwości niż "co by było gdyby", niż podstawka. Teraz możemy pójść całkowicie w ciężkie jednostki podwodne... i tu gra pokazuje niestety słabość uważając je za LEPSZE od VII... A one zbyt często w pierwszych okresach wojny wchodzą w obszar "przeciwnik nie wykonuje kontrataku", przez co gra trochę staje się nudna moim zdaniem.

2

MAYDAY Koszulki Magnum Gold (80x120mm) 100

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Chociaz mam wrażenie, że to ciut lepszej jakości koszulki, niż wcześniejsze Maydaya, to jednak moim zdaniem ciągle nie mogą równać się z koszulkami FFG. Jednak nie są to koszulki, których odmawiałbym komuś kupowania. Są dobre. Właśnie. Dobre. Po prostu dobry, solidny produkt.

3

Phantom Leader Deluxe Edition

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Gdybym miał wybrać, która gra jest lepsza: Hornet Leader, czy Phantom leader to bym chyba siadł i zapłakał. Phantom ma świetnie rozwiązany dodatkowy tor polityczny. Nie musisz tylko wygrać wojny (bitwy/operacji). Musisz też myśleć o tym, aby za bardzo nie spętać się politycznie (co jest ważne podczas używania środków niezbyt czystej maści, czy walk nad Laosem). Do tego ciekawa kampania, gdy siły wroga nie mają wogóle lotnictwa. Za to brakuje mi Hornetowych celów "Fixed", co dawały stałe kary. Skala walk jest zmniejszona, więc i dziąłka mają swoje kąty, gdzie mogą strzelać. Daje to więcej możliwości planowania, niż w Hornecie. Więc obie gry uważam za świetne.

3

MAYDAY Koszulki Standard CCG Ultra-Fit (63,5x88mm) 100

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Koszulki Maydaya są tańsze od tych z FFG, ale też widać wyraźnie ich słabsza jakość. Są mniej sztywne. Ale czego oczekiwać za tak niską cenę? Ot' tanie karty przeciętnej jakości

2

Race for the Galaxy: Narodziny Imperiów

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

W zasadzie to moja pierwsza typowa karcianka w jaką grałem. Poznanie zasad trochę zajmuje (fajne rozwiązanie to "pierwsza ręka", czyli 4 gotowe zestawy startowe dla tych, co nie znają zasad). Prosta mechanika, choć skrywająca całkiem dobrze przemyślany mechanizm. Szkoda tylko, że dodatki są po angielsku.

10

D&D: Lords of Waterdeep - Scoundrels of Skullport

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Gra uważam za wspaniała, a i dodatek (a raczej dwa dodatki) idealnie ją rozbudowuje. Już nie trzeba być tym dobrym lordem. Może wręcz przeciwnie. Poznajmy mroczną stronę Waterdeep, splammy honor plugastwami i siejmy zament. Buahahaha. A na serio. Gra świetnie rozbudowuje Lordów o nowe pola działań i nowe cele. Więcej starych, dobrych lordów Waterdeep.

6

Sails of Glory - Proserpine 1785 / Dryade 1783

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Był "standardowy" okręt dla Anglii, to i musiał pokazać się dla Francji. W zasadzie jednostka tej klasy niczym specjalnym się nie wyróżnia. O't kolejna jednostka jak te z podstawki. Jednak nie wyobrażam sobie bez niej pełnej kolekcji.

1

Sails of Glory - Thorn 1779 / USS Atalanta 1781

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Wreszcie coś amerykańskiego. Co prawda służy jako wsparcie floty francuskiej (choć to raczej Francja wspierała USA) i jest to po prostu mały, słaby, ale zwinny okręcik, ale fajnie, że pojawił się. Wymaga pewnej wprawy w dowodzeniu (aby nie wyjść na burtę okrętu liniowego), ale umiejętnie dowodzony wprowadza dobre zamieszanie w planach przeciwnika

2

Sails of Glory - HMS Swan 1767 / HMS Fairy 1778

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Kolejny mały, słabo uzbrojony i kiepsko wytrzymały okręcik, nadrabiający to wielką zwrotnością. Nadaje się raczej do czynienia zamieszania przeciwnikowi (lub sobie samemu, jak gracz nie ma wprawy), niż do rzeczywistej walki, ale idealnie uzupełnia flotę.

1

Sails of Glory - HMS Royal Sovereign 1786 / HMS Britannia 1762

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Wreszcie 100 działowiec. Silna, ale ociężała jednostka wymagająca prowadzenia taktyki liniowej (zresztą po to właśnie powstała ta taktyka). Powolny, słabo zwrotny, ale bardzo silny. Nie wyobrażam sobie gry bez tej jednostki (i jej podobnych). Do tego dodam, że to mój ulubiony. Mam do niego pewny sentyment :D

2

Sails of Glory - HMS Royal George 1788 / HMS Hibernia 1804

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Wreszcie 100 działowiec. Silna, ale ociężała jednostka wymagająca prowadzenia taktyki liniowej (zresztą po to właśnie powstała ta taktyka). Powolny, słabo zwrotny, ale bardzo silny. Nie wyobrażam sobie gry bez tej jednostki (i jej podobnych).

1

Sails of Glory - HMS Queen Charlotte 1790 / HMS Ville De Paris 1795

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Wreszcie 100 działowiec. Silna, ale ociężała jednostka wymagająca prowadzenia taktyki liniowej (zresztą po to właśnie powstała ta taktyka). Powolny, słabo zwrotny, ale bardzo silny. Nie wyobrażam sobie gry bez tej jednostki (i jej podobnych).

2

Sails of Glory - Carmagnole 1793 / Sibylle 1791

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Kolejna średniej wielkości fregatka. Przeciętny okręt, w przeciętnej cenie i z przeciętnymi osiągami. Ale warto go mieć w kolekcji

1

Sails of Glory - Carmagnole 1793 / Sibylle 1791

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Kolejna średniej wielkości fregatka. Przeciętny okręt, w przeciętnej cenie i z przeciętnymi osiągami. Ale warto go mieć w kolekcji

1

Sails of Glory - Alligator 1782 / Le Fortune 1780

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Tyci-tyci maleństwo, chce się rzecz. Jedna salwa i po okręcie. Dla początkującego gracza to udręka... Ale w rękach wprawnego gracza zamienia się w ciekawy okręt... Zwłaszcza, jak wpłynie tak, że przeciwnik się zastanowi, czy topić jego, czy idący za nim okręt w następnej turze, a potem okaże się, że jednak w następnej turze nie ma do kogo strzelać... Wymaga umiejętności i świetnie się sprawdza w roli pomocniczej.

1

FFG Standard Card Game Sleeves - Przezroczyste 50

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Koszulki FFG jak zawsze są wysokiej jakości i sprawiają wrażenie niezniszczalnych (ale lepiej nie będę próbował ich niszczyć (zwłaszcza z kartą w środku). Idealne koszulki, zwłaszcza, że teraz chyba ciut więcej gier korzysta z tego standardu

4

Thunderbolt Apache Leader

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Idąc "za ciosem" seri Leader zakupiłem Apache i Thunderbolta i moim zdaniem wypada najsłabiej z wszystkich gier. Pola na których walczymy są z jednej strony fajne, dowodzimy taktyczniej, niż w Phantomie, czy też Hornecie. Fajna jest możliwość połączenia z Hornetem, ale jednak trochę mniej klimatyczne moim zdaniem, choć osobne statystyki maszyny i pilota oraz dokładne opisywanie uszkodzeń to bardzo fajna sprawa.

1

X-Wing: Gra Figurkowa - TIE Defender

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Nareszcie. Król TIE w pełnej odsłonie. Wreszcie Imperium może wystawić jednostkę równorzędną najsilniejszym jednostkom Rebelii. Droga (punktowo) to prawda, ale jednocześnie dająca chyba najwięcej (no, może poza Phantomem) możliwości jednostka.

5

X-Wing: Gra Figurkowa - TIE Phantom

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Bardzo mnie ciekawiło, jak rozwiązany zostanie pomysł pola maskującego i został rozwiązany idealnie. Wreszcie Imperium dostaje ciekawą maszynę z ciekawymi możliwościami. Co prawda fabularnie te maszyny istnieją tylko przez okres gry Rebel Assault 2, ale to detal. Bardzo je lubię.

3

X-Wing: Gra Figurkowa - Z-95 Łowca Głów

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Najlepsza zaleta tego modelu nadeszła teraz... Z-95 może być użyty w 2 stronach frontu. W grze od dawna mnie brakowało tego protoplasty X-Winga. Jest to słaba maszyna, najtańsza (punktowo) we flocie Rebelii i to jest jej zaleta. Jest tania i idealnie uzupełnia flotę, czy to zamykając punkty, czy też nadrabiając ilość.

3

X-Wing: Gra Figurkowa - E-Wing

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Nigdy nie przepadałem za E-Wingiem, ale cóż... pasuje do gry. Trochę mam opory przed graniem nim, ale jednak w pełnej flocie rebelii jest potrzebny także E-Wing...

1

Memoir '44 - D-Day Landings

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Fajne duże mapki w fajnym opakowaniu. Miło się na nich gra i wreszcie M'44 doczekał się prawdziwego DDay. Szkoda, że tak ciężko znaleźć osoby do zagrania KOMPLETNEJ gry :D

2

Talisman: Magia i Miecz - Puszka Pandory

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Trochę nowych kart, nowe rozwiązania i w zasadzie tyle można powiedzieć o tym produkcie. W sumie przez to gorszy od dodatków z nowymi postaciami i planszami... Ale z drugiej strony urozmaica rozgrywkę. Nie polecałbym go jako pierwszy dodatek, ale jak ma się już inne, to wypada mieć.

3

Rosyjskie Koleje

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Z jednej strony dobra gra, z drugiej uważam, że nie dla mnie. W zasadzie gra to praktycznie czysta matematyka... interakcje z przeciwnikami prawie zerowe (tylko to, że zajmą pierwsi lepsze pole). Bezkostkowa gra euro w czystej postaci... W zasadzie nawet nie czuje się tego budowania kolei... Buduję kolejno tory... ale nic z nich nie wynika "fabularnie". Tylko, że mam punkty... Ale za co? Co ja takiego robię? Na to już gra nie odpowiada. Ale dla osób, co lubią kombinować, jak tu najlepiej wykorzystać 1 robotnika, aby wykonać najlepszą kombinację, na pewno gra przypadnie do gustu.

2

Sigismundus Augustus. Dei gratia Rex Poloniae

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

W zasadzie nie wiem, jak opisać tą grę. Niby fajna, niby ciekawy klimat, niby gra się dobrze, ale... czegoś mnie w niej brakuje.... Jakoś nie wzbudza tak mocnego klimatu szlacheckiego, jak Boże Igrzysko, ale z drugiej strony jest tu więcej opcji do pomyślenia. Łacińskie nazwy tytułów i dodają smaczku i przeszkadzają, bo nie każdy wie, co oznacza który urząd... i może stąd właśnie to, że podczas gry nie czuje się tak klimatu. Ale poza tym gra bardzo dobra.

1

X-Wing: Gra Figurkowa - Tantive IV

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.03.2015

Fajne jest wprowadzenie tak dużej jednostki do gry i zagranie nią kampanii, ale z drugiej strony.... w zasadzie tylko do zagrania takiej kampanii się nadaje. Nie mogę doczekać się korwety Imperialnej i zagrania gry, gdzie 2 floty z okrętem flagowym staną naprzeciw siebie.. Bo tak to na razie Imperium wydaje się zbyt osłabione :) Zestaw wart swojej ceny (choć większej, niż podstawka), ale i model też robi wrażenie.

1

FFG Standard American Board Game Sleeves 50

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

Koszulka jaka jest każdy widzi. Solidne, choć przez to kosztujące więcej, niż Midwaya, ale moim zdaniem są o wiele lepszej jakości

3

X-Wing: Miniatures Game - Dice Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.03.2015

W zasadzie zastanawia mnie dlaczego te kości (w tej liczbie) nie są dołączone do podstawowych kości w grze... Owszem, to te same kostki, ale w podstawce jest ich za mało (zwłaszcza, że czasami gra wymaga o 1-2 więcej, niż podano). Same kości, jak to kości. Czytelne, łatwe do rzucania i dobre

3

Silent War

dodano: 03.10.2014

Matka jednej z najlepszych gier planszowych dla 1 osoby o okrętach podwodnych (mowa o Steel Wolves) wreszcie zawitała na Rebela. Jako, że sam posiadam kopię (sprowadzaną bezpośrednio z Compass Games) czuje się w obowiązku podzieleniem się komentarzem. Gra sadza nas w roli dowódcy floty podwodnej Pacyfiku (lub jednym z jego podkomendnych, jeżeli zaczniemy mniejszy scenariusz, aż do dowódcy pojedynczego okrętu, jeżeli weźmiemy pod młotek scenariusz poziomu "patrol") i naszym zadaniem jest dowodzić w wyznaczonym okresie. Naszym celem zazwyczaj jest "osiągnięcie pewnej liczby tonażu przy jak najmniejszych stratach własnych", wyjątkowo jest to "pchnięcie wojny w nowym kierunku" (które sprowadza się do pewnej liczby tonażu i ilości celów jednak). Czy to brzmi, że gra jest nudna? Zależy dla kogo. Jak wojna na Pacyfiku nic ci nie mówi, gra może okazać się ciężkostrawna. Jeżeli natomiast mówi ci trochę (wystarczy lektura 1 książki) gra natychmiast staje się ciekawa. To już nie "jakaś" kampania na Wyspach Salomona. To już ta kampania, gdy Amerykanie rozkładają coraz to mniejsze mapy, szukając, gdzie do (tu niedomówienie) leży jakieś Guadacanal, gdzie Japończycy wylądowali i ten szok, że mogą rozciąć Pacyfik na pół. Gra oddaje też problemy z torpedami, jakie napotkali w początkowym okresie Amerykanie oraz stopniowe rośniecię w siłę Japończyków (doświadczenie w taktyce), aż do upadku floty Japońskiej w ostatniej fazie wojny. Gra ma jednak pewną wadę, którą eliminuje dodatek Imperial Japan Navy... Wiekszość celów, nawet jeżeli to pancerniki, jest bezimienna. Oznacza to, że można zatopić dziesiątki (przy ogromnej ilości szczęścia) pancerniko-lotniskowców, podczas gdy Japonia miała ich ograniczoną ilość. Gra aż prosi się o nazwanie każdego większego celu, a nie tylko 3-4 jednostek. Gra zapewnia wiele godzin wspaniałej zabawy, ale należy polubić ten klimat. Pod prostą nazwą "Kampania na wyspach Salomona, rozmieść X okrętów w strefach Wysp Salomona" trzeba widzieć te walki o Guadacanal i późniejszą część kampanii. Wówczas gra staje się bardzo przyjemna. Dlatego też nie przekonała mnie dodatkowa kampania "Pacyfik 1932", która przedstawia hipotetyczne starcie USA i Japonii wywołane wojną Chińską. Nie czułem tego klimatu i zmieniło się to w przesuwanie (słabych na dodatek) jednostek po mapie.

5

Dice Tower Medieval

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 23.05.2014

Początkowo obawiałem się, że będzie to tekturowa wieża, za duże pieniądze. Jednak jest wykonana z drewnopodobnej sklejki i jest bardzo solidna. Trochę trudno się tylko ją z szablonu wyjmuje (wskazany nożyk), ale za to prawie cała bez kleju się trzyma idealnie. Tylko w 2 miejscach musiałem dać po kropelce kleju, aby nie odpadały elementy. I można się nią potem pobawić. Porzucać kosteczkami, czy choćby postawić na półce jako ozdoba. Na pewno warta swojej ceny.

4

Kość runiczna 4 Ściany - Biały

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Choć jest dość droga jak na kostkę, to rzuca sie nią przyjemniej, niż zwykłą kostką K4, a w odróżnieniu od K8, czy k12 przerabianych na k4, jest to prawdziwie czterościankowa kostka k4. Warto taką mieć, zwłaszcza za jej oryginalny kształt.

2

Kość runiczna 4 Ściany - Czarny

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Choć jest dość droga jak na kostkę, to rzuca sie nią przyjemniej, niż zwykłą kostką K4, a w odróżnieniu od K8, czy k12 przerabianych na k4, jest to prawdziwie czterościankowa kostka k4. Warto taką mieć, zwłaszcza za jej oryginalny kształt.

2

X-Wing: Gra Figurkowa - Asy Imperium

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Dodatkowe karty i żetoniki to tylko wstęp do najważniejszej rzeczy. Dwóch, oryginalnie malowanych TIE-Interceptorów (czy jak kto woli myśliwców przechwytujących TIE) w barwach sił Barona Fela (181 eskadra myśliwska (lub skrzydło myśliwskie, jak czasami podają) oraz w barwach Gwardii Imperium. Świetnie wyglądają na stole, a dodatkowe zasady tylko uprzyjemniają rozgrywkę.

2

X-Wing: Gra Figurkowa - B-Wing

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Jeżeli wśród Rebelii do tej pory Y-Wing dzierżył rolę ciężkiego myśliwca szturmowego, to (zgodnie z kanonem SW) musi ustąpić w tej roli B-Wingowi. Silnie opancerzony (polem i kadłubem) z silnym uzbrojeniem potrafi pokazać swoją moc. Jedyna wada , to że dodatkowe jonówki nie strzelają wokoło, ale to się przeżyje. Warto mieć go w swojej kolekcji.

4

Tacka na żetony (Countertray)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Nie wiedziałem, jakie to genialne, aż sam nie kupiłem. Sortowanie żetonów przed grą sprowadza się do otworzenia tacki. Od razu wszystko uporządkowane. Nie spotkałem jeszcze gry, której żetony by się nie zmieściły (choć w PQ-17 aż prosi się o "głębsze" wgłębienia). Pasuje do praktycznie każdej gry z żetonami, które trzeba sortować przed grą (choć do np. The Hunters wydanych przez GMT Games i ConSimPress trzeba było lekko naciąć krawędzie, ale jednocześnie nie niszczyło to samej tacki, a nawet pozwala to na lepsze dopasowanie). Do niektórych gier (np. całej serii World at War) trzeba więcej takich tacek i tu wychodzi ich kolejna zaleta. Ładnie się z nich układa stabilne wieże. Za to dodatkowy plus.

2

Tacka do kości Piatnik

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 23.05.2014

Jaka jest tacka, każdy widzi. Jedyna jej "wada" to, że jest ciut duża. Trochę ogranicza to jej używanie. Ale poza tym, to solidny produkt. Wreszcie kości zatrzymują się tam, gdzie są o to proszone.

2

Sails of Gloty - Damage counter bag

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Kawał dobrego materiału, mocno odróżniające się litery. Aż szkoda, że nie dorzucają tych woreczków w podstawce. Bez nich gra traci na uroku. Woreczki są porządne, nie ma problemu z nimi i od razu łatwiej utrzymać porządek z żetonami. Choć drogie, to warte swojej ceny (choć jakby były tańsze, to bym się nie obraził).

2

Sails of Glory - Coasts and Shoals

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 23.05.2014

Choć podstawka zawiera opis płycizn i raf, sama zawiera tylko małe wysepki. Tutaj można rozwinąć skrzydła (zwłaszcza rozszerzając grę o baterie). Idealne dla oddania klimatu walk na wybrzeżu Morza Śródziemnego lub innych "bliskolądowych" starć.

3

Sails of Glory - Coastal Batteries

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 23.05.2014

Świetny dodatek. Idealnie oddaje klimat walk przybrzeżnych. Wtedy dopiero gra pokazuje pazur. Zasady do baterii znajdują się w podstawowej instrukcji (za co chwała, bo nie musieli dodawać małego papierka tutaj), więc każdy posiadający grę, może je przeczytać. Każda bateria ma swój własny ekranik i przyjemnie się gra z nimi. Polecam je gorąco.

2

Sails of Glory - Additional Ship Mats

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 23.05.2014

Dodatkowe ekraniki dla okrętów. Takie same jak w podstawce. Ale bardzo potrzebne, aby rozwinąć grę o nowe okręty. Więc albo trzeba kupić je, albo dodatkową podstawkę.

1

Sails of Glory Starter Set

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 23.05.2014

Choć lubię tą grę, nie mogę jej dać 5. Bo zaplanowali ją tak, że trzeba dokupić dodatkowe ekraniki (ship mat), jak się chce dołączyć więcej, niż 4 okręty... Albo kupić 2 podstawki. Tak też można. Dodatkową wadą jest dobór 4 różnych okrętów... które w podstawowej wersji zasad.... różnią się na niekorzyść Anglików. Dopiero standardowe zasady wprowadzają tą 1 zasadę, która je równoważy. A tak to angielska Fregata jest o wiele słabsza od Francuskiej i smutno się nią gra podczas pierwszej rozgrywki. Za to na pełnych zasadach gra pokazuje pazur. Zarządzanie załogą, żaglami. Nic tylko puścić muzykę w klimacie (np. Pan i Władca, Na krańcu świata [przecinek, bo mało kto wie, ale tytuł, nie oznacza, że ten Pan i Władca jest na krańcu świata (choć jest), a to tytuły 2 dzieł na podstawie których stworzono scenariusz[), a potem bawić się godzinami, rozszerzając grę o nowe elementy.

9

Sails of Glory - Le Berwick 1795 / Le SwiftSure 1801

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Okręt Liniowy.... Talia kart, model, podstawka oraz "dziennik". Jedyne, czego brakuje to ekraniku, aby móc go od razu dołączyć do gry... Ale to już wina samej podstawki, która tego nie przewidziała (albo przewidziała, skoro dodatkowe ekraniki sprzedają). Ale ogólnie, to wart swojej ceny.

2

Sails of Glory - HMS Concorde 1783 / HMS Unite 1796

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Jeżeli nie wymieniać Francuza w podstawce, to tą fregatę można by wtedy wstawić zamiast tej angielskiej z podstawki. Jest wytrzymalsza, przez co równa na prostych zasadach podstawowej Francuskiej. Ogólnie mały żaglowiec do rozwijania gry.

4

Sails of Glory - HMS Bellona 1760 / HMS Goliath 1781

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Bellona, czyli Wojenka. Idealna nazwa dla okrętu liniowego. Okręcik wojenny, talia manewrów. Bardzo przyjemnie urozmaicający grę w Sails of Glory.

3

Sails of Glory - Embuscade 1798 / Le Succes 1801

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Ten stateczek powinien znaleźć się w podstawce, zamiast tej francuskiej. Jego lekko inne statystyki powodują, że idealnie uzupełnia angielski odpowiednik z podstawki na zasadach podstawowych. Lekko, słaby stateczek w sam raz do rozbudowania floty.

4

Jenga Classic

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Jaka jest Jenga, każdy widzi. klocki, klocki, wieża z klocków i wyciągamy, stresując się, czy to nie jest ten ruch, co zawali wieżę. Serducho wali, ręce drżą, a koledzy się śmieją... Genialna gra imprezowa... Plus dziecko zawsze może coś sobie pobudować z klocków (tylko potem trzeba rozdzielić te Jengowe od zwykłych drewnianych).

2

Seas of Iron

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 23.05.2014

Mam do gry mieszane uczucia. Grałem 1 na 1 i wtedy gra jest typowym "kto pierwszy ma szczęście". Na 3 graczy i więcej jest już trochę lepiej, ale też wtedy jakoś psuje się klimat... 3 strony walczące ze sobą w 1 bitwie? 2 na 2 to już ciut lepiej... Ale też wtedy wygrywa strona, która pierwsza ma szczęście, bo jak raz dostaniesz, to już jesteś słabszy i więcej szczęścia potrzebujesz, aby móc znów działać. Więc jak i opis 3 "W porządku, bez rewelacji"

2

1944 Wyścig do Renu

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 23.05.2014

Świetnie oddano klimat "pojedynku" i podbierania sobie prestiżu i zaopatrzenia przez Montiego, Pattona i Bradleya, co miał "przyjemność" wylądować między nimi. Rozegrałem dziś pierwszą grę. Pattonem nie zabezpieczyłem flanki i jak go Niemcy zaczęli okrążać, to Bradley musiał mu iśc z pomocą. No i zaopatrzenie Pattona szlag trafił. I dodatkowo zagroziło to zaopatrzeniu Bradleya... Który doszedł już pod sam Ren... Ale przez to zagrożenie... brakło mu trochę amunicji, aby rozstrzelać Niemiecką piechotę na ciasnym korytarzu i zaopatrzenie do korpusu nad Renem nie dotarło. Za to Monty się wlókł i dotarł tylko do Antwerpii. Ledwo na punkty wygrał Patton... A jakbym zabezpieczył flankę, to te Szkopy by mi tam nie wlazły. Gracze mają dużą interakcję ze sobą. Kto dostanie zaopatrzenie, kto ciężarówki, kto zajmie cele na granicy stref... Oraz na koniec każdej tury gracz działa jako Niemiec i wtedy przeszkadza innym (np. Monty i Bradley to oflankowanie zaczęli robić.... aż im dopiekłem i popchnąłem je dalej, gdy mnie otoczyli i zaczęło to Bradleyowi zagrażać, przez co musiał przerwać atak na Ren). Klimat historyczny, interakcja z graczami to wielkie plusy tej gry. Proste zasady to kolejny plus. Jedyny minus to karty zmiany pogody... Posiadają one dodatkowo jakieś wydarzenie z innych obszarów wojny, co działo się jesienią 1944 (włącznie z 32 dniem Powstania Warszawskiego)... Trochę ich losowość psuje klimat moim zdaniem. Jakby tylko była to karta zmiany pogody, byłoby lepiej. Ale i tak świetna gra

5

D&D: Castle Ravenloft Board Game

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 27.04.2014

Przyznam , że kupiłem grę dla figurek do DnD. Dla kogos kto chce figurki do D&D i nie boi sie malowac własnoręcznie to jest super produkt. Ta sama skala, co inne figurki DnD to wielka zaleta. Gra też wygląda na fajną, ale osobiście nie zagrałem, więc wolę nie mówić o tym.

10

Mercurius

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 27.04.2014

Gra świetna, każdy zaczyna tak jak inni gracze, i tylko jego umiejętność w przewidywaniu windowania się cen na rynku może spowodować jego sukces, lub porażkę. System zagrywania kart cen jest genialny, pozwala ułożyć strategię na dłuższą metę, co nie znaczy że w trakcie rozgrywki będziemy szli cały czas jedną ścieżką. Nie raz się zdarzyło że początkowe zainteresowanie kawą, po kilku turach spadło kiedy cena obniżyła się o kilka złotych monet. Karty specjale natomiast, można ich użyć tylko raz (każdej), a użycie ich w odpowiednim czasie może zagwarantować niezwykły zysk i podium. Tak więc, gra jest świetna. Cena też niesamowita jak za taką grę, która łączy prostotę mechaniki, z ogromną regrywalnością i ukazaniem, niewielkim, jak działa rynek surowców i papierów wartościowych

14

D&D: Legend of Drizzt Board Game

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 30.12.2013

Legend of Drizzt, jak sama nazwa wskazuje, gra przenosi nas do świata podmroku i stolicy mrocznych elfów - Menzoberranzan gdzie nasz protagonista - bohater wykreowany wiele lat temu na łamach książek R.A Salvator przeżywa kolejne przygody walcząc ze złem panującym w mieściej i złowieszczą naturą jego najbliższych. Gracz, kierując poczynaniami Drizzta Do'Urdena pokojnuje kolejnych wrogów i poznaje innych bohaterów z Faerunu Wulfgara, Bruenora i innych a także staje naprzeciw swoim najgorszym wrogom - Artemisowi Entreri, Demonowi Ertu czy smokowi Shimmergloomowi. Gra zapewnia rozrywkę na długie godziny. Jeżeli chodzi o jakość samego zestawu w jakim przychodzi do nas gra to jest ona wyśmienita. Mnóstwo figurek odlewanych z tych samych form co miniatury do RPG Dungeons&Dragons, doskonałej jakości mapy także kompatybilne z innymi produktami Wizzards of the Coast sprawiają, że Legend of Drizzt oferuje nie tylko zabawę zawartą w pudełku z grą ale także pozwala korzystać z jej elementów w innych grach. Szczerze polecam ten produkt zarówno fanom naszego ulubionego Drowiego łowcy jak i osobom zupełnie zielonym chcącym tylko i wyłącznie pograć w solidnie zrobioną grę planszową. POLECAM!

13

Pokolenia: Gospoda

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Dodatek o tyle ciekawy, że pozwala zagrać w więcej osób, zwiększa możliwości wykorzystywania zboża (i zaczyna się rzeczywista walka o to, kto będzie zbierał) oraz wprowadza karty wpływowych ludzi, których w gospodzie można przekonać do przysługi.... Nie psuje to jednak podstawowej wersji rozgrywki, a gospoda bardzo dobrze komponuje się z resztą planszy... Duża zasługa tu tego, że to nie "byle jakie nakładki", a porządne nakładzidła na planszę :D

6

Pokolenia

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Gdy pierwszy raz zagraliśmy, pojawił się komentarz, że grę powinien sponsorować ZUS. Bo chodzi o to, aby pracować, zrobić swoje i szybko umrzeć, zanim braknie miejsca w księdze :D A sama gra należy do jednej z moich ulubionych. Mechanizmy nią rządzące są na tyle proste, że można się jej nauczyć w trymiga, a jednocześnie możliwości jest tyle, że trzeba sie nieźle napocić, aby wygrać. Tylko trzeba nie popełnić błędu i nie trzymać na siłę pierwszego pokolenia przy życiu za długo.

8

Pandemic (edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Gra jest spoko. Łatwa, przyjemna i czasami w sekundę zmieniająca się w "o? Przegraliśmy?". Jednak znaczniki chorób odbiegają jakością od reszty, co trochę psuje efekt. Jednak sama gra jest świetna. Kooperacja między graczami, uczucie zagrożenia i fakt, że to nie osoba przy stole podrzuca nam świnie sprawdza się idealnie. Do tego gra nie jest długa i nadaje się dla graczy w każdym wieku.

10

X-Wing: Gra Figurkowa - Bombowiec TIE

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Trochę się obawiałem, czy Bombowca nie schrzanią, ale wyszło bardzo dobrze. Bombowiec jest bardzo wytrzymałą jednostką TIE, ale też jest ociężały i słabo uzbrojony. Jednak ilość ulepszeń rakietowo/torpedowych jakie można mu zamontować robi swoje. A parka TIE Bomberów (w tym dowódca, co pozwala na przerzut ataku bronią dodatkową swojemu podwładnemu) to już bardzo silna (choć droga) jednostka.

7

X-Wing: Gra Figurkowa - Prom typu Lambda

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

To co mnie osobiście najbardziej podoba się w modelu, to rozkładane skrzydełka. A jaka jest w grze sama Lambda? Wytrzymała, ale i ociężała jednostka, głównie skupiająca się na pomocy innym (odciąganie ognia, wspieranie celowania). Do tego idealnie nadaje się do tworzenia misji typu "atak na prom Imperialny" :D

7

World at War: America Conquered

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Bardzo solidny, kolejny "podstawowy" moduł, pasujący jednak do Untold Stories, Paris is Burning oraz Into the Breach. Znów mamy do czynienia z opowiedzianą historią, a tym razem jednym z bohaterów będzie Amerykański gliniarz, co jechał na patrol, a tu wpadł na Kubańczyków.... I 1 misja, gdzie policja, SWAT oraz wkurzeni hamerykańscy mieszkańcy opóźniają marsz Kubańczyków do czasu przybycia Gwardii Narodowej. Policja jest dość słaba. SWAT ma wyrównane szanse tylko w zwarciu... WIEC PAŁOWAĆ TYCH KUBAŃCZYKÓW! :D Potem akcja się rozszerza o inna państwa ameryki środkowej i nie będę zdradzał więcej. Dość, że to ciekawa historia... zwłaszcza jak na grę, gdzie chodzi o dowodzenie plutonami. Z nowości warto dodać, że oprócz tego, że plansze pasują do pozostałych, dostajemy 1 planszę z wybrzeżem oraz jednostki statków! Jednak jak zwykle z tymi pozycjami. Jest to świetna gra, ale też droga i nie każdemu przypadnie do gustu, zwłaszcza losowy system inicjatywy. Jeżeli jednak jesteś fanem przerodzenia się Zimnej Wojny w wojnę jak najbardziej gorącą, warto zainteresować się Serią World at War.

2

Descent: Legowisko Jaszczura

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Dodatek ciekawy, wnoszący przede wszystkim "pogłoski" dodające 2 misje więcej do kampanii oraz sekretne pomieszczenie. Bohaterowie nadają się tylko do kampanii i rozgrywek epickich bo podstawowo są dość słabi. Mało przedmiotów sklepowych, kafelków, nowy "stan" jest rzadko używany, a największym minusem jest brak nowych ciekawych kart Mrocznego Władcy. Olbrzymią zaletą są nowe (moim zdaniem) dość OP potwory oraz bardzo dobra jakoś wykonania gry. Dodatek nie wprowadza tak dużo nowości jak inne dodatki, ale na pewno ją urozmaica. Oceny: losowość: 5 Interakcja: 4 złożoność: 3 Ocena ogólna: 4/5 Do 5 brakuje chyba głównie, aby za tą cenę było więcej "fizycznych" elementów.

7

Iron Space

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Za tak niską cenę spodziewałem się czegoś gorszego. Co prawda pomysł kosmosu wypełnionego eterem i ziemia w centrum układu słonecznego brzmią dla mnie dziwnie, ale przeżyłem to i zapoznałem się z historią. Muszę powiedzieć, że mechanika prosta i funkcjonalna. Nacje również ciekawe, a jak również ciekawa jest piąta siła oraz historia tego, co naprawdę się dzieje. Niby to proste SF. Niby to 2 wojna światowa w kosmosie. Ale mamy tu i Nazistów z ich nadczlowiekiem, Japończyków z ich nanotechnologią (tak, to akurat już raczej z końcówki XX wieku), Aliantów z ich manipulacją mediami oraz Związek Radziecki z jego typowymi przywarami. Do tego jak wspomniałem 5 siła... W zasadzie mamy tu dobry materiał na historie, ale aż prosi się, aby kampania kończyła się walką z 5 siłą i tym samym.... Cóż... W zasadzie poza wojną światową, gra nie oferuje zbyt wiele nowego... Dlatego nie daję 5. Ale za te pieniądze warto nabyć.

3

Głębia Przestrzeni - Gra Fabularna

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 20.12.2013

Podręcznik genialny.... jak ktoś ma komputer w głowie. Niestety mechanika walk kosmicznych jest tak zorganizowana, że bez siedzenia z komputerem nie da rady... Choć z drugiej strony, komputer potrzebny do sesji o przyszłości, to niejako plus. Za wadę niektórzy uważają to, ze gra się tylko ludźmi. Dla mnie to zaleta. Przez to MG może tworzyć "tajemniczość" ras, zwłaszcza, że opisy tych ras to niejako tylko wskazówki. Nie będzie gracza, co wyskoczy "słuchajcie, u Zbyszka grałem raz tą rasą i ich decyzje często są losowe. Nie ufałbym temu sojusznikowi... On o't tak może zmienić nagle stronę!". Więc cóż. W porządku, ale bez rewelacji to dobry opis tego podręcznika.... Ale warto go mieć, bo nie jest drogi, a można z niego wiele wykrzesać.

5

Talisman: Magia i Miecz - Miasto

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Cóż.... Dodatek fajny, ale brak mu pazura innych. Owszem, jest miasto, gdzie możemy wejść, odwiedzić sklepy, kupić, co trzeba, podjąć się misji.... Ale w zasadzie idziemy tam tylko po to... Jak raz graliśmy, to nikt się tam nie garnął... Choć ucieczka z więzienia, to fajna przygoda :D Ale to jak cię straż złapie.

9

Relic: Tajemnica Sektora Antian

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Mam mieszane uczucia. Gra jest świetna, ale też pozbawiono mechanikę Magii i Miecza fajnego PVP. Rozwój postaci bardzo ciekawy, scenariusze również... W zasadzie czuje się, jakby grało się w Magię i Miecz z dodatkami, a to przecież tylko podstawka. Do tego klimat Warhamca 40k, więc gdyby nie to, że mogli wstawić choćby 2 "nacje" wrogie do siebie i dodać PVP, to byłoby lepiej...

12

Kupcy i Korsarze

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Genialna gra. Miałem wersję angielską, ale kupiłem też Polską. I tu gra pokazała pazur, gdy pomalowałem pozostałe stateczki na inne kolory, wypuściłem 8 graczy na planszę i w połowie zdejmowania ulepszeń dorzuciłem nowe. Okazuje się, że gra równie dobrze sprawuje się na 8 graczy! Ale i na 4 jest niezła zabawa. Całe wakacje 2012 spędziliśmy nad tą grą i coraz częściej do niej wracamy, a polski język na kartach zwiększa tylko jej przystępność. Dla mnie to była najlepsza gra wydana przez Rebela.

27

Suburbia (edycja polska) (uszkodzony)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Przyznam, że w mojej wersji aż ciężko zobaczyć uszkodzenie. A sama gra, to świetna gra, kolorystycznie nawiązująca do kultowego Sim City. Gra prosta, a jednocześnie na tyle złożona, że trzeba się nieźle napocić, aby wygrać... Albo bawić się samym rosnącym miastem

2

Osadnicy z Catanu - Gra Kościana

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Nie spodziewałem się tak tanio dostać, tak dobrej gry. Owszem. Gra składa się z notatnika i kostek. Ale rozgrywka jest niezwykle interesująca i prosta. Można zagrać w wolnej chwili, czy też zabrać ze sobą w podróż, czy w gości. Wiele miejsca nie zajmuje, gra jest prosta i aż miło się gra.

4

PitchCar - Długie Proste

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

2 długie proste. Ich największa zaleta, że są niewrażliwe na nierówność stołu, przez co nie ma ryzyka, że przy długiej prostej nagle twój kapselek uderzy o nierówność i wypadnie z toru. Wada to fakt, że nie mieszczą się nawet do dużej walizki na kółkach przez co jest problem z ich transportem

2

Wings of Glory WW1 - Hanriot HD.1 (Scaroni)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Kolejny samolocik produkcji francuskiej do gry figurkowej. Maszyna dość zwrotna i wytrzymała. Nawet bardziej zwrotna od Fokkera Dr.I

3

Wings of Glory WW1 - Hanriot HD.1 (Coppens)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Kolejny samolocik produkcji francuskiej do gry figurkowej. Maszyna dość zwrotna i wytrzymała. Nawet bardziej zwrotna od Fokkera Dr.I

3

Nations at War: Desert Heat

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Bardzo dobra gra, bardzo dobrej firmy. Choć cena trochę wysoka, jak na Polskie standardy. Kolejna gra oparta na mechanice World at War dziejąca się podczas 2 wojny światowej. Co my tu mamy? Losowanie inicjatywy co turę, walkę plutonami, pasujące do siebie modułowe mapy. Szkoda tylko, że nie planują do tego dodatków, skupiając się bardziej na White Star Rising

3

Hornet Leader: Carrier Air Operations

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Gra droga, ale to co oferuje w środku jest tego warte. Nie mam za wiele dobrych gier dla 1 gracza, do których zasady można przyswoić w 10 minut, a partię rozegrać w 1h. Oczywiście pełna kampania może zająć dłużej, ale 1-2 misje idą bardzo szybko. Tylko ten problem, że "jeszcze jedna misja". No i samo nauczenie się zasad, a nauczenie się grania, to jednak inna sprawa. Losujemy misje, (niektóre wymagają, że musimy brać akurat tą, bo wróg atakuje nasz lotniskowiec, czy też pilna operacja jest wymagana), wybieramy pilotów (których można zajechać jak .... jak żołnierza, co 7 dni był non-stop pod ostrzałem :D I potem przez parę misji pilot będzie nie nadawał się do użytku), uzbrajamy samoloty i ruszamy na misje! A tych jest masa! Szeroki wachlarz samolotów (A6,A7, E3. F/A-18 w 3 wersjach, F-35 i F-15), uzbrojenia i kampanii. A na stronach producenta trafiają się też nowe, np. oparte o wydarzenia (obecne) w Libii, czy też prognozy dla Egiptu.

5

Taktyka i Strategia nr 37 (1/2013)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Jak i każde pismo Taktyki i Strategii. Trochę do grania, trochę do poczytania. Idealnie wpasowuje się w misję wydawnictwa, szerzenia historii przez gry. Mnie osobiście bardzo zainteresowała walki w okolicach Orła. Jest to dodatek do gry Kursk 1943 i opisuje kontruderzenie Rosjan na północ od Łuku Kurskiego. To miłe, że mniejsze epizody większych operacji dorzucają jako dodatek do pisma, a nie osobne gry.

2

Suburbia Inc (edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Bardzo lubię suburbię i dodatek rozwija to, co bardzo fajne (nowe kafelki terenów) i dodaje nowe zasady granic, które nie tylko nie psują zabawy, a nawet ją poprawiają. Choć niektórzy koledzy uważają, że bez granic gra się lepiej, ale dodatek jest wart swojej ceny.

3

FFG Standard Card Game Sleeves - Przezroczyste 50

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Koszulki, jak koszulki FFG. Porządnie wykonane, przezroczyste, standard SCG... Co tu więcej można pisać? Polecam je :D

4

Koszulka do segregatora na 9 kart Platinum

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Bardzo porządne koszulki do segregatora. Idealnie pasują w nie nawet zakoszulkowane karty SCG! No, ale te już się mieszczą "na styk".

4

Railways of North America

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Najlepsze, co ma ten zestaw to zasady gry na 3 planszach na raz. I gra się całą Amerykę Północną na raz! A tak to dostajemy też mapę Kanady, nowe karty wydarzeń oraz to, do czego przygotowały nas dodatki do RoTW. Tu nowością są promy oraz budowa na tundrze obwarowana nowymi zasadami. Obok Kolei Anglii i Walii, to mój ulubiony dodatek.

3

Nations at War: White Star Rising - Airborne

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

110zł za zbiór scenariuszy i 1 żeton to ciut drogo, dlatego nie dam 5. Same scenariusze jednak ciekawe i bardzo dobrze wprowadzają tryb kampanii. Co przetrwa misję, przechodzi do następnej. I zwycięstwo mierzy się "czasem, gdy Alianci przegrają". A jak wygrają całą kampanię, otrzymują decydujące zwycięstwo.

2

Wings of Glory WW1 - Hanriot HD.1 (Fucini)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Kolejny samolocik produkcji francuskiej do gry figurkowej. Maszyna dość zwrotna i wytrzymała. Nawet bardziej zwrotna od Fokkera Dr.I

3

Modern Naval Battles - Global Warfare: Campaign Expansion

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Bardzo dobre rozszerzenie do bardzo dobrej gry. Od teraz oprócz toczyć potyczki miedzy graczami, można też zagrać kampanię. Jak to działa? Wybierasz statki za 30 punktów, to twoja flota.. I korzystając z kart misji, losujesz misje. Na misji jest napisane ile statków możesz wystawić i za co zdobywasz punkty, a przeciwnik stara ci się w tym przeszkodzić swoją flotą. Zdobyte punkty zbierasz, lub kupujesz za nie nowe statki, aby uzupełnić straty... Ale aby wygrać trzeba zbierać punkty. Szybka rozgrywka i ciekawe walki. Polecam.!

3

Modern Naval Battles - Global Warfare: Ship Expansion #1

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 20.12.2013

Co tu dużo mówić. Nowe stateczki do fajnej gry. Po prostu dodatkowe karty, które pozwalają na toczenie ciekawszych bitew. Można tworzyć o wiele fajniejsze kombinacje flot i to chyba największa zaleta. Do oceny 5 brakło jakiegoś powiewu świeżości.

3

Modern Naval Battles - Global Warfare

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 20.12.2013

Bardzo prosta i solidna karcianka. Największa zaleta, to fakt, że karty są "międzynarodowe". Zero zasad na kartach, tylko symbole, które można bardzo szybko wytłumaczyć innym graczom. Może trochę denerwować fakt, że 80-90% ataków kończy się niepowodzeniem, ale taka jest właśnie współczesna wojna morska... Liczy się ta jedna rakieta, co minie obronę. Polecam fanom współczesnej marynarki!

5

Descent: Labirynt Zagłady

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 21.11.2013

Dodatek bardzo ciekawy, wprowadza kilka interesujących elementów do rozgrywki, a przede wszystkim nowa kampanię! Sojusznicy bardzo urozmaicają rozgrywkę, a alternatywna talia MW daje nowy arsenał nikczemnych sztuczek. Szkoda, że dodatek nie wprowadza nowych kart przeszukiwania. Nowi bohaterowie są typowymi suportami, niezależnie od archetypu, ale to może zależeć od preferowanej rozgrywki. Przedmioty sklepowe w porównaniu do podstawki są dość OP za niewiele droższą cenę. Dodatek zawiera pokaźną liczbę kafelków planszy Dużym minusem jest pakowanie gry, wszystkie figurki wrzucone do jednego, ciasnego worka - wynik taki, że jedną figurkę miałem połamaną (szczęśliwie w sposób umożliwiający bezstresową naprawę klejem, ale jednak zawsze), dlatego daje tylko 4.

6

Wings of Glory WW1 - Fokker DR.I Lothar von Richthofen

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 02.04.2013

W 1 serii Wings of War brakowało mi braciszka Czerwonego Barona. Teraz wreszcie go dostajemy w kolejnej serii Wings of Glory (następcy WoW). Maszyna zachowuje się dokładnie jak pozostałe Fokkery Dr. I. Wolna, ale zwrotna i szybko wznosząca się. Bardzo dobry model, za bardzo przystępną cenę.

3

Descent: Wędrówki w mroku

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 02.04.2013

Gra prezentuje się świetnie, warta jest każdej złotówki. Niesie z sobą około 20 godzin rozgrywki dla 2-5 osób podczas której zarówno gracze jak i MG knują, levelują i zdobywają nowe przedmioty i sojuszników, aby zwyciężyć w ostatniej decydującej rozgrywce. Kampania składa się z Prologu, 3 misji I rozdziału, interludium, 3 misji II rozdziału i wielkiego finału. Większość misji to rozgrywka na 2 planszach, a misji jest przygotowanych 20 z czego nie wszystkie są dostępne w zależności od wcześniejszych poczynań i zwycięstw. Wszystkie misje jak i cała kampania są związane prostą fabułą. Pomiędzy przygodami bohaterowie odpoczywają w mieście, zaopatrują się w nowe przedmioty, a podczas podróżny mogą ich spotkać dodatkowe trudności lub niespodzianki. Również sam MG nie pozostaje statyczny i rozwija się dokupując kolejne nikczemne sztuczki. Większość misji jest również dostępnych do trybu pojedynczej rozgrywki na 3 poziomach zaawansowania. Gra jest stosunkowo prosta, gdyż większość czynności opiera się na jednym rzucie 2-3 kośćmi. Ładnie wykonana dwustronna plansza składana z wielu elementów daje ogrom rożnych lokacji. Przejrzyste tokeny, karty i znaczniki szybko pozwalają rzucić się w wir rozgrywki. Jedynym elementem pozostawiającym coś do życzenia są figurki, które przez wykonanie z dość miękkiego i elastycznego plastiku w celu odporności na łamanie nie zachwycają szczegółami.

6

Leviathans

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Zacznę tak. Jak kupiłeś podstawkę i dodatkowe pudełko z flotą, najpierw otwórz pudełko z flotą, przeżyj rozczarowanie, potem otwórz podstawkę... I bądź w szoku! Pierwsze spojrzenie to powrót do górnej części pudełka i szukanie nazwy 'edycja kolekcjonerska".... Nie ma. To zwykła podstawka... Ale za to jaka! Pudło wysokiej jakości. Tekturowe zagłębienia, a nie jakaś wypraska z cienkiego plastiku. Wszystko zabezpieczone tekturowymi dociskaczami, aby nic nie latało.... Nawet woreczek pochłaniacza wilgoci się znalazł. Zaczynam rozpakowywanie... Plakat ze statkami z gry.... Opis świata z punktu widzenia osoby żyjącej w świecie... Książeczka z dwoma opowiadaniami... Karty identyfikacyjne statków z opisem ich służby... I jeszcze nie dokopałem się tego, co potrzebne do gry. Otwieram mapę. Bardzo ładna, choć druga strona trochę nie chce do siebie pasować... Okręty wysokiej jakości... Co prawda w jednym mi odpadło małe (0,1x0,3mm) działko, gdy źle chwyciłem, ale muszę powiedzieć, że są bardzo dobrej jakości oraz w dobrym malowaniu (choć twórcy opisują to jako "przedmalowanie" i zalecają, aby samemu pomalować)).. karty statków są fajne, choć brakuje na stronie twórcy pdf z kartami, bo inaczej trzeba je kserować, aby nie zniszczyć oryginalnych podczas zakreślania uszkodzeń. Choć zasady sprowadzają się czego do rzutu kilkoma kośćmi k12 (choć mają cyferki 1-4, 1-6, 1-8, 1-10 i 1-12) i porównania z pancerzem, to jednak gra nie wydaje się losową, jak niektóre. Owszem. "Szachiści" (jak nazywam osoby, które uważają, że jak w grze pojawia się kość, to już nie strategia) powiedzą, że wygrywa ten, kto ma szczęście... W małej części tak. Ale jednak odpowiednie ruchy, planowanie i strategia mają duże znaczenie. Osobiście nazwałbym tą grę "półbitewniakiem". Czyli bitewniak na planszy. Polecam ją szczególnie fanom Drednotów (tych z okolic pierwszej wojny światowej) oraz steampunku. Ci pierwsi docenią charakterystyczne kształty okrętów (np. Francuskie mają dziób jak francuskie drednoty), ci drudzy docenią steampunktowość bitew.... Co nie jest też do końca prawdą, bo na tej mechanice można by spokojnie wydać bitwy morskie XX wieku i też by pasowały. Dodatkowy plus za to, ze to Polak w świecie tej gry wynajduje materiał, będący podstawą powstania Lewiatanów... oraz na świetną interpretację wydarzeń początku XX wieku (zamiast HMS Dreadnougt mamy HML Leviathan... I też od niego bierze się nazwa klasy; zamiast bitwy pod Cusimą, mamy Japońsko-Rosyjską bitwę nad Cusimą (w której umiejscowione jest jedno opowiadanie załączone do zestawu)). Pudełko jest tak wysokiej jakości, że chyba nie mam drugiego takiej jakości w domu (a mam bardzo duża kolekcję gier), figurki cieszą oczy wyglądem, zasady są w miarę proste, a gra jest przyjemna (jeden kolega nawet myśli, aby tą mechanikę przełożyć na walki drednotów po kupieniu odpowiednich miniaturek). Jest tylko 1 tycia wada... Twórcy nie ukrywają, że ta gra, to niejako.... BETA gry. W grze jest możliwość ustawienia figurek na różnych wysokościach... Ale nie ma zasad wysokości... Twórcy dopiero je opracowują i zamierzają je wydać jako "dodatek kapitański"... Tak samo nie ma chmur... (te można obecnie (zasady i chmurki) pobrać z ich strony i wydrukować)... Ale i bez nich gra jest genialna. Jakby dorzucili jeszcze te zasady kapitańskie do dodatku, to musiałbym prosić Rebela, alby pozwolili dać ocenę 6. Co prawda koszt gry jest ogromny.... Ale dostajemy porządną grę, do której w zasadzie nie trzeba dokupywać dodatków, aby bawić się dobrze. Ja do tej pory na 3 gry wykorzystałem tylko 4 z 8 maszyn.... I każda gra była emocjonująca.. Polecam gorąco! Gra jest świetna i nie żałuję żadnej wydanej na nią złotówki.

4

Leviathans: French Fleet Box

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 10.02.2013

Powiem tak. Jakbym miał doradzać, powiedziałbym komuś "kup lepiej dwie podstawki", niż podstawkę i 2 dodatki z okrętami. Dlaczego? W pudełku, kosztującym pół ceny podstawki... Dostajemy połowę okrętów podstawki, podstawki pod okręty oraz kości... Za to nie znalazłem tam naklejek z flagami, które znajdują się w podstawce. Owszem. Karty okrętów trochę się różnią od tych z podstawki (okręt to typ okrętu, a konkretne modele się trochę różnią), ale moim zdaniem cena tak trochę za wysoka do tego, co znajduje się w pudełku. Zwłaszcza w porównaniu z podstawką. Do tego pudełko mogłoby być o 50% mniejsze..... Tyle wolnej przestrzeni w pudełku dawno nie widziałem.

2

Leviathans: British Fleet Box

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 10.02.2013

Powiem tak. Jakbym miał doradzać, powiedziałbym komuś "kup lepiej dwie podstawki", niż podstawkę i 2 dodatki z okrętami. Dlaczego? W pudełku, kosztującym pół ceny podstawki... Dostajemy połowę okrętów podstawki, podstawki pod okręty oraz kości... Za to nie znalazłem tam naklejek z flagami, które znajdują się w podstawce. Owszem. Karty okrętów trochę się różnią od tych z podstawki (okręt to typ okrętu, a konkretne modele się trochę różnią), ale moim zdaniem cena tak trochę za wysoka do tego, co znajduje się w pudełku. Zwłaszcza w porównaniu z podstawką. Do tego pudełko mogłoby być o 50% mniejsze..... Tyle wolnej przestrzeni w pudełku dawno nie widziałem.

2

Carcassonne Mini - #6 Bandyci

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.02.2013

Dobry dodatek, ale brakuje mu tego czegoś... Niby zasady nowe... Niby coś ciekawego... Ale z drugiej strony... Dodatek wprowadza bandytów, którzy czekają na torze punktacji, aby obrabować danego gracza... I gracz musi czekać z ukończeniem bardzo dochodowego pola i zbudować mniej dochodowe, aby rabuś się odczepił, albo dzielić się z innym graczem punktami... Niby fajne, ale moim zdaniem trochę to niszczy przyjemność z gry w Carcassonne, gdzie zamiast konkurować, zaczyna się "walczyć" ze sobą.

3

Carcassonne Mini - #5 Mag i Wiedźma

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.02.2013

Zgadzam się z przedmówcą, że walka na maga i czarownicę jest podobna do walki o wróżkę podczas gry z dodatkiem księżniczka i smok. Walka trwa, bo mag zwiększa punkty, a wiedźma je zabiera... Powiem tak, to solidny, dobry produkt. Nie ma o co przyczepić się, ale i nie ma o co skakać z radości, że jest genialne.. O't solidy i dobry

2

Carcassonne Mini - #4 Kopalnie złota

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.02.2013

Kolejny dodatek w stylu Get 'em All. Na terenach pojawiają się sztabki złota i kto zbierze teren, ten zbiera sztabki i na koniec zbiera dodatkowe punkty. W sumie podobna mechanika, co do tej zastosowanej w kupcach i budowniczych, więc nie prezentuje się jako dziwactwo. I duży plus za drewniany znacznik złota. Wypada lepiej do tych tekturowych towarów z kupców.

2

Carcassonne Mini - #3 Promy

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

I to się nazywa dobry dodatek... Dokładamy jeziorko z promami... Które przedłużają drogę.... Ale jednocześnie po dokładaniu kolejnych kafelków, można prom... PRZESUNĄĆ! Bardzo fajne rozwiązanie, które urozmaica tworzenie dróg w Carcasonne.

3

Carcassonne Mini - #2 Kurierzy

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 10.02.2013

Zgodzę się z przedmówcą... Dodatek trochę przekombinowany. Nie jest to rozszerzenie Carcassonne, a "dodatkowe, całkowicie odmnienne zmienienie zasad".... Dodatkowo (ale raczej to wypadek przy pracy)... W moim pudełku nie znalazłem polskiej instrukcji! Chyba coś przy pakowaniu się stało. Ale to nie wpłynęło na sam dodatek (wydrukowałem instrukcję ze strony), który jakoś nie przypadł do gustu w mojej grupie fanów Carcassonne.

3

Carcassonne Mini - #1 Maszyny Latające

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Muszę powiedzieć, że ten dodatek bardzo mnie zaciekawił, za swoje bardzo ciekawe sposoby dołączania się do miasta innego gracza.. Przy odpowiednim dołożeniu płytki, można po prostu "wlecieć' do do budowanego obszaru... Był to pierwszy grany przeze mnie dodatek z serii mini i muszę powiedzieć, że pozytywnie mnie zaskoczył...

4

Talisman: Magia i Miecz - Wilkołak

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Cykl dnia i nocy w Magii i Mieczu? Możliwość zostania Likantropem? Okeej.... Taka była moja pierwsza reakcja. I trwała do pierwszej gry, gdy okazało się, że wszystkie powiązane z tym zasady idealnie pasują. Wśród małych dodatków (tych bez dodatkowych plansz, czyli bez Gór i Smoków jak na razie) najlepszy z dodatków... Grało nam się w dodatek bardzo dobrze i mogę go z czystym sercem polecić fanom Talismanu: Magii i Miecza

4

Railways of the World The Card Game Expansion

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.02.2013

Świetny (i w miarę tani) dodatek do gry. Jedynie 2 rzeczy psują lekko ocenę, ale i tak uznaję, że 4 się należy: 1) Opakowanie to folia. W zasadzie to ofoliowana talia karty. 2) Karty (jak i w podstawce) są niewymiarowe, jak na wydawane koszulki. Gra dodaje nowe karty torów, baronów kolejowych oraz miast, a także pozwala na tworzenie tuneli, co urozmaica grę i pozwala na dokonywanie przewozów w bardziej (czasami) nieprzewidywany sposób... A także pozwala ominąć gracza, co paskudnie rozbudował strategiczne połączenie. Świetny dodatek, do świetnej gry karcianej.

2

D&D Podręcznik Przygód Epickich

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Podręcznik utrzymany jest jakościowo na poziomie swoich poprzedników, bardzo ładnie wykonane ilustracje, dodatkowe klasy prestiżowe z potężnymi zdolnościami, rozwinięcia klas podstawowych do poziomó epickich. Dobrze wykonany opis miejsc w których postacie na epickich poziomach mogą szukać nowych przygód. Ciekawe i potężne nowe przedmioty magiczne, oraz całkeim nudne "wzmocnienia" znanych z podręcznika mistrza gry (np, karawsze pancerza +15, itd.). Podoba mi się, że dodali opisy i statystyki epickich postaci z dwóch chyba najpopularniejszych światów DnD Faerun i Greyhawk. Dodatkowo dla osób które nie bardzo wiedzą jak stworzyć przygodęw klimatach epickich otrzymująpomoc w postaci przykładowej przygody.

5

Bloody April, 1917: Air War Over Arras, France

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.02.2013

Zacznę od jednego. Jeżeli nie interesowałeś się maszynami z I Wojny Światowej, odejmij 1 punkt. Jeżeli gra, którą trzeba grać cały dzień (lub zostawić rozstawioną na cały dzień), to dla ciebie nieudana gra, odejmij 1 punkt. Jeżeli te zastrzeżenia nie są dla ciebie problemem, to gra dla ciebie... Kawał porządnej strategii o walkach powietrznych na początku 1917 roku. System identyfikacji, wprowadzający mgłę wojny, świetnie się sprawdza... Dobrze oddano, że tak naprawdę lotnictwo myśliwskie to zgodnie z historią, nie najważniejszy organ lotniczy... Ale ci, którzy POWSTRZYMUJĄ i OSŁANIAJĄ najważniejsze maszyny zwiadowcze (samoloty i balony). Mechanika gry jest jednak skomplikowana. Obaj gracze muszą dokładnie zapoznać się z instrukcją. Ale potem gra pokazuje swój pazur... Gdy dwaj gracze z karkami siedzą 2h nad pusta mapą!!! i planują działania... Potem kolejną godzinę zajmuje rozłożenie planów i po około 4h od rozpoczęcia gry pierwsze samoloty przekraczają linię frontu. Ktoś może uznać, że to pomyłka. Ja powiem, że nie. Tłumaczenie instrukcji zajęło mi tydzień, ale nie żałuję. Gra opiera się właśnie na tych 2h siedzenia nad pusta mapą. Planowanie, jak zmylić przeciwnika, gdzie dokonać zwiadu, gdzie wystawić artylerię, które jednostki będą współpracować z artylerią, gdzie wysłać eskortę... To kwitesencja tej porządnej gry strategicznej. Zgodnie z prawdą historyczną obie strony mają stosowne maszyny i wyszkolenie (Brytyjczycy uznali, że ważna jest ilość, a nie jakość i przekonali się, że to był błąd, gdy Niemcy strzelali do nich jak do kaczek)... Bardzo lubię Wielką Wojnę w powietrzu i ta gra świetnie oddaje jej klimat... Niestety.. Nie każdy uważa, że na tym polega właśnie gra strategiczna... I dlatego osoby, które oczekują gry na 2-3h, podczas której zaplanują strategię i wygrają, zawiodą się, gdy tyle czasu zajmie samo planowanie najbliższego starcia.

4

Flames of War - Open fire!

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 10.02.2013

Zwykle podstawki systemów bitewnych powodują, że po zagraniu 1-2 gier, trzeba sięgnąć po dodatki. Tu jest inaczej. Podstawka jest tak bogata, że choć niby też wymaga zakupu nowych jednostek, to jednak pozwala na zagranie kilku pasjonujących i różnorodnych gier... bez potrzeby zakupu dodatków. Za to ogromny plus! Jest jednak jeden minus... Niemcy kontra połączone siły USA i GB... Co powoduje, że w zasadzie powinny się na to złożyć 3 osoby, każda kupująca inną siłę, albo czołgi brytyjskie należy pomalować na amerykańskie i pozamykać włazy, aby nie było widać czołgistów w brytyjskich hełmach. Same zasady, jak to zasady bitewniaków. Niby proste, ale choć łatwo nauczyć się ruchów, to trudno nauczyć się grać poważnie... Polecam wszystkim fanom bitew drugiej wojny światowej.

4

X-Wing: Gra Figurkowa - Zestaw Podstawowy

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Jako fan serii komputerowej gry X-Wing, bałem się, że przeniesienie maszyn na plansze, spowoduje, że będą znacząco odbiegały od kanonu. Tak się jednak nie stało. Choć sama podstawka jest typowo "bazą" do której trzeba dokupić nowe modele, to jednak ma 1 zasadniczą wadę. Rzut 4 kośćmi zdarza się często, a czasami też pięcioma. Tymczasem gra oferuje tylko 3 kości jednego typu, co wymaga przerzutów... Albo zakupu dodatkowych kości (z tego co widzę w Polsce niewydanych)... Więc jak pisze w Rebel Timesie, trzeba zakupić 2 podstawki... I to się opłaca, bo za stosunkowo niskie pieniądze otrzymujemy 6 maszyn, wskaźniki ruchu dla obu graczy oraz prawie wszystkich pilotów TIE i X-Wing. Prawie. Otóż przynajmniej 1 dodatkowy X-Wing i TIE wymaga zakupu, gdyż w podstawce nie dodali kilku unikalnych pilotów. Więc, aby mieć wszystkich trzeba dokupić dodatki. Do gry zalecany jest obszar 90x90cm... I brakuje mi wydania przez FFG maty w takim kształcie z gwiazdami (ja osobiście wydrukowałem sobie galaktykę Andromedy w takich wymiarach ze strony NASA)... Jednak to już kwestia techniczna, bo nawet gra na stole jest genialna. Wprowadzenie do gry INICJATYWY sprawdza się w 100%. Grając słabszymi pilotami (są tańsi, a więc wystawia się ich więcej) strzelamy później,a ruszamy się wcześniej, co przy zasadnie zatrzymania jednostki przy nachodzeniu ZA podstawką powoduje, że lepsi piloci częściej wchodzą na ogon i strącają (o ile można użyć takiego określenia przy walce w kosmosie) słabszych pilotów, ale z drugiej strony słabszych zwykle jest więcej. Bardzo to urozmaica rozgrywkę, a specjalne cechy pilotów zmuszają do pewnej strategii (np. Biggs świetnie nadaje się do osłony ciężko uszkodzonej maszyny, gdyż nie można do niej strzelać, jeżeli Biggs jest w pobliżu, a trzeba strzelać do niego).... Genialne rozwiązanie gry figurkowej, które powoduje, że choć (na razie) jest dostępnych mało typów maszyn, to mimo wszystko są one bardzo różnorodne.

6

X-Wing: Gra Figurkowa - TIE Advanced

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Jako fan serii komputerowej gry X-Wing, bałem się, że przeniesienie maszyn na plansze, spowoduje, że będą znacząco odbiegały od kanonu. Tak się jednak nie stało. TIE Advanced poprzez posiadanie pola staje się równorzędnym przeciwnikiem dla X-Winga. Wśród pilotów dwóch słynnych pilotów T/A. Darth "Astmatyk" Vader oraz Maarek Stelle (tego może nikt nie znać, bo to bohater gry TIE-Fighter w której gracz sam nazywa postać, ale dla odniesień w kanonie potrzebował jednego imienia i twórcy wybrali właśnie to). Jednak jako fan X-Winga mam jedno zastrzeżenie. Na model TIE-Advanceda wybrano "myśliwiec Vadera", czyli prototyp tej maszyny.. Szkoda, że nie wydano tego myśliwca w wersji z Expanded Universe (czyli np. gry komputerowej X-Wing) z charakterystycznymi skrzydłami, przypominającymi te z Interceptora... Jednak twórcy idą na wykorzystanie maszyn, co pojawiły się w filmie, a nie Rozszerzonym Wszechświecie, więc dla fana filmów, a nie książek i gier, model wydaje się idealny. Więc to moje zrzędzenie, to tylko narzekanie fana(tyka) Star Wars

5

X-Wing: Gra Figurkowa - Myśliwiec TIE

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Jako fan serii komputerowej gry X-Wing, bałem się, że przeniesienie maszyn na plansze, spowoduje, że będą znacząco odbiegały od kanonu. Tak się jednak nie stało. TIE Fighter tego samego typu co w podstawce może wydawać się złym zakupem (2 maszyny za 100zł, gdy podstawka kosztuje 130 oferując 3 maszyny), ale dodatkowi piloci (+ci z podstawki) pozwalają na zastosowanie całkowicie nowych strategii.

7

X-Wing: Gra Figurkowa - X-Wing

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Jako fan serii komputerowej gry X-Wing, bałem się, że przeniesienie maszyn na plansze, spowoduje, że będą znacząco odbiegały od kanonu. Tak się jednak nie stało. X-Wing (taka sama maszyna jak w podstawce), jest świetną maszyną. A karty nowych pilotów (np. słynny Wedge Antilles) bardzo dobrze wpływają na rozgrywkę.

6

X-Wing: Gra Figurkowa - Y-Wing

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Jako fan serii komputerowej gry X-Wing, bałem się, że przeniesienie maszyn na plansze, spowoduje, że będą znacząco odbiegały od kanonu. Tak się jednak nie stało. Y-Wing jest wolny, oporny w prowadzeniu, co nadrabia wytrzymałością. Dobre jest to, że posiada także kartę nowych zasad (działa jonowe), co jeszcze lepiej wpływa na urozmaicenie rozgrywki. Ociężały, ale bardzo wytrzymały Y-Wing świetnie pasuje do gry.

7

ULTRA-PRO Deck Protector - Premium 100

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Przyzwyczajony, że koszulki z FFG są "standardową" ceną, zwykle traktowałem koszulki tańsze za "gorsze".. czasami tak bywało, ale w tym przypadku musiałem powiedzieć "łał". Koszulki są bardzo dobrej jakości i w przeliczeniu jakość na cena wypadają o wiele, wiele lepiej od tych z FFG. Nie mówię, że są lepsze... Ale powiedziałbym, że porównywalne jakościowo, a tańsze.

3

MAYDAY Koszulki Mini Chimera Premium (43x65mm) 50

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Przyzwyczajony do koszulek FFG miałem lekkie obawy, kupując z braku FFGowych, te, ale moje obawy okazały się bezpodstawne. Może i koszulki nie mają takiej grubości, jak te z FFG (moje prywatne odczucie, bo inna osoba powiedziała, że są takie same, a nie chce mi się kupować mikrometru, aby sprawdzić), ale jakościowo są bardzo dobre i świetnie sprawdzają się przy koszulkowaniu.

4

Żetony pokerowe Mini Standard 100 szt. 11,5g

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 10.02.2013

Osobiście żetonów potrzebowałem Deadlandsa, więc ciężko mi powiedzieć, jak wypadają w porównaniu z innymi żetonami do Pokera, ale muszę powiedzieć, że te prezentują się dobrze, są ładnie wykonane i są świetnie zapakowane (pudełko samo w sobie jest wysokiej jakości). Nie wiem... Może dlatego byłem pozytywnie zaskoczony, że porównując cenę wychodziło, że te są gorszej jakości jak inne? A produkt jest bardzo solidny i mogę go polecić!

3

Zimna wojna 1945-1989 (druga edycja)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 22.01.2013

Gra ma coś wspólnego z szachami. Ruchów można nauczyć się w 15 minut... Gry można nie nauczyć się przez lata... Genialna gra strategiczna o świetnym klimacie Zimnej Wojny.... Karty z wydarzeniami są świetnie przedstawione... Wszystkie ważne wydarzenia okresu 1945-1989 sensownie przeniesione na grę... Nic nie stoi na przeszkodzie, aby to Ameryka prowadziła bardziej agresywną politykę... A może NRD i RFN zjednoczą się pod rządami komunistów? Może Izrael przegra wojnę? Kryzys Kubański doprowadzi do wojny nuklearnej? Losy świata ważą się na planszy, gdy gracze zwiększają swoje wpływy, prowadzą do przewrotów, czy wykorzystują sytuację i błędy (karty szkodzące przeciwnikowi i rzeczywiste błędy przeciwnika) przeciwnika..... Gra ma tylko 1 wadę... Właśnie to nauczenie się.... Graliśmy w tą grę jak dotąd 4 razy..... I ciągle odkrywamy, że nie gramy dobrze.... Jakby siadł z nami mistrz w tą grę, to by nas rozłożył w 3 rundzie... Ale gra za każdym razem zaskakuje... Gra ląduje na półce z moimi ulubionymi grami i prędko stamtąd nie zejdzie (poza wyciąganiem jej do gry).

5

Carcassonne: New World

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.01.2013

Carcassonne Nowy Świat, czyli jak zrobić jeszcze raz Carcasonne, aby fajnie się przy nim bawić. Rozgrywka jest bliżniaczo podobna do Carcasonne, choć punkty za "pola" nie zależą od miast, a od ilości zwierzyny... Bardzo podoba mi się pomysł z początkową planszą, czyli wybrzeżem, od którego zaczynamy.... Brak mi tylko jednego... Takiej ilości dodatków, jak wyszła do zwykłego Carcassonne... Jednak gra się świetnie i można się dobrze bawić. Jak ktoś nie planuje rozszerzać gry i zastanawia się między Carcasonne klasycznym i Nowym Światem, może spokojnie wybrać klimat Nowego Świata... Gra się bardzo fajnie.

2

PitchCar Mini

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.01.2013

Choć preferuję pełnowymiarowego PitchCara, to jednak PitchCar Mini o wiele lepiej sprawdza się w warunkach ograniczonej przestrzeni domowej. Kolejną zaletą jest wielkość, co pozwala dzieciom grać, bez potrzeby leżenia na stole, aby dosięgnąć kapsla... Ale to też wada... Kapselki są mniejsze i lżejsze, co wymaga zupełnie innego do nich podejścia i większego wyczucia.... Jednak w gronie znajomych zabawa jest przednia i nikt nie przejmuje się tymi wadami. Polecam wszystkim tą grę!

3

Gra o Tron

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.01.2013

Gra ma spory potencjał i ciekawe rozwiązania... Ale jednak mam parę zastrzeżeń... Zamki dają więcej kar, niż plusów moim zdaniem (czasami lepiej bronić się poza terenem z zamkiem, niż na zamkach)... I muszą trafić się gracze, którzy grają, a nie podlegają innym... Jak "follower" zacznie grać z osobą, której zawsze podlega, to zaczyna się 1:1+dodatkowe siły.... Lub 1:2+dodatkowe siły... Bo jak wytłumaczyć, gdy 1 gracz działa sobie na szkodę, aby pomóc innemu, a samemu nie zyskać? Ale jak zbierze się dobra ekipa, gra pokazuje pazur... Nie ma tu kości, ale mamy "kości" na ręce (czyli karty). To my wybieramy, kiedy będzie wysoki wynik, a kiedy zostawiamy niski (a kartę czasowo odrzucamy). Gra wymaga sporej dawki zmysłu strategicznego... Nie da się wygrać na 'szczęście w kościach", bo kości tu po prostu nie ma.. Każda nasza decyzja jest od początku do końca nasza i tylko przeciwnik może nas pokonać, a nie wredny los.

10

Komplet Kości - British - Szaro-czarny

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.01.2013

Lubię zawsze kości klimatyczne... Do kości brytyjskich mam tylko 1 zastrzeżenie... Kolor... Jakoś szary niezbyt kojarzy mi się z Wielką Brytanią (chyba, że to londyńska mgła)... Ale same kości solidne, czytelne i warte swojej ceny.

3

Komplet Kości Deadlands - Pomarańczowo-czarny

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.01.2013

Dobre, klimatyczne kostki... Od razu w zestawie mamy "Dziką" kość figury i wszystkie kości potrzebne do zagrania (choć jakoś K20 jeszcze nie rzuciłem)... Szkoda tylko, że są tylko w jednym kolorze, więc jak kilku graczy kupi takie kości, to te zaczynają się mylić...

3

Talisman: Magia i Miecz - Królowa Lodu (druga edycja polska)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.01.2013

Cóż. Solidny, dobry produkt, to dobra opinia... Nowe wydarzenia, nowe postacie... Zadania czarnoksiężnika... Wszystko ciekawie rozwija podstawową grę... Jednak do ideału brakuje jakiejś wisienki na szczycie tortu... Dodatek jest dobry, ale nie chwycił mnie za serce, abym przy każdej grze mówił "Dobra, dodajemy ten dodatek też".... Niemniej sam nie jest zły... O't dobry dodatek.

3

Talisman: Magia i Miecz - Pani Jeziora

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 22.01.2013

Konie wprowadzają do rozgrywki bardzo ciekawy element. Nowe postacie też są ciekawe i na pewno nie są potężniejsze od tych, wydanych w podstawce... Grałem w ten dodatek tylko jeden raz (brak czasu), ale nie mogę doczekać się, aby znów w niego zagrać!

2

Talisman: Magia i Miecz - Smoki

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 22.01.2013

Bardzo lubiłem dodatki rozszerzające grę w Magii i Mieczu o nowe plansze. Ten mnie zaskoczył, bo nie dodawał nowej planszy, ale zmieniał niektóre zasady... Gdy gracze przemierzają krainę, smoki walczą o władzę... A naszym celem jest zgładzenie ich w tym czasie... Świetnie zmienia cel gry Talismanu, jednocześnie nie niszcząc samej esencji gry. Jak dla mnie najlepszy dotąd wydany dodatek.

7

Talisman: Magia i Miecz - Podziemia (druga edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 22.01.2013

Bardzo lubiłem dodatki rozszerzające grę w Magii i Mieczu o nowe plansze. Tak samo jest tutaj... Z pola ruin możemy pójść na zupełnie nową przygodę, które świetnie rozszerza podstawowe pola... To nie tylko nowe karty, ale też i nowe pola... Jak dla mnie tak powinno wyglądać prawdziwe rozszerzenie do gry! I ten klimat... Teraz to nie walka o koronę... W sumie leżący na uboczu artefakt... Mamy wreszcie tego "złego", którego trzeba sprać!

5

Talisman: Magia i Miecz - Góry (druga edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 22.01.2013

Bardzo lubiłem dodatki rozszerzające grę w Magii i Mieczu o nowe plansze. Tak samo jest tutaj... Z pola gór możemy pójść na zupełnie nową przygodę, które świetnie rozszerza podstawowe pola... To nie tylko nowe karty, ale też i nowe pola... Jak dla mnie tak powinno wyglądać prawdziwe rozszerzenie do gry!

7

Komplet kości - Battle Dice Set American - Zielono-biały

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 27.10.2012

Małe kostki w sam raz do gier bitewnych lub planszowych z duża ilością kości (np, Tide of Iron). Kolor zielony i biała gwiazda świetnie pasuje kolorystycznie do Tide of Iron, World at War, Nations at War, czy też gier wydawnictwa Taktyka i Strategia. {wymieniłem tylko gry w których ja używam tych kości). Cyfry są czytelne, a małe symbole odznaczeń po rogach (rosnące z cyfrą), które czasami nie są idealne, dodają jednak kostce "Hamerykańskiego" klimatu.

3

Komplet Kości - German - Czarno-biały

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 27.10.2012

Małe kostki w sam raz do gier bitewnych lub planszowych z duża ilością kości (np, Tide of Iron). Kolor czarny i niemieckie krzyże świetnie pasuje kolorystycznie do Tide of Iron, World at War, Nations at War, czy też gier wydawnictwa Taktyka i Strategia. {wymieniłem tylko gry w których ja używam tych kości). Cyfry są czytelne, a małe symbole odznaczeń po rogach (rosnące z cyfrą), które czasami nie są idealne, dodają jednak kostce "Niemieckiego" klimatu.

3

Railways of the World The Card Game

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 27.10.2012

Z natury nie przepadam za grami karciankowymi. Ale w kolekcji RotW brakowało mi wersji karcianej. Zaryzykowałem, kupiłem i muszę powiedzieć, że to całkiem fajna i szybka gra. Zasady zostały odpowiednio zorganizowane do gry z kartami, upraszczając RotW, ale zostawiając system silników i przewozu towarów. Tutaj nie ma mapy. Sami budujemy mapę dokładając kolejne karty. Gra jest prosta, a niesie sporo radości. Mogę z czystym sercem polecić ją wszystkim fanom RotW.

3

Wings of Glory WW1 - Rules and Accessories Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.10.2012

Podstawka Wings of Glory ma tą zaletę nad dawną podstawką Wings of War, że posiada od razu wszystkie używane w grze żetony, talie manewrów A, B oraz D (dodane w WoW w dodatku z balonami), a także talię C opisującą kolizje. Jedyną wadą jest fakt, że sama podstawka nie wystarcza do gry, gdyż nie ma w niej samolotów. Ale to też zaleta, bo można samoloty dokupić w/g własnego uznania. Wszystkie zasady używane w grze z miniaturkami są zebrane w całość, co ułatwia grę, a i niektóre zasady rozwiązano czytelniej. Ale jest też 1 wada. Miarki... Moim zdaniem materiał ich jest o wiele gorszy, niż tych z podstawki Wings of War. Moim zdaniem są gorsze jakościowo od tych starych, co może powodować, że po wielu grach po prostu ulegną zniszczeniu. Za to ekran samolotu rozwiązano o wiele lepiej. Może i nie jest to plansza, a raczej separator na karty, ale sprawdza się o wiele lepiej od dużej planszy z podstawki.

5

Wings of Glory WW1 - Halberstadt DIII (Camouflage)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Halberstadt D.III świetnie sprawdza sie w roli przeciwnika Airco DH2, choć lekko czepiałbym się wyposażenia tych 2 zupełnie innych konstrukcji w jedną, identyczną talię manewrów. Niemniej zarówno z wyglądu, jak i w grze maszyna wydaje się pasująca do reszty.

4

Wings of Glory WW1 - Halberstadt D.III (Luftstreitkrafte)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Halberstadt D.III świetnie sprawdza sie w roli przeciwnika Airco DH2, choć lekko czepiałbym się wyposażenia tych 2 zupełnie innych konstrukcji w jedną, identyczną talię manewrów. Niemniej zarówno z wyglądu, jak i w grze maszyna wydaje się pasująca do reszty.

4

Wings of Glory WW1 - Halberstadt D.III (Keudell)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Halberstadt D.III świetnie sprawdza sie w roli przeciwnika Airco DH2, choć lekko czepiałbym się wyposażenia tych 2 zupełnie innych konstrukcji w jedną, identyczną talię manewrów. Niemniej zarówno z wyglądu, jak i w grze maszyna wydaje się pasująca do reszty.

4

Wings of Glory WW1 - Airco DH2 (Saundby)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Airco DH2, to świetna próba rozwiązania problemów Fokkera E.III. Maszyna nie ma problemu ze strzelaniem przez śmigło, gdyż śmigło jest z tyłu i pcha maszynę. Przyczepię się tylko do jednej rzeczy. Brakuje możliwości opcjonalnego zagrania maszyną zgodnie z wymogami Entanty. Czyli pilot pilotuje, a strzelec strzela. Wtedy samolot miałby większe pole ostrzału, ale jednocześnie powinien przestać strzelać po zranieniu strzelca. Jednak często piloci unieruchamiali karabin do ognia na wprost i blokady zdejmowali tylko na inspekcje, a "strzelec" (o ile wogóle latał) robił tylko za obserwatora i "odcinającego karabin". Ale nawet bez tej zasady, myśliwiec wygląda nieźle (choć dziwnie, ale to była taka konstrukcja) i gra się nim przyjemnie.

4

Wings of Glory WW1 - Airco DH2 (Hawker)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Airco DH2, to świetna próba rozwiązania problemów Fokkera E.III. Maszyna nie ma problemu ze strzelaniem przez śmigło, gdyż śmigło jest z tyłu i pcha maszynę. Przyczepię się tylko do jednej rzeczy. Brakuje możliwości opcjonalnego zagrania maszyną zgodnie z wymogami Entanty. Czyli pilot pilotuje, a strzelec strzela. Wtedy samolot miałby większe pole ostrzału, ale jednocześnie powinien przestać strzelać po zranieniu strzelca. Jednak często piloci unieruchamiali karabin do ognia na wprost i blokady zdejmowali tylko na inspekcje, a "strzelec" (o ile wogóle latał) robił tylko za obserwatora i "odcinającego karabin". Ale nawet bez tej zasady, myśliwiec wygląda nieźle (choć dziwnie, ale to była taka konstrukcja) i gra się nim przyjemnie.

3

Wings of Glory WW1 - Airco DH2 (Andrews)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Airco DH2, to świetna próba rozwiązania problemów Fokkera E.III. Maszyna nie ma problemu ze strzelaniem przez śmigło, gdyż śmigło jest z tyłu i pcha maszynę. Przyczepię się tylko do jednej rzeczy. Brakuje możliwości opcjonalnego zagrania maszyną zgodnie z wymogami Entanty. Czyli pilot pilotuje, a strzelec strzela. Wtedy samolot miałby większe pole ostrzału, ale jednocześnie powinien przestać strzelać po zranieniu strzelca. Jednak często piloci unieruchamiali karabin do ognia na wprost i blokady zdejmowali tylko na inspekcje, a "strzelec" (o ile wogóle latał) robił tylko za obserwatora i "odcinającego karabin". Ale nawet bez tej zasady, myśliwiec wygląda nieźle (choć dziwnie, ale to była taka konstrukcja) i gra się nim przyjemnie.

4

Wings of Glory WW1 - Fokker E.III (Immelmann)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Fokker E.III to jedna ze słynniejszych maszyn. Pierwszy myśliwiec wyposażony seryjnie w synchronizator karabinu, który pozwalał mu prowadzić ogień przez śmigło bez potrzebny opancerzania śmigła. To jego pojawienie sie, spowodowało "Plagę Fokkera", która przekazała panowanie w powietrzu Państwom Centralnym. W grze to odzwierciedlono dobrze, stawiając jego siłę ognia na równi z późnowojennymi samolotami z 1 karabinem maszynowym. I najważniejsza zaleta. To maszyna samego Maxa Immelmana, który opracował wiele manewrów lotniczych np. Zawrót Immelmana (który od początku serii występuje w zasadach gry).

4

Wings of Glory WW1 - Fokker E.III (Buddecke)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Fokker E.III to jedna ze słynniejszych maszyn. Pierwszy myśliwiec wyposażony seryjnie w synchronizator karabinu, który pozwalał mu prowadzić ogień przez śmigło bez potrzebny opancerzania śmigła. To jego pojawienie sie, spowodowało "Plagę Fokkera", która przekazała panowanie w powietrzu Państwom Centralnym. W grze to odzwierciedlono dobrze, stawiając jego siłę ognia na równi z późnowojennymi samolotami z 1 karabinem maszynowym

4

Wings of Glory WW1 - Fokker A.III (Hautzmayer)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Prezentowany tutaj Fokker E.III to jedna ze słynniejszych maszyn. Pierwszy myśliwiec wyposażony seryjnie w synchronizator karabinu, który pozwalał mu prowadzić ogień przez śmigło bez potrzebny opancerzania śmigła. To jego pojawienie sie, spowodowało "Plagę Fokkera", która przekazała panowanie w powietrzu Państwom Centralnym. W grze to odzwierciedlono dobrze, stawiając jego siłę ognia na równi z późnowojennymi samolotami z 1 karabinem maszynowym

4

Wings of Glory WW1 - Morane-Saulnier Type N (Chaput)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Morane-Saulnier Type N to świetna maszyna, jako przeciwnik Fokkera E.III. Jedyne, co się przyczepiłbym, to fakt, że maszyna wykorzystuje tą samą talię, co Fokker, a tymczasem MS miał inne rozwiązane strzeleckie, co zmniejszało jego siłę ognia względem Fokkera o około 1/3... Ale jak przymkniemy na to oko, to mamy piękną maszynę na walki pod koniec 1915 roku.

4

Wings of Glory WW1 - Morane-Saulnier Type N (Gilbert)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Morane-Saulnier Type N to świetna maszyna, jako przeciwnik Fokkera E.III. Jedyne, co się przyczepiłbym, to fakt, że maszyna wykorzystuje tą samą talię, co Fokker, a tymczasem MS miał inne rozwiązane strzeleckie, co zmniejszało jego siłę ognia względem Fokkera o około 1/3... Ale jak przymkniemy na to oko, to mamy piękną maszynę na walki pod koniec 1915 roku.

4

Wings of Glory WW1 - Morane-Saulnier Type N (Navarre)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 17.10.2012

Ah, 5 edycji Wings of War (po upadku Nexusa 1 edycja Wings of Glory) oczekiwałem ponad rok. Pół roku czekałem na dostępność modeli w Polsce i wreszcie doczekałem się. Morane-Saulnier Type N to świetna maszyna, jako przeciwnik Fokkera E.III. Jedyne, co się przyczepiłbym, to fakt, że maszyna wykorzystuje tą samą talię, co Fokker, a tymczasem MS miał inne rozwiązane strzeleckie, co zmniejszało jego siłę ognia względem Fokkera o około 1/3... Ale jak przymkniemy na to oko, to mamy piękną maszynę na walki pod koniec 1915 roku.

4

Tide of Iron: Fury of the Bear

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.10.2012

Porządny dodatek do Tide of Iron. Nareszcie gra wkracza na jeden z ważniejszych frontów 2WŚ, co wiązał ponad 2/3 sił Niemiec. Rosyjskie figurki wyglądają bardzo dobrze, choć fakt, że oprócz półgąsiennicówek z Lean and Lease wstawiono też i Amerykańskie ciężarówki, co prawda zgodny z prawdą historyczną, ale jednak... Rosjanie mieli też własne, dobre konstrukcje. Owszem. To samochody z Lean and Lease zmotoryzowały czerwoną armię, ale jednak jest mały niedosyt. Ale jeżeli chodzi o jednostki typowo Rosyjskie, to dodatek wypada bardzo dobrze. T-34, czołg ciężki KV i działo SU. W zasadzie, jakby jeszcze dorzucili czołg lekki BT lub T-26, to można by toczyć gry w prawie całym zakresie walk na froncie wschodnim. Do tego do gry dołączają działa przeciwpancerne, które mogą być przejmowane przez drugą stronę. Oczywiście także warto odnotować dodatkowe talie i zimowe mapy. Jakoś mnie walki Krasnoj Armiji złapały za serce i każda gra o tym temacie mnie wciąga i ten dodatek także. W zasadzie mógłbym tylko przyczepić sie o nieoddanie stanu wyszkolenia (o ile można wogóle użyć takiego słowa) Czerwonej Armii w początkowym okresie, przez co raczej podczas gry czuje się jak podczas walk jednostek Gwardii... Ale w sumie... może to i lepiej, bo dla początkującego gracza opanowanie typowych oddziałów Czerwonej Armii z roku 1941 byłoby koszmarem... Niezależnie, to kawał dobrego dodatku do Tide of Iron

5

Komplet Kości - Soviet - Czerwono-żółty

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.10.2012

Kości wyglądają jak Sowieckij Sajuz. Toporne, ale skuteczne. Kolorystyka zgodna z Sowiecką Flagą jeszcze bardziej uprzyjemnia stosowanie tych kości podczas gry wojskami ZSRR w dowolnej grze strategicznej lub wojennej. Cyfry również pasują do klimatu i co ważne, są bardzo czytelne

3

Kursk 1943

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 29.09.2012

Dobra gra z serii Wielkie Bitwy 2WŚ. A jak dołączy się dodatek z 36TiŚ (zachodnia część łuku), to jest jeszcze lepiej. Jednak gra ma wadę. Idealnie sprawdza się 2 na 2, gdzie 1 gracz gra 1 flanką, drugi drugą po każdej stronie. Granie 1 na 1 kompletnej bitwy sprawia, że w 1h robi się 1 turę, co całą grę wydłuża do kilku dni grania. Ale można zagrać tylko 1 flankę bitwy i również wtedy gra jest pasjonująca i wciągająca. Mogę ze szczerego serca polecić tą grę wszystkim fanom strategii.

6

Memoir '44 - Equipment Pack

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 26.09.2012

Wystawię 5, choć dałbym 4,5. Mały minus dodatek dostaje za figurki. Są wykonane z dość miękkiego plastiku i częściowo są już pogięte, ale pochodzi to z tego, ze pudło jest zapakowane do granic możliwości. Ale zaletą tego plastiku jest, że łatwo się go odkształca, więc prostowanie przebiega bez przeszkód i pęknięć (choć wymaga postawienia figurki unieruchomionej na długi czas w odpowiednich warunkach). A jak sam dodatek? Genialnie! Nie trzeba kupować map, aby dostać te kilka ciężaróweczek i inne podobne rozwiązania. Wreszcie na mapie stoją figurki, a nie masa żetonów, a przy mapach Breakthrough zapuszczanie żurawia na drugi koniec planszy, co tam stoi, było trochę utrudnione. Jedną jeszcze wadą/zaletą jest to, ze figurki są niepomalowane. Jest to zaleta, jeżeli chcemy sami pomalować figurki, albo używać uniwersalnych żetonów (np. ckm). Ale np. Niemieckie Tygrysy, co są używane tylko przez 1 stronę mogli zrobić w barwach Niemieckich figurek. Niezależnie jest to idealny dodatek, który przenosi płaskie żetony w 3D, dając możliwość lepszej wizualizacji pola walki. Po Air Packu moim zdaniem drugi najlepszy dodatek do M'44!

3

Polska 1939

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 25.09.2012

Polska 1939 bardzo dobrze przedstawia wszelkie aspekty wojny obronnej w 1939 roku, Gra jest zrobiona bardzo starannie, zaś żetony są dobrze wykonane. Mimo iż pojawiają się na forum "TiS" coraz to nowe interpretacje zasad, to podstawowe w zupełności wystarczą do rozegrania emocjonującej gry strategicznej. Co prawda nam nigdy nie udało się dokończyć rozgrywki, to sama przyjemność czerpana z gry w zupełności wystarcza by polecić grę wszystkim fanom gier strategicznych. Jeśli do tego doliczyć scenariusze dostępne razem z czasopismami "TiS" to gra zasługuje na miano jednej z lepszych gier strategicznych w jakie grałem w mojej długoletniej karierze Gracza.

2

D&D: Lords of Waterdeep Board Game

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Przyznam, że po opisach gry spodziewałem się ciut innej rozgrywki. Trochę mnie początkowo gra rozczarowała, ale po zapoznaniu uznałem, że to może nawet lepsze od tego, co wyobrażałem sobie. Jedyną wadą gry jest to, że jest po angielsku, a duża liczba kart wymaga znajomości angielskiego. Na szczęście zasady są proste i intuicyjnie, ale bardzo pomocne w tym są obrazki, które praktycznie załatwiają połowę opisu. Grałem kilka razy i muszę powiedzieć, że jak gra się w większą ilość graczy, to rozgrywka jest bardzo ciekawa. Dobrym pomysłem są zasady, które dają zysk 1 graczowi oraz mniejszy innemu. W większości gier akcja daje zysk tylko grającemu, a tutaj? Niektóre akcje powodują nieformalne sojusze. Bardzo ciekawa i prosta gra, nie tylko dla fanów DnD (bo powiązana z DnD tylko fabularnie. Równie dobrze mogłaby jednak akcja dziać się w kosmosie), który jednak docenią smaczki fabuły misji i samej gry (ah, to Waterdeep, miasto wspaniałości)

6

Woreczki strunowe (4 sztuki) 10 cm x 10 cm

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Idealne woreczki strunowe na żetony do gier. Trochę za małe, jak do przechowywania figurek, ale np. do jednostek pieszych z Tide of Iron sprawdza się idealnie. Dobrze sprawdza się też do przechowywania żetonów np. z World at War. Dobry, solidny produkt

3

Woreczki strunowe (2 sztuki) 15 cm x 20 cm

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Idealne woreczki na przechowywanie figurek lub kilku mniejszych woreczków strunowych z żetonami. Idealne, aby trzymać woreczki strunowe jednego typu (np. z różnymi żetonami 1 strony frontu) razem.

3

Games Workshop Tape Measure 2 - Miarka calowa

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Porządnej jakości miarka z symbolem Imperium Ludzkości (Warhammer 40000) na boku. Posiadałem już jedną, ale rodzinie tamta bardziej pasowała od tej z castoramy i do każdego remontu była używana, więc musiałem kupić drugą. A to tylko wskazuje, że to bardzo porządny sprzęt. Bo oprócz cali (używanych w grze) ma też możliwość mierzenia w milimetrach, a to duża zaleta zapewniająca uniwersalność miarki

5

White Star Rising: Operation Cobra

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Doskonały dodatek do bardzo dobrej gry. W zasadzie składa się z 2 części: 1) Tytułowej kampanii z zasadami rozgrywania jej (bitwa po bitwie, bardzo ciekawie rozwiązane) 2) Dodatkowych scenariuszy, które wprowadzają armię Brytyjską, Francuską i Polską (oczywiście tylko Front zachodni). Dodatkowej mapki nie wspomnę. Jedyną wadą jest fakt, że dodatek przychodzi w woreczku strunowym, a nie pudełku. Ale za to idealnie mieści się w 1 opakowaniu wraz z podstawką.

2

Nations at War: White Star Rising

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Czym jest gra? Jest strategią turową umiejscowioną na froncie zachodnim podczas drugiej wojny światowej. Gra jest opartą na hexach (przedstawiających około 100-200m terenu) w której dowodzimy podległymi nam plutonami. Mechanika gry jest dość prosta, jednak mnogość cyferek może odstraszyć każdą osobę, która pierwszy raz podejdzie do gry, ale po 1-2 grach wystarczy tylko spojrzenie na żeton i już wiadomo o co chodzi. Jest za to 1 rzecz, co wyróżnia tą grę. Inicjatywa. Zazwyczaj w grze rusza się naprzemiennie lub też na początku tury losuje się, która strona rusza się pierwsza. Tutaj losuje się, który ODDZIAŁ (złożony z kilku plutonów) ruszy się pierwszy i po jego ruchu losuje się następny. Jest to ta sama mechanika co w World at War, choć inaczej rozwiązano kwestie transportu. Żetony sa też większe i hexy również, ale wpływa to na to, że mapki choć tego samego wymiaru mają mniej pól. Gra zawiera kilka pasujących do siebie map, przez co można robić wiele kombinacji misji. Dla mnie idealna gra strategiczna w klimacie 2WŚ

4

Bitwy II Wojny Światowej 1942-45

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 24.09.2012

O ile przepadam za mechaniką B-35 (ten produkt), to sam produkt nie spełnia moich oczekiwań. Niespecjalnie przepadam za niehistorycznymi scenariuszami, a zasady można dostać w każdej grze B-35. W zasadzie do tej pory użyłem tego zestawu 1 raz... Wyjmując 3DP LWP, aby przełożyć do zakupionego w piśmie Taktyka i Strategia scenariusza Bitwa pod Studziankami. Sama mechanika gry jest bardzo dobra, choć są małe nieściśłości, które jednak łatwo można poprawić (poruszany na wielu forach problem zasad walki ogniowej i maskowania). Sam produkt uważam za ciekawy (dla fanów gier pseudohistorycznych), ale dla mnie (fana historii) produkt nie spełnia oczekiwań. Liczyłem na scenariusze bazujące na historii,a to co dostałem to bardziej fantastyka.

4

Kostka Rubika 3x3x3 Hex

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2012

Kostka Rubika, jak kostka Rubika. Plastikowa, naklejone ścianki. Podstawka idealnie uzupełnia tą genialną zabawkę. Kostka świetnie prezentuje się także jako ozdoba (zwłaszcza, jak się umie ją ułożyć). Co można jeszcze napisać o tej kostce? Chyba kostkę rubika każdy widział. Jest to po prostu porządnie wykonana kostka Rubika, zasługująca na miejsce w panteonie najważniejszych kroków cywilizacyjnych, jeżeli idzie o zabawki!

2

World at War Compendium

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Idealne uzupełnienie dla kolekcji World at War. Kilka nowych map, trochę nowych jednostek. Ale co wyróżnia ten dodatek? Na pewno opis fabularny całego zamieszania w świecie World at War oraz ogromne scenariusze na mapę z Blood and Bridges. To chyba największa bitwa, jaką widziałem dla tego sytemu. Dodatek ma jednak wadę. Wymaga w zasadzie większości pozycji ze starej edycji WaW (Eisenbach Gap, Death of 1st Panzer, Blood and Bridges). Ja szczęśliwie je posiadam i Compendium to idealnie zwieńczenie mojej kolekcji, ale i rozwinięcie gry. Nie mogę doczekac się, aż zagramy tą największą bitwę.

2

Zapomniane Krainy - Podmrok ed. 3.5

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2012

Podmork trzyma poziom pozostałych podręczników Faerunu. Jest dobrze wykonany i ciekawy. Zasady poruszania się w podziemiach, ogromnych pieczar oraz rasy do spotkania i miejsca do odwiedzenia. Idealnie rozwija opis świata podręcznika źródłowego Faerunu. Zawiera masę pomysłów na sesję i przygodę. Sesje w podmroku już nie będą takie, jak zwykle byly.

2

Władcy Mroku

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Idealny podręcznik dla MG. 1 przeczytanie i już masa pomysłów na sesję. Świetnie podane propozycje złych organizacji. Od fanatyczne elfy po skomplikowane bractwa magiczne. Jeżeli ktoś szuka podręcznika, aby przyszykować sesję spiskową lub epicką walkę ze złem, znajdzie tu to, czego oczekuje

0

D&D: Czarci foliał

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Niby nazywa się to to Czarci Foliał, ale w tej księdze potworów znajdzie się zarówno potwory złe, jak i dobre. Bardzo dobrze sprawuje się jako uzupełnienie księgi potworów, zwłaszcza, że większość doświadczonych graczy DnD zna te podstawowe na pamięć, a te mogą im sprawić niezłą niespodziankę.

1

D&D Więzienie Piekielnego Pala

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 24.09.2012

Spodziewałem się czegoś więcej, niż mapki i bardzo małej przygody. W zasadzie spodziewałem się większej przygody. Cóż... Mapka przydaje się dla osób grających figurkami, a dla osób grających opisowo, albo na rysowanych mapkach, dodatek niezbyt się dodaje. Produkt daje radę. Jak w opisie. W porządku, ale bez rewelacji.

1

D&D Księga Planów

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2012

DnD spośród wszystkich systemów wyróżniają właśnie plany. Aż dziw, że księga o planach nie wchodzi w skład podstawki (Gracza, MP, Potworów). Świetne narzędzie dla MG, do zaplanowania gry pomiędzy planami. Moich graczy, przyzwyczajonych do gry w świecie Materialnym po prostu zdruzgotała wyprawa do planu cieni, czy ognia... Bali się wszystkiego. A nie jak w planie zwykłym, gdzie często szli na kopa w drzwi, bo dadzą radę. W planie ognia bali się wszystkiego... Za każdy płomyk może być żywiołakiem, że nagle lawa ożyje... Świetne narzędzie dla MG

2

Wings of Glory WW1 - Caproni Ca.3 (Buttini)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2012

Samolociki z serii Wings of War/Glory zawsze cechowały się dobrym wykonaniem. Wielosilnikowe samoloty wydane jako pierwszy dodatek do Wings of Glory to idealne rozwinięcie Wings of War Miniatures, z którego wyewoluowały. Caproni Ca2 nie ma może takich ciekawych zasad jak Gotha, ale na pewno idealnie sprawdza się jako cel dla myśliwców Państw Centralnych i do eskorty przez graczy Entanty Idealny do gier z miniaturkami, gdyż to pierwszy, ciężki bombowiec w grze miniaturkami.

2

Wings of Glory WW1 - Caproni Ca.3 (CEP 115)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2012

Samolociki z serii Wings of War/Glory zawsze cechowały się dobrym wykonaniem. Wielosilnikowe samoloty wydane jako pierwszy dodatek do Wings of Glory to idealne rozwinięcie Wings of War Miniatures, z którego wyewoluowały. Caproni Ca2 nie ma może takich ciekawych zasad jak Gotha, ale na pewno idealnie sprawdza się jako cel dla myśliwców Państw Centralnych i do eskorty przez graczy Entanty Idealny do gier z miniaturkami, gdyż to pierwszy, ciężki bombowiec w grze miniaturkami.

2

Wings of Glory WW1 - Gotha G.V (Aschoff)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Samolociki z serii Wings of War/Glory zawsze cechowały się dobrym wykonaniem. Wielosilnikowe samoloty wydane jako pierwszy dodatek do Wings of Glory to idealne rozwinięcie Wings of War Miniatures, z którego wyewoluowały. Gotha V ma ciekawe zasady tylnego strzelca przez tunel w kadłubie. Idealny do gier z miniaturkami, gdyż to pierwszy, ciężki bombowiec w grze miniaturkami.

3

Wings of Glory WW1 - Gotha G.V (Von Korff)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Samolociki z serii Wings of War/Glory zawsze cechowały się dobrym wykonaniem. Wielosilnikowe samoloty wydane jako pierwszy dodatek do Wings of Glory to idealne rozwinięcie Wings of War Miniatures, z którego wyewoluowały. Gotha V ma ciekawe zasady tylnego strzelca przez tunel w kadłubie. Idealny do gier z miniaturkami, gdyż to pierwszy, ciężki bombowiec w grze miniaturkami.

2

Komplet Nuklearny szaro-czarny

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2012

Lubię te kości. Fajnie wyglądają... Jednak brakuje mi trochę takich... bo ja wiem? Namalowanych uszkodzeń. Coś jak kości do Neuroshimy, które wyglądają jakby naprawdę przeżyły nuklearną zagładę. Te są dość dobrej jakości (moim zdaniem) jeżeli idzie o wygląd, a po kościach nuklearnych oczekuję, aby wyglądały, że zaraz się rozleca. Niemniej, to dobre, porządne kości

1

D&D Bastion Straconych Dusz

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2012

Jak na gotowy scenariusz do DnD, muszę przyznać, ze Bastion mnie zaskoczył. Fabuła nie jest typowym "przejdź z punktu X do Y i po drodze zasiecz, co się da", ale ma też ciekawe wstawki... Bardzo mi się spodobał i żałuję, że rozpadła mi się ekipa, gdy graliśmy w to... Muszę zagrać to z nową ekipą.

1

D&D Serce Wieży Nocnego Kła

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 24.09.2012

Przygoda, jak przygoda w typowym DnD. Dużo siekania, mało fabuły. Potwory są bardzo ciekawe, ale moich graczy szybko znudziła ta wieża. Za dużo siekania było. Skończyło się, że tylko najciekawsze potwory spotykali... Ale to potwory zasługują na wyróżnienie. Są tak zrobione, że do każdego trzeba podejść inaczej. Wielki wojownik może powalić większość potworów, ale tu znajdzie takie, którym nie da rady bez pomocy maga. I to duża zaleta. Wymaga współdziałania drużyny, która musi być różnorodna.

1

Ekran Mistrza Podziemi do Forgotten Realms

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Ekran to jedno. Masa przydatnych cyferek, bardzo przydatnych na sesji. Wkładka to cud, miód i orzeszki. Spotkania losowe, może i są losowe.. Ale bardzo przydają się na sesję, gdy MG nie ma pomysłu i potrzebuje chwili zastanowienia. Bach, 1 spotkanie losowe i gotowe.. A czasami gracze bardzo lubią takie spotkania właśnie za to, że nie wiedzą, co ich czeka na trakcie.. Dla mnie obowiązkowa pozycja dla każdego MG grającego w świecie Frogottne Realsm

2

World at War: Operation Garbo

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 24.09.2012

Jak to dobrze, że to dodatek do BB lub EG (choć również pasuje do Untold Stories), bo jest to bardzo dobra gra. Choć jakość plansz nie jest największa, to ciekawe rozwiązania czołgów Szwedzkich i fabuła w grze powodują, że to bardzo dobry dodatek. W zasadzie, jakby dorzucili tylko żetony pomocnicze i zasady, to mógłby to być samodzielny dodatek. Z nowości pojawiają się heroiczni dowódcy, chaos na polu bitwy, ddwie nowe plansze, specjalna obrona dla bezwieżowych czołgów oraz transportery opancerzone zwiększające siłę ognia, gdy wiozą piechotę. Historia opowiada o walkach jakie między 14, a 19 maja 1985 toczyły się w Szwecji. Choć najwięcej nowości tyczy się Szwecji (czołgi Centurion, bezwieżowe STRV-103, niszczyciele czołgów IKV-91, transportery PBV302, ciężarówki(! nowość w serii !), uzbrojone "pospolite ruszenie", helikoptery BO105 oraz samoloty AJ37), Rosjanie także dostają kilka nowych zabawek (czołgi pływające PT-76, samobieżny moździerz MTBL-120 oraz samobieżną wyrzutnię Tunguska). A ja i tak najbardziej lubię ten dodatek za pytanie 1 gracza "A jak to skończyło się historycznie?" . Pytanie w tej grze w hipotetycznej 3WŚ rozbroiło mnie. Dodatek polecam z czystym sercem każdemu, kto posiada którąkolwiek grę serii World at War. To dobry, solidny dodatek.

1

World at War: Death of the 1st Panzer

Oceniam produkt na: 2 - raczej słaby

dodano: 24.09.2012

Niestety, ale Death of the 1st Panzer trzyma poziom Eisenbach Gap. Nie wiem, jakim cudem seria World at War osiągnęła sukces, startując od tak miernych gier i dodatków. Mapa to słaba kartka jak z bloku technicznego, której tył.... robi za okładkę! Całość wydana w strunowym worku. Kilkanaście nowych żetonów, ale cena.... niewspółmierna... Co najmniej o 50%. Cóż. Do1Pz pokazuje mi ewolucję tej serii, zaczynającej się od kiepskiego Eisenbach, słaby dodatek, aż po coraz lepsze Blood and Bridges czy Untold Stories. Sam dodatek posiada jednak już wyznacznik tego, co było w późniejszych seriach. Ma fabułę. Tym razem to nie kilka scenariuszy wyjętych z kontekstu, a ciekawa fabuła walk 1 Pancernej, która walczy o utrzymanie pękającego frontu. Zasady są dość proste, choć jest ich dużo. Sama gra i zasady zasługuje na 5.0. Ale nie ta jakość, ilość przy tej cenie, to wręcz kpina. Ps. Jeżeli uzupełniasz kolekcję WaW, to wtedy można dodać 1 oczko. A jeżeli to jeden z pierwszych zakupów, to radzę wybrać inny produkt z serii World at War (poza Eisenbach Gap)

0

Talisman: Magia i Miecz (druga edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 24.09.2012

Może i stara Magia i Miecz miała swój urok... Ale Polska edycja talizmanu zdominowała gry w naszym klubie. Każdy chciał dołączyć do gry i zagrać. I nie ważne, kto wygrywa. Przy stole była masa dobrej zabawy. Niektórzy odchodzili, inni dołączali do gry, a rozgrywka się toczyła... I 3h minęły, jak z bicza strzelił. I to największa zaleta tej gry. Przy grze można nieźle się zrelaksować i pobawić. Co prawda jest mocno losowa, ale właśnie na tym polega jej magia. Dla mnie idealna gra dla osób w wieku od 3 do 100+ lat.

5

World at War: Into the Breach

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 31.08.2012

No, no. O ile na starsze gry serii World at War (Eisenbach Gap, Death of 1st Panzer, Operation Garbo) narzekałem [poza Blood and Bridges), to nowa seria (Untold Stories, Paris is Burning oraz Intro The Breach) spisuje się coraz lepiej. Co otrzymujemy w dodatku? Dwie dodatkowe pasujące mapy (czyli teraz jest ich 6+Paryż), zestaw Amerykańskiej Armii, dodatkowe jednostki do Bundeswehry i komplet scenariuszy. No i ZSRR też dostaje małe conieco. Jednak dodatek daje ogromne możliwości rozgrywania własnych scenariuszy. Wojska USA i Bundeswehry w zależności od użytej ilości można stosować jako atakujących i obrońców (w US narzekałem, że wojsk RFN jest tak mało, że tylko można nimi grać obronę). Plansza z pustym terenem daje możliwość rozegrania walk pancernych na dalekie dystanse (do czego rzadko dochodziło w poprzednich mapach), a cena również nie jest przesadzona, jak na zawartość. Świetny dodatek, który na pewno uprzyjemni granie w World at War!

0

Komplet Kości - Sniper - Biało-czarny

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 31.08.2012

Idealne kości na bitewniaka. Małe, czytelne i nieźle oddają klimat. Użyłem ich do gier strategicznych Taktyki i Strategii i 1 pudełko wystarczyło na zaopatrzenie w kostki (wymagana przynajmniej para lub 2 na grę, a 1 kość zaopatrują), 3,5 kompletnej gry. Same kostki, jak to kostki. Skaczą po stole, z dużej odległości widać wynik, a ich styl świetnie pasuje do wszelkich gier wojennych.

0

Moskwa 1941

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 31.08.2012

Po zapoznaniu z zasadami, stoczyłem z kumplem strategiem 1 grę. Wynikł z niej mały problem z 1 scenariuszem. Jeżeli 6 pól Kalinina policzymy jako 6PZ i 5PZ za cel, to nagle Niemcy wygrywają w 3 turze. Uznaliśmy, że wówczas otrzymuje punkty tylko za Kalinin, a nie za pola miasta i nagle gra stała się zbalansowana. Pojawił się jednak mały szkopuł. 1 scenariusz trwa do końca 5 XII, a drugi zaczyna się 5XII... I nie dodali możliwości ich połączenia (a wystarczyło dodać, że wtedy na początku grudnia te 2 armie Sowieckie co są w 2 scenariuszu wchodzą do gry i byłoby super). Ale spędziwszy w sumie 10 godzin nad grą (z czego około 3h zajmowało składanie/rozkładanie) stoczyliśmy pierwszą grę i bawiliśmy się jak nigdy. Zasady są proste, ale jednocześnie dobrze oddają realia. Nie jest to system B35, gdzie nad każdą walką ślęczy się 1h (choć gwoli prawdy, to B35 oddaje realniej pole bitwy), a prostsza odmiana (WB-95), która sprawia, że na jedną dniówkę (8h) można rozegrać wielką, taktyczno-strategiczną rozgrywkę. Bardzo lubię ten system od czasu, jak grałem w Dragonowe Ardeny (notabene TIŚowskie Ardeny to nowsza wersja tych samych). Do tego możliwość dokupienia za 15zł sztuka w pismie Taktyka i Strategia dodatkowych map i żetonów (Tuła i łącząca te 2 mapy Szosa Podolska), daje możliwość rozegrania w jeszcze większej skali bitwy, która mogła doprowadzić do upadku ZSRR i triumfu 3 Rzeszy. Plusy: +Historyczność +Strategia z krwi i kości +Proste zasady +2 Scenariusze o odmiennej tematyce (Atak Niemców i Kontratak Rosji) Minusy -Brak możliwości połączenia scenariuszy bez modyfikacji (niby mała rzecz, ale ciężko oddać historyczne pozycje) -Niedokładny lub błędny opis warunków zwycięstwa 1 scenariusza -Proste zasady (dla tych co lubią spędzać masę czasu nad tabelkami, ale mieć dokładne pole bitwy) -

1

The Order of the Stick - Deluxe Edition

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Gra jest o tyle fajna, że nie wymaga znajomości komiksu, choć bez jego znajomości traci się 3/4 humoru zawartego w grze. A on jest największą zaletą gry. Skręcaliśmy się ze śmiechu, gdy Roy dostał łup "Cisza i spokój" z rysunkiem związanego Belkara i Elana i błogim odetchnięciem na mordce Roya... Postacie w grze zróżnicowane, niby gramy razem, ale jednocześnie przeciwko sobie... Kilka różnych długości czasów rozgrywki... Byłby same plusy, ale jest 1 wada... Karty "Screw it!", które zmuszają grającego do znajomości języka angielskiego na dobrym poziomie, jak i niektóre karty postaci... Przy czym o ile zastosowanie karty postaci łatwo wytłumaczyć, to w trzymaną w ręce talię nikt nie ma wglądu i gracz, co nie zna angielskiego trochę traci... Niemniej jest to świetna, porządna i pełna humoru gra

0

Sakiewka Chiński Smok

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Ładna i dobrze wykonana sakiewka, jednak mam zastrzeżenia do "sznurków". Materiał z którego są wykonane powoduje, że często same się rozwiązują. Ale po nadpaleniu ich nie ma już z tym problemów. Choć moim zdaniem czerwony smok byłby bardziej klimatyczny

0

Kość samopoczucia 6 Ścian - 18 mm - Emotikony

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Tak po prawdzie, to jeszcze nigdy nie użyłem tej kości... Trzymam ją na okazję, gdy nie będę miał pomysłu na losowego NPC'a, aby wtedy rzucić i ruszyć dalej... W zasadzie kość bardziej dla ozdoby, niż praktycznego zastosowania, choć może świetnie służyć za generator.

0

Komplet krasnoludzki - Czerwono-czarny

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Oglądając pudełko, myślałem, czy to nie przerost formy nad treścią. Okazało się, że nie. Kości nie są może mistrzowsko ozdobione. Ozdoby wyglądają prosto i topornie, jak młot bojowy krasnoluda... Ale z czasem przekonałem się, że jest w nich ta magia. Patrząc na nie od razu widzi się krasnoluda z młotem bojowym, tak samo topornego jak jego broń i kości.... I to właśnie jest w tych kościach piękne....

1

PitchCar - Extension 1

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Most dodaje jakości rozgrywce. Ciężko trafić w niego, a przejazd przez górę mostu często kończy się wyskokiem poza mapę. Do tego ciasne zakręty. Dodatek dodaje elementy, które znacząco utrudniają rozgrywkę, ale na tym polega jego magia, że wyzwala więcej emocji, bo teraz na pewno trafię w ten tunel... I pyk... Obok... Jak macie problemy z podstawką, to nawet nie próbujcie. Ale jeżeli podstawowe "pykanie" was nudzi, to ten dodatek na pewno się wam spodoba.

0

PitchCar

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Duże jest piękne. To można powiedzieć o PitchCar. Niby to tylko stara jak świat gra w kapsle, ale ile przy tym radości. Możliwość zbudowania własnego toru, gra zależąca od własnych umiejętności pstrykania, a nie od kości, czy kart. Idealna gra na spotkanie ze znajomymi. Nie ma skomplikowanych zasad. Tylko potrzeba zręcznych palców... I tak 16-25 latków ogrywa najczęściej najstarszy z nas (około 40), co na kapslach zjadł zęby

3

Sakiewka bitewna - USA

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.03.2012

Ładna i dobrze wykonanna sakiewka, jednak mam zastrzeżenia do "sznurków". Materiał z którego są wykonane powoduje, że często same się rozwiązują. Ale po nadpaleniu ich nie ma już z tym problemów. No i ta gwiazda.. Taka trochę bezbarwna, a aż się prosi o mocny kolor

1

Gem Stones - niebieskie

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Plusa zbierają za kolor. Rzucają się w oczy. Na całą rodzinę, co przechodziła obok pudełka nie było osoby, która się nim nie zainteresowała... Nawet Kot chciał się nimi pobawić. Co prawda kryształki wyglądają na odpad z jakiejś produkcji, ale ładnie sprawdzają się jako znaczniki.

1

Sakiewka Pentagram - Czarno-czerwona

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Ładny kolor i wykonanie sakiewki, jednak mam zastrzeżenia do "sznurków". Materiał z którego są wykonane powoduje, że często same się rozwiązują. Ale po nadpaleniu ich nie ma już z tym problemów.

1

Memoir '44 - Campaign Book volume 2

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Jak i kampanie w pierwszym tomie, kampanie drugiego tomu trzymają klimat. Tym razem skupiono się na innych bitwach (min na Polskiej Kampanii, opierającej się na najważniejszych bitwach i to całkiem logicznie ułożonych) oraz wykorzystaniu Breakthrough i AirPacka. Otrzymujemy bardzo zjadliwy zestaw, który świetnie pasuje do rozwinięcia posiadanych zestawów M'44, choć wymaga posiadania większości z nich, aby móc w pełni cieszyć się zabawą.

1

Kość 8 Ścian - Kompas - Strony Świata

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Ładne kostki. Świetnie sprawdzają się przy losowym generowaniu ruchów NPCów, czy też jako generatorek kierunków w RPG.... Idealna w zestawie każdego MG

1

Kolejka - Ogonek

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Dobry dodatek do dobrej gry. Możliwość zagrania w 6 graczy oraz dodatkowa karta to ciekawy dodatek do gry. Ale właściwa zabawa zaczyna się z wprowadzeniem trybuny ludu, czy też sprzedaży procentowej, co urozmaica rozgrywkę. A całość w idealnie trzymającym klimat opakowaniu zastępczym (i tym razem to nie tylko reklama, ale tekturowa torebka, która naprawdę sprawia klimatyczne wrażenie), z klimatycznymi opisami, gwarantująca doskonałą zabawę zarówno "doświadczonym", jak i młodszym (nie znającym PRL) graczom

0

Graj Trikiem

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Podobnie jak i inne książki serii "Graj Trickiem" zawiera zestaw przydatnych porad, czy po prostu artykułów, które na pewno każdemu MG przydadzą się. Nie trzeba ich brać za oczywistą oczywistość. Ale zawsze rozbudują na pewno twój warsztat.

3

D&D Przewodnik budowniczego twierdz

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Jeden z ciekawszych podręczników do DnD, jakie miałem w rękach. Ciekawe zasady tworzenia twierdz powodują, że zarówno gracze chętnie zbudują własną twierdzę, jak i MG może łatwo stworzyć twierdzę do oblegania. Zasady są tak zróżnicowane, że w zasadzie nie ma twierdzy, której nie można nimi zbudować. Polecam!

1

D&D Głęboki horyzont

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.03.2012

Przyznam, że nie lubię gotowych przygód.... Jednak mając problemy z odpowiednią sesją dla graczy na tych poziomach, kupiłem tą przygodę. W zasadzie posłużyła mi jako baza do tworzenia własnej sesji, ale za tą kwotę cena nie jest wygórowana. Tanie, a przydatne.

0

303 - Bitwa o Wielką Brytanię (edycja pierwsza)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Prosta, tania gra, ale jednocześnie ciekawa... Przyznam, że stosuję ją jako wypełniacz, gdy w jakiejś grze odpadnie 2 graczy i czekają, aż reszta skończy, aby znów dołączyć, czy też czekając, aż jakiś gracz skończy tworzyć postać do sesji RPG. Gra jest szybka... 10-15 minut i partia gotowa. Niby taktyk nie ma aż tak bardzo dużo, ale gra też nie zanudza, jeżeli jest stosowana w małych dawkach. Świetna gra do wypełniania czasu. Szybka, tania i nie zanudzająca.

5

Rallyman: Dirt

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Dodatek DIRT jest dla mnie idealnym dodatkiem do Rallymana. Dodatkowy teren i związane z nim zasady, możliwość ryzykownej redukcji o 2 biegi, która powoduje, że czasami w walce na czas można próbować ryzykować ciut więcej. Plansze są równie ciekawe, jak te podstawowe, a na dodatek zawierają skrzyżowania, które mają dość ciekawe zasady. Polecam niejako jako obowiązkowy dodatek do Rallymana!

2

Rallyman

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Niewiele jest ciekawych gier wyścigowych. Ta jest wyjątkiem. Jest tylko 1 rzecz, którą bym zmienił... 4 graczy i mistrz gry... I przy stole tylko 1 gracz i MG na raz i turujący do przekroczenia 30 sekund... Wtedy największa wada gry, czyli powtarzanie ruchów przez następnych graczy, jeżeli wcześniejszy gracz wykonał idealny ruch. Graczy jednak bardziej zaciekawiła metoda walki na punkty, która wprowadza element losowy. Gra świetnie trzyma klimat wyścigów i nie jest tak mocno losowa, jak niektóre gry wyścigowe. Od czasów Grand Prix (dla niewtajemniczonych, Polska gra planszowa z lat 80) nie grałem w tak dobrą grę wyścigową!

3

Munchkin (edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Osobiście nie przepadam za Munchkinem, ale pozostałe osoby z klubu są innego zdania. Spędzają nad grą całe spotkania. Dwa razy namówiłem się na grę i nie twierdzę, że to zła gra. Mnie nie ruszyła, ale widzę, że wszyscy wokoło szaleją na jej punkcie. UWAGA! TO UZALEŻNIA!

0

Battle Cry

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Mechanika używana w M'44 i bardzo ergonomiczne pudło, tak w skrócie można opisać produkt. Bitwy przypominają te historyczne, klimat jest oddany. A fakt, że każdy oddział punktujący ma "flagę", której zdobycie jest równoznaczne z punktem w grze, czy też artyleria rażąca na wprost, budują klimat tej wojny. Polecam wszystkim, którym podobało się M'44, a którzy lubią wojnę Secesyjną.

3

FFG Mini European Board Game Sleeves 50

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Dobre, porządne koszulki. Nie rozpadają się (na całość mojego ogromnego zamówienia nie rozpadła się ani jedna), a opakowanie po odcięciu "wieszaczka" idealnie sprawdza się do przechowywania kart.

0

MAYDAY Koszulki Standard American (56x87mm) 100

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Największa zaleta, to zapakowanie koszulek w zapinany woreczek. Niby jest nie najwyższej jakości, ale praktycznie 100% produktu jest używane i nie ma odpadu. To się nazywa optymalizacja.

0

MAYDAY Koszulki Standard CCG Ultra-Fit (63,5x88mm) 100

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Największa zaleta, to zapakowanie koszulek w zapinany woreczek. Niby jest nie najwyższej jakości, ale praktycznie 100% produktu jest używane i nie ma odpadu. To się nazywa optymalizacja.

1

Ticket to Ride: Dice Expansion

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 16.03.2012

Cóż.... Kości w tej grze trochę moim zdaniem psują zabawę... Niemniej ich wykonanie oraz związane z nimi zasady są jak najbardziej poprawne i ciekawe... Niemniej Ticket to Ride lepiej wygląda z dociąganiem kart. Nic na to nie poradzę, ale dla mnie ten dodatek, to bardziej ciekawostka.

1

FFG Standard European Board Game Sleeves 50

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Koszulki bardzo solidne, a opakowanie po odcięciu wieszaczka idealnie sprawdza się także jako pojemnik na małe talie, przez co nie trzeba jej spinać gumkami.

0

Silent War: Imperial Japanese Navy

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Dla fanów Silent Wara gratka. Nie dość, że wprowadza samotne merchy, to jeszcze nazwanie każdego okrętu i możliwość fizycznego wyeliminowania wszystkich jednostek floty cesarskiej sprawia więcej radości, niż "zatopienie bezimiennego lotnistkowca". Nagle każdy okręt ma imię. To nie bezimienna blacha, a IJN . Zapiski z gry z użyciem tych jednostek powodują, że brzmi to bardziej historycznie. Niby gra nie zmienia się prawie w ogóle (nie licząc samotnych merchów), ale ten dodatek to piękna wisienka na torcie.

2

Railways through Time

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Ciekawy produkt, którego siła polega w tym, że jakby zamiast pociągów budować drogi... Wyszłoby na to samo. Trochę niepewnie podchodziłem do produktu, a kupiłem go głównie, aby uzupełnić kolekcję Railways of the World. Tymczasem gra na kilku planszach była bardzo ciekawa i emocjonująca. Ciężko blokować innego gracza, bo zawsze może podejść od drugiej strony planszy, a możliwość wyjścia na kilka plansz z 1 "teleportu czasoprzestrznnego" dodaje nowe możliwości... Ciekawe urozmaicenie gry, choć z drugiej strony realizmu w tym tyle, co w większości filmów Science-Fiction. Nie dla fanów historycznego budowania kolei, ale dla osób, które lubią klimaty S-F i gry ekonomiczne

1

Railways of the World: Event Deck

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Przyznam, że większość graczy podeszła opornie do Event Deck'a, ale muszę powiedzieć, że ja z niego jestem zadowolony. Wydarzenia są ciekawe i urozmaicają rozgrywkę, a niespodziewane katastrofy, czy wahania obligacji wprowadzają element niepewności.

0

FFG Mini European Board Game Sleeves 50

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Dobre, porządne koszulki. Nie rozpadają się (na całość mojego ogromnego zamówienia nie rozpadła się ani jedna), a opakowanie po odcięciu "wieszaczka" idealnie sprawdza się do przechowywania kart.

0

Memoir '44 - Sword of Stalingrad

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Mapka, jak mapka. Ładna i ciekawa. Ale o wiele ciekawsze są karty. Wreszcie dodali poprawioną kartę Behind enemy Lines. Do tego dochodzą karty walk miejskich, które ciekawie urozmaicają grę. Jeżeli ktoś posiada dodatek Winter War, to mogę zdradzić, że te karty działają podobnie do kart zimowych, przy czym tyczą się walk miejskich.

0

Kości Pirackie biało - czarne k6

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Kostka szczególna, bo słabo nadaje się do rzucania... Cyferki są trudno czytelne... Ale nie na tym polega siła tej kości, a na tym, że rzuca się w oczy.... 5 minut zajęło nam rozpoznanie wszystkich ścianek (i do dziś kłócimy się, czy to zarys Francji, czy może Australii jest na jednej ściance). Fajna na klimatyczne sesje pirackie, bardziej jako rekwizyt, czy kość do odmierzania czasu (u mnie na sesji pirackiej używam jej do określania punktów bohaterstwa), niż do rzucania, gdyż trzeba chwilę przyjrzeć się dokładniej, aby zobaczyć co wypadło. Ale klimat trzymają nieźle. Idealne kości do klimatu, bardziej, niż do rzucania.

1

Komplet Kości "Zew Cthulhu" - Czarno-zielony

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Kości, jak kości. Ładne pudełko, eleganckie wykonanie. Czerń i zieleń dają ciekawe wrażenie fluorescencyjnego napisu, który pojawił się na ciemnej ścianie, zwiastując nieszczęście. Miodzio!

1

Midnight

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.03.2012

Nie myślałem, że w tym systemie da się przedstawić świat tak, że epickość i heroiczność nagle spadną do poziomu gruntu, a nawet spadną poniżej tego. Niby wszystko takie samo, ale z drugiej strony czuć inny klimat... Klimat bezsensu walki porównywalny z Warhammerem 40000, czy przez wielu wspominaną Neuroshimą. Nie są to ZK, gdzie wszystko jest takie epickie i wielkie... To jest epickie w swojej bezsensowności walki. I za to kocham ten setting!

1

Woreczki strunowe (5 sztuk) 7 cm x 10 cm

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Woreczki, jak woreczki... Dobrze wykonane, bezproblemowo zapinają się i rozpinają... Co pisać więcej? Chyba tylko, że przy tej wielkości idealnie nadają się do gier żetonowych do podziału żetonów.

0

Woreczki strunowe (4 sztuki) 10 cm x 10 cm

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.03.2012

Woreczki, jak woreczki... Dobrze wykonane, bezproblemowo zapinają się i rozpinają... Co pisać więcej?

0

World at War: Paris is Burning

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 13.10.2011

Czy "Płonący Paryż" na pewno wykonała ta sama firma? Takie pytanie ciśnie mi się na usta, po wcześniejszym zapoznaniu się z "Nieopowiedzianymi historiami" oraz "Krwią i Mostami"... Żetony w wypychance są prawie idealnie wycięte. Żadna nazwa nie jest ścięta, a sąsiednie żetony wchodzą na te może na 1/10 milimetra... Gra zawiera 2 mapy. Jedna (określana jako D), przypomina mapy z podstawki i pasuje do nich, pozwalając na stworzenie "kwadratowej" planszy. Druga plansza ma przypominać Paryż. Przyjmijmy, że przypomina. 1 krawędzią pasuje do poprzednich map, co jest dużym plusem. Gra wprowadza także wpływ ostrzału na teren. Po nalocie lub ataki artylerii teren może zamieniać się w kratery lub gruzowisko. Do gry wchodzi Specnaz [który "znika" w terenie, snajperzy [również podstępnie atakujący], bohaterowie (wspomagający jednostkę), eksperymantelne czołgi [1 jednostka, o ciekawych zasadach], cywile (w tym prezydent Francji, używani jako cele [ewakuacja/przechwycenie]) oraz walki miejskie, czyli to, czego brakowało mi w Untold Stories. Ehhh... Aby wymienione na wstępie produkty tej firmy miały taką samą jakość.. To i im wystawiłbym 5. Płonący Paryż idealnie sprowadza się jako uzupełnienie Untold Stories. Głównym zagadnieniem gry jest walka Francuzów (wspomaganych przez niewielkie ilości Brytyjczyków [tych więcej mamy w Blood and Bridges] i Amerykanów [dodatek z większą ilością USArmy ma dopiero wyjść w przyszłym roku]), których ilość pozwala także na tworzenie własnych scenariuszy z użyciem Armii Francuskiej. Wreszcie (po Untold Stries) gra pozwala na większe możliwości własnego tworzenia scenariuszy, bo po Untold Stories, gdzie w zasadzie dano dokładnie tyle jednostek czterech państw NATO, że ciężko było (poza Holendrami) wyjść poza ramy scenariuszy, to o tyle Armią Francuską można to robić idealnie. Już z kolegami mamy wizję własnej kampanii, gdzie jednostki przechodzą z misji na misję, wspomagane przez posiłki. Uważam ten dodatek za idealny! Ba, nawet lepszy od podstawki! Zasłużone 5!

1

World at War: Blood and Bridges

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 13.10.2011

Otwieram pudełko... Ehh... I podobnie jak w World at War: Untold Stories wykonanie ma sporo do zarzucenia... Wypychanki pokryte są delikatną warstwą lakieru... Która w 1 miejscy jest znacznie pogrubiona, że widać to gołym okiem.... Żetony znów są tak powycinane, że 1mm sąsiedniego żetony wchodzi na ten właściwy... Ehh... Widzę, że po firmie jakości mogę nie spodziewać się. No to przeglądam zawartość. Bardzo ciekawa... Głównie mamy tu starcia Brytyjczyków i Sovietów... A w miarę równa ilość żetonów pozwala na tworzenie własnych scenariuszy. RFN i Amerykanie są dorzuceni po troszku, co sprawia pewien niedosyt, ale cóż. O Amerykanach będzie wydawany w przyszłym roku dodatek, to nie oczekujmy zbyt wiele... Ale jednak oczekiwałem za dużo, choć oczekiwałem mało... Otóż, gra posiada 352 żetony (z czego część to pomocnicze i 1 zapychający), a używa... o 8 więcej! Skąd? Ano w instrukcji w opisie 1 scenariusza pisze "Elements of Team Yankee (from Eisenbach Gap)" Że co? 8 żetonów nie chciało im się dodrukować? I aby zagrać wszystkie scenariusze muszę posiadać World at War: Eisenbach Gap?! Twórcy tego modułu są chyba niepoważni. Normalnie nie popieram drukowania gier w domu, ale mam obecnie wielką ochotę na pobranie wrzuconego na Boardgeek skana tych żetonów i wydrukowania ich. Tak więc gra zebrała już ode mnie dwa minusy. A jaka jest sama gra? Powiem, że bardzo fajna. Gra się przyjemnie, scenariusze przez losowanie żetonów formacji da się grac wiele razy bez popadania w rutynę i schematy. Zasady są proste, choć za pierwszym razem można zgubić się w instrukcji... Ale po 3-4 przeczytaniu wraz z grą, łapie się wszystko w trymiga, bo mechanika gry jest bardzo prosta i czytelna. Cóż. Jakby żetony były wyższej jakości (bez tego paska grubszego lakieru, jakby prasowano warstwy na walcach bruzdowych) i dorzucono te 8 żetonów z Eisenbach Gap, to wystawiłbym grze 5. Za jakość odejmę 1 punkt, a za te 8 żetonów, które dla mnie są wyrazem pstryczka w nos (Chcesz pełną grę, kup 2 produkt), ostatecznie wystawiam 3.

0

World at War: Untold Stories

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 30.09.2011

Mam pewien problem z ocenieniem... Gra jest fajna, ale sprawia wrażenie budżetowatości... Nie, aby to był duży problem, ale pudełko zaczęło pękać przy 2 otwarciu, przy wypychaniu "wypychanek" 1 żeton rozpadł się na 2 części, itd... Dodatkowo jedna "wypychanka" miała tak nacięte brzegi, że górne krawędzie liter były poza żetonem. Niby napis jest czytelny, ale 240zł spodziewałem się czegoś lepiej wykonanego. Ale jak przebrnąłem przez koszmar jakości, wykonanie dalsze nie budzi zastrzeżeń. Żetony są ładne i czytelne. Kolejny minus gra zgarnia za instrukcję. Jest napisana strasznie chaotycznie. Trzeba ją przeczytać dwa razy. Raz, aby zorientować się, co gdzie jest w niej, dwa, aby zrozumieć o co chodzi z zasadami (bo już z pierwszych stron trzeba skakać do dalszych). Brak grze typowego opisu wprowadzającego, że po 1 przeczytaniu znamy w miarę zasady. No to przyjrzyjmy się zawartości. I tu drugi minus... Niby 528 żetonów.. Ale zapomnijcie, że są w miarę symetrycznie rozłożone na strony. Niestety są rozłożone na scenariusze z instrukcji i np. Siłami DDR mamy dostępne o wiele więcej różnych jednostek i formacji, niż siłami Bundeswehry. Trochę to skróci radość z produktu, bo uniemożliwia dowolne kreowanie bitew. Mapki początkowo mnie odrzuciły... Tylko 3 i na dodatek małe... Na szczęście szybko się okazało, że pasują do siebie z każdej strony, pozwalając na tworzenie większych kombinacji.... Mam nadzieję, że mapki dodatku będą pasowały do podstawki, aby zrobić bitwę na 5 planszach... Już co prawda widzę, że mapa Paryża nie pasuje do bazowych, ale mam nadzieję, że druga mapa będzie pasowała do obu, pozwalając na ich łączenie... Ale to ocenię może przy dodatku. Wracamy do Untold Stories. A więc wykonanie już omówiłem.. A co o zasadach? Są jednocześnie proste i skomplikowane... Jak się je załapie, nie sprawiają najmniejszego problemu, ale trzeba (niestety) 2-3 razy przeczytać instrukcję. Sama gra jest przyjemna. Jest element losowy, niespodziewane sytuacje (choćby przez losowanie w każdej kolejce kolejności i możliwość, że jednostka ruszy się raz na dwie tury!), ale także duża dawka taktyki. Jestem z gry zadowolony, ale wystawię kilka minusów -Jakość gry w stosunku do ceny. Za taką tekturkę i średnie wykonanie (choć ładne graficznie) trochę przesadzono z ceną -Ilość jednostek - gra zbyt mocno skupia się na scenariuszach ograniczając możliwość własnego tworzenia misji, choćby przez ograniczenie ilości żetonów Bundeswehry Za 240zł spodziewałem się więcej... I nie idzie o ilość żetonów, ale raczej o jakość. Jakby wypychanki były lepiej wykonane i żetony pozwalały na większe możliwości własnego tworzenia scenariuszy dałbym 5.0. Niestety cena jak na taką jakość jest zbyt wygórowana (za co 1 oczko mniej), a ścisłe powiązanie gry ze scenariuszami, ograniczające własną twórczość, powoduje, że przy wyższej jakości lub niższej cenie dałbym 4.0. Ostatecznie 3.0 z nadzieją, że dodatek Paris Burning podniesie moją ocenę o grze.

3

MAYDAY Koszulki Mini European (45x68mm) 100

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 30.09.2011

Tanie, dobre koszulki. Co można powiedzieć więcej? Dobrze prześwitują.. Aha. Jest 1 rzecz, co mi się podoba. Kiedyś kupowałem koszulki i były w zgrzanym, plastikowym woreczku. Te znajdują się w woreczku strunowym, więc po zafoliowqaniu kart, możemy je przechowywać w woreczku, albo użyć woreczka do innego celu. Tak więc końcowa ocena 4+

0

Kość matowa 6 Ścian - Jumbo - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 30.09.2011

Dużą, solidna kosteczka... Fajnie wygląda, ale ma też 1 wadę. Strasznie denerwuje graczy głośnym toczeniem po stole. Jednak (w odróżnieniu od K4) toczy się, a nie sunie po stole, za co należy jej się plus. Niemniej na 5 nie zasługuje, bo w sumie to tylko dobra, solidna kostka, na której dobrze widać wyniki, ale potrafi denerwować hałasem.

0

Merchants & Marauders

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Wszyscy stawiają 5.0.. I grze się to należy. Jest prosta, ale jednocześnie z ogromną ilością możliwości. Graliśmy ją w klubie przez całe lato i żadna rozgrywka nie była podobna do innej. Raz wygrywał Pirat, raz łupiący piratów, innym razem awanturnik, a jeszcze innym razem kupiec... Zasady są na tyle proste, że po 1 grze każdy wie, co należy robić, aby potem grać lepiej. Idealnie wyważone Gracz kontra Gracz, jak i Gracz kontra "plansza" jest dobrą taktyką. A i ta niepewność, ile złota trzyma gracz w kuferku... Gra ma jednak jedną wadę. Nie wpływa ona na ocenę, bo nie zmniejsza jej, ale w grze brakuje... piątego gracza. Wyraźnie przydałby się piąty gracz, aby było bardziej tłoczno.

5

Wings of War: Breguet BR.XIV B2, Hubert De Greffier / Auguste Marseille

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Pierwsze, co zwraca uwagę, to rozmiar modelu. To chyba największy model, jaki wyszedł w serii WoW Miniatures. I jak patrzę na półkę, to chyba mam rację. Jest odpowiednio wytrzymały i korzysta ze znanej z RAF R.E.8 talii K. Ale największą zaletą jest różnica uzbrojenia maszyn z serii. Ten ma uzbrojenie A/A, natomiast pozostałe mają B/B i B/A. Co idealnie sprawdza je jako przeciwników o różnej trudności. Moim zdaniem bardzo dobry zakup. Tylko to pudełko, sprawiające wrażenie (w porównaniu z poprzedniki edycjami) wrażenie budżetowatości. Ale model wybronił się idealnie. Tego uważam za najgorszego spośród Breguetów, za zbyt silne uzbrojenie, co w połączeniu z dużą wytrzymałością robi go trochę przesadzoną maszyną na stole. Dlatego, za przesadne uzbrojenie i słabe pudełko, tylko 4.

2

Wings of War: Breguet BR.XIV B2, Browing & Duke

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Pierwsze, co zwraca uwagę, to rozmiar modelu. To chyba największy model, jaki wyszedł w serii WoW Miniatures. I jak patrzę na półkę, to chyba mam rację. Jest odpowiednio wytrzymały i korzysta ze znanej z RAF R.E.8 talii K. Ale największą zaletą jest różnica uzbrojenia maszyn z serii. Ten ma uzbrojenie B/A, natomiast pozostałe mają A/A i B/B. Co idealnie sprawdza je jako przeciwników o różnej trudności. Moim zdaniem bardzo dobry zakup. Tylko to pudełko, sprawiające wrażenie (w porównaniu z poprzedniki edycjami) wrażenie budżetowatości. Ale model wybronił się idealnie. Tego uważam za najlepszego spośród Breguetów, za nieprzesadzone uzbrojenie i dobre zachowanie na stole.

2

Wings of War: Breguet BR.XIV B2, Georges T. Grebil / Edmond C. Carron

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Pierwsze, co zwraca uwagę, to rozmiar modelu. To chyba największy model, jaki wyszedł w serii WoW Miniatures. I jak patrzę na półkę, to chyba mam rację. Jest odpowiednio wytrzymały i korzysta ze znanej z RAF R.E.8 talii K. Ale największą zaletą jest różnica uzbrojenia maszyn z serii. Ten ma uzbrojenie B/B, natomiast pozostałe mają A/A i B/A. Co idealnie sprawdza je jako przeciwników o różnej trudności. Moim zdaniem bardzo dobry zakup. Tylko to pudełko, sprawiające wrażenie (w porównaniu z poprzedniki edycjami) wrażenie budżetowatości. Ale model wybronił się idealnie. Tego uważam za najlepszego spośród Breguetów, za nieprzesadzone uzbrojenie i dobre zachowanie na stole.

2

Wings of War:Rumpler C.IV C., 8267/17

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Moim zdaniem najlepsza (co nie znaczy, że o najwyższych parametrach) maszyna 4 serii... Wreszcie strona Centralna dostaje maszynę dwumiejscową, wolniejszą i mniej przystosowaną do walki, niż UFAG, czy Roland LFG. Maszyna korzysta z tej samej talii, co RAF RE8, ale jest od niego ciut wytrzymalsza. Za to za pudełko należy się mały minus. Wygląda o wiele gorzej, niż poprzednie serie... Jakby użyto tańszych materiałów. A sam model? Powiedziałbym, że bardzo dobrze. Malowanie bardzo pasuje do wielu innych modeli Niemieckich maszyn. Przyznam, że bardzo mi się podoba... Gdyby nie to pudełko, to bym wystawił ocenę 5. Ale, że nie mogę wystawić 5-, a nie zasługuje na 5, to ostatecznie 4.

2

Wings of War: Rumpler C.IV C., MFFA

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Moim zdaniem najlepsza (co nie znaczy, że o najwyższych parametrach) maszyna 4 serii... Wreszcie strona Centralna dostaje maszynę dwumiejscową, wolniejszą i mniej przystosowaną do walki, niż UFAG, czy Roland LFG. Maszyna korzysta z tej samej talii, co RAF RE8, ale jest od niego ciut wytrzymalsza. Za to za pudełko należy się mały minus. Wygląda o wiele gorzej, niż poprzednie serie... Jakby użyto tańszych materiałów. A sam model? Powiedziałbym, że bardzo dobrze. Jednak nie jest niebiesko-czarny, jak na zdjęciu, a fioletowo-czarny. Ale poza tym jest to dobry produkt

2

Wings of War Rumpler C.IV C., 8012/17

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Moim zdaniem najlepsza (co nie znaczy, że o najwyższych parametrach) maszyna 4 serii... Wreszcie strona Centralna dostaje maszynę dwumiejscową, wolniejszą i mniej przystosowaną do walki, niż UFAG, czy Roland LFG. Maszyna korzysta z tej samej talii, co RAF RE8, ale jest od niego ciut wytrzymalsza. Za to za pudełko należy się mały minus. Wygląda o wiele gorzej, niż poprzednie serie... Jakby użyto tańszych materiałów. A sam model? Powiedziałbym, że bardzo dobrze. Najlepszy z Rumplerów. Ostatecznie wystawiam 5.

2

Wings of War: Pfalz D.III, Fritz Höhn

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 15.09.2011

Jak ocenić tą maszynę? Co można powiedzieć o niej w grze? Wzięto talię Albatrosa DIII i dodano trochę więcej wytrzymałości, niż ma Albatros DVa.. Dodatkowo minusa łapie za opakowanie... Poprzednie serie były w dobrym pudełku. To ma wrażenie budżetowości... Z daleka wygląda nawet podobnie (tylko inny kolor), ale z bliska? Jest bardziej szorstkie, a wewnętrzne elementy (w moim odczuciu) bardziej kruche... O ile modele z serii 1,2 i 3 wciąż mają dobre pudełka, tak tych z 4 serii (zwłaszcza Pfalzów) zaczynają się już rozpadać. Ostatecznie temu dam 3. Bo ta maszyna jest w zasadzie jakby robioną lekko na siłę.

2

Wings of War: Pfalz D.III, Hans Klein

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 15.09.2011

Jak ocenić tą maszynę? Co można powiedzieć o niej w grze? Wzięto talię Albatrosa DIII i dodano trochę więcej wytrzymałości, niż ma Albatros DVa.. Dodatkowo minusa łapie za opakowanie... Poprzednie serie były w dobrym pudełku. To ma wrażenie budżetowości... Z daleka wygląda nawet podobnie (tylko inny kolor), ale z bliska? Jest bardziej szorstkie, a wewnętrzne elementy (w moim odczuciu) bardziej kruche... O ile modele z serii 1,2 i 3 wciąż mają dobre pudełka, tak tych z 4 serii (zwłaszcza Pfalzów) zaczynają się już rozpadać. Ostatecznie temu dam 3. Bo ta maszyna jest w zasadzie jakby robioną lekko na siłę.

2

Wings of War:Pfalz D.III, Max Holtzem

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak ocenić tą maszynę? Wystawiłbym 3, gdyby nie to bardzo fajne malowanie... Co można powiedzieć o niej w grze? Wzięto talię Albatrosa DIII i dodano trochę więcej wytrzymałości, niż ma Albatros DVa.. Dodatkowo minusa łapie za opakowanie... Poprzednie serie były w dobrym pudełku. To ma wrażenie budżetowości... Z daleka wygląda nawet podobnie (tylko inny kolor), ale z bliska? Jest bardziej szorstkie, a wewnętrzne elementy (w moim odczuciu) bardziej kruche... O ile modele z serii 1,2 i 3 wciąż mają dobre pudełka, tak tych z 4 serii (zwłaszcza Pfalzów) zaczynają się już rozpadać. Ostatecznie temu dam 4. Za malowanie, które jest bardzo ładne... Bo tak to maszyna jest w zasadzie jakby robioną lekko na siłę.

2

Wings of War: RAF S.E.5a, Joseph E.Boudwin

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Model jest fajny, ale moim zdaniem przesadzono ze statystykami. Owszem. SE5a był dobra maszyną... Ale czy tak wiele lepszą od Sopwitha Camela, czy Sopwitha Snipe'a? Moim zdaniem przesadzono trochę z tym modelem, zwłaszcza, że jego rocznikowy odpowiednik (Pfalz) jest bardzo słabą maszyną.

2

Railways of Europe

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 15.09.2011

Trójka. Twórcy mogli się bardziej wysilić... Co w zasadzie dostajemy? Nowa plansza, nowe karty.... I to wszystko... Brakuje tu czegoś, co urozmaici rozgrywkę Każdy inny dodatek miał to co ten plus jakąś nowość do rozgrywki... Ten w zasadzie wygląda, jakby wydany na siłę. Zrobiono na szybko mapkę i karty i puszczono w obieg... Railways of Western US są fajniejsze, a co dopiero Railways of England. Niestety, na tym zakupie zawiodłem się... Liczyłem na wisienkę na szczycie tortu, a dostałem samo ciastko.

0

Komplet Celtycki zielono-biały

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Genialne kości na sesję fantasy. Wyglądają bardzo klimatycznie i są dość czytelne. Polecam je gorąco!

0

Citadel - Chaos Black Primer Spray (2007)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Przyznam, że nigdy nie używałem podkładu. Malowałem 3-4 razy jednym kolorem i uzyskiwałem ten sam efekt z bardzo mocnym kolorem... Jednak jak zacząłem malować na tym, zobaczyłem lekką różnicę... A w sumie było też mniej roboty... Choć i tak bardziej podobają mi się malowane techniką 4 warstw figurki, to te wyszły jednak taniej i co ważne szybciej. Sam podkład bez żadnego zarzutu!

0

Blood Red Paint

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem bardzo zadowolony, choć krew jest może aż nazbyt krwista, niż czasami by wypadało, aby była... Za to idealnie sprawdza się na czerwonym sztandarze

0

Scorched Brown Paint

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem bardzo zadowolony

0

Tin Bitz Paint

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem bardzo zadowolony

0

Graveyard Earth Paint

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem bardzo zadowolony

0

Mithril Silver Paint

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem bardzo zadowolony. W zasadzie to tej farby użyłem do malowania bolterów Marines, zamiast farby boltgun... Moim zdaniem lepiej nadaje się na metaliczne, błyszczące elementy od tamtej

0

Chainmail Paint

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem bardzo zadowolony

0

Boltgun Metal Paint

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem zadowolony, choć mogłaby ta farbka być trochę bardziej srebrzysta moim zdaniem..

0

Skull White Paint

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem bardzo zadowolony

0

Chaos Black Paint

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Jak w zasadzie można skomentować farbki? Ciężkie pytanie... Chyba tylko doznania artystyczne lub ich jakość... A ja z obu jestem bardzo zadowolony

0

Railways of the Western U.S.

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Liczyłem w ukryciu, że będzie pasowało do Wschodniej Planszy... Że będę mógł zagrać z kolegami na Całe Stany. Niestety. O ile plansza Wschodnia jest zwrócona na północ węższą stroną, to Zachodnia jest zwrócona Szerszą... A od północy do południa mają "realnie" taki sam kilometrarz. Ale jak sprawdza się samemu? Całkiem ciekawie... Supply Depot daje nowe możliwości transportu towarów, a miasta co zmieniają przyjmowany towar, stanowią ciekawe urozmaicenie... Co prawda dodatek nie ma poziomu Railways of England and Wales (który polecam), ale trzeba przyznać, że to porządny dodatek.

0

Kolejka (edycja polska)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Idealna gra, która ucząc bawi i bawi ucząc... Co prawda osobiście nie żyłem w tym okresie, więc znam go tylko z opowiadań, ale partia gry z osobami, które wówczas żyły, to coś wspaniałego. Zasady gry są proste, zabawa przednia.. Na dodatek gra jest szybka, co też jest kolejną zaleta. Widzę, że obecnie produkt jest znów niedostępny, co jeszcze bardziej podnosi jego klimat (dobrze, to zdanie to żarcik). Gra genialnie wydana od pudełka (świetnie oddaje czasy gry), instrukcję wyglądającą jakby pochodziła z tamtego okresu, jak i po wykonanie... Tylko te drewniane figurki średnio pasują, ale to do przeżycia.

0

Wings of War:RAF. S.E.5a, William Avery Bishop

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Bardzo ładne malowanie i świetny model słynnego asa. A jak się sprawdza w grze? Moim zdaniem jest przedobrzony... Ja wiem, że S.E.5a był bardzo dobrą maszyną, ale robienie z niego maszyny lepszej od Sopwitha Snipe, czy Sopwitha Camela jest trochę przesadą moim zdaniem... Jego największym problemem jest brak dobrego odpowiednika. Sprzedają go w edycji z Pfalzem, który jest niczym innym, jak Albatrosem DVa z innym wyglądem... Nie lubię go używać w grze, bo uważam, że to przesadzona jednostka... Niemniej, nie można jej nic poza swoją przesadnością zarzucić.

2

Wings of War: RAF S.E.5a, Roderic Stanley Dallas

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Bardzo ładne malowanie i świetny model. A jak się sprawdza w grze? Moim zdaniem jest przedobrzony... Ja wiem, że S.E.5a był bardzo dobrą maszyną, ale robienie z niego maszyny lepszej od Sopwitha Snipe, czy Sopwitha Camela jest trochę przesadą moim zdaniem... Jego największym problemem jest brak dobrego odpowiednika. Sprzedają go w edycji z Pfalzem, który jest niczym innym, jak Albatrosem DVa z innym wyglądem... Nie lubię go używać w grze, bo uważam, że to przesadzona jednostka... Niemniej, nie można jej nic poza swoją przesadnością zarzucić.

2

Wings of War: Albatros D.III (Brumowski)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Albatros DIII jaki jest każdy widzi. Nieco wolniejszy od Albatrosa DV, za to z podobna kartą manewrów. Cóż, w końcu to wcześniejsza wersja... Słabo wypada w pojedynkach z maszynami z podstawki, ale w starciach ze zwrotniejszym, ale słabo wytrzymałym Nieuportem sprawia się idealnie. No i to piękne malowanie... Gracze u mnie w klubie bardzo polubili tą maszynę. I ja ją lubię.

2

Wings of War: Nieuport 17 (Nungesser)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 15.09.2011

Nieuport jest maszyną dość zwrotną (zwłaszcza na dużej prędkości), ale mało wytrzymałą. Co sprowadza go do idealnego przeciwnika dla małozwrotnych maszyn państw Centralnych. Malowanie bardzo mi przypadło do gustu, a model jest ozdobą mojej kolekcji.

2

Wings of War: Nieuport 23 (Kibanov)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 15.09.2011

Bardzo fajna maszyna. Co prawda względem Niuportów 17 traci na 1 karabinie maszynowym (talia obrażeń B), ale nie jest to przeszkodą, a nawet uznałbym, że dodaje barwności tej maszynie. Porządne, zasłużone 4.

2

Age of Conan

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 14.06.2011

Kilka tygodni zajęło nam w klubie ogarnianie zasad. I muszę powiedzieć, że gra jest bardzo fajna, ale... cóż... Czasochłonna i zasadopełna. Zasad jest tu od groma i jeszcze więcej i nawet po kilku grach wciąż wychodzą błędy w graniu. Gra jest jednak dość przyjemna, choć wymaga dłuższego posiedzenia. Graficznie prezentuje się świetnie. Figurki na planszy są bardzo klimatyczne. Jednak brak jej tego czegoś, aby zasługiwała na 5. 4 z pewnym plusikiem ode mnie.

0

Kość matowa 4 Ściany - Jumbo - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 09.06.2011

Nie przepadam za k4. Słabo się toczą (ze względu na kształt) i raczej trzeba je rzucać podkręcając. Kość Jumbo jednak ma kolejną wadę. Rozmiar. O ile dla pozostałych kości była to zaleta, dla k4 jest to wada... Kością po prostu ciężko się rzuca... Fajnie wygląda, duża i wogóle... Ale ze względu na swoją piramidkowatość, wypada słabiej od pozostałych kości. Niemniej jako uzupełnienie zestawu kości Jumbo sprawuje sie znakomicie.

1

Wings of War: Albatros D.III (Voss)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 08.06.2011

Samolot jest świetnie wykonany i ładnie wygląda...Wieniec laurowy na burcie wygląda przepięknie. A na zasady gry? Maszyna korzysta z talii podobnej do SPAD'a XIII, ale ma wolniejsze karty prostej. Siła ognia podobna, ale słabsza wytrzymałość. Więc pytanie, czy opłaca się go brać? Tak. Pamiętajcie, że to samolot, którego równorzędnym okresowo przeciwnikiem jest Nieuport, który jest podobnie silny i szybki, ale mniej wytrzymały, za to ciut zwrotniejszy. Kupować tylko w parze z innym samolotem "wczesno-wojennym" (specjalnie piszę w nawiasie, bo jak w 5 serii wprowadzą Fokkera E.III, to wtedy dopiero tamten będzie wczesnowojenny), bo w porównaniu z maszynami z podstawki i 2 edycji wypada bardzo słabo. (choć ostatnio na grze pilot na DIII zestrzelił więcej przeciwników, niż dwóch pilotów na DVa, ale to kwestia szczęścia i umiejętności, a nie maszyny).

2

Neuroshima 1.5 (oprawa twarda)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 08.06.2011

Jak żałuję, że kupiłem wersję 1.5, gdy tylko wychodziła... Dla kumpla zamówiłem tą edycję i zaczynam żałować, że muszę mu ją oddać. Neuroshima w twardej oprawie prezentuje się świetnie, a płytka idealnie pasuje jako materiały dodatkowe. Mam nadzieję, że wśród artykułów z Gwiezdnego Pirata są te, które uwielbiałem. Na pewno mu się spodoba. A sam system (dla tych co pierwszy raz spotykają się) może być lekko trudny, ale po 1 sesji wszystko idzie płynnie, a mechanika staje się bardzo przejrzysta. Nie jest może tak prosta jak D20, ale jest pozbawiona niektórych nielogiczności. Najlepiej prezentuje się podczas walk, gdzie sprytnie oddano sytuację "celuje w mutanta i strzelam z przycelowania". Słabsi strzelcy muszą celować dłużej (aby rzucać większą liczbą kości i liczyć, że na 1 z nich będzie niższy wynik), podczas gdy zawodowcy strzelają 1 pocisk = 1 kość. Sam podręcznik napisany przystępnie nawet dla laika, a do tego humorystycznie i klimatycznie. W sumie do pełni szczęścia brakuje tylko ekranu MG, co dawano w suplemencie. Ale nie wymagajmy gwiazdki z nieba. To idealne wydanie najlepszego polskiego RPG w jakiego grałem.

3

K20 Neuro Biało-czarna

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 08.06.2011

Oglądam właśnie zakupioną kostkę i zastanawiam się. Chyba pan Maciej (komentarz wcześniej) ma rację... Choć kość wygląda fajnie z tym pęknięciem, znakiem radioaktywności i cyframi jak z wyświetlacza "przyśrubowanymi" do ścianek.. To jednak biały kolor jakoś tak.... Nie pasuje do Neuro. Sprawia wrażenie zbyt czystej, jak na świat postnuklearny. Ale pomijając ten fakt, prezentuje się dobrze.

0

Kość matowa 4 Ściany - Cyfry - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 08.06.2011

Przyznam, że nie przepadam za k4... Nie toczy się (bo i jak), wygląda specyficznie.. Ale cóż. Fizyki nie zmienimy. Posiadałem dotąd czarne k4, na których złota farba szybko zeszła, co utrudniało czasami odczytanie wyników. Otrzymana (biała) kostka nawet przy słabym oświetleniu wygląda bardzo dobrze. Moim zdaniem k4 matowa prezentuje się nawet lepiej od różnokolorowych kostek k4

1

Wings of War: Sopwith Camel Aubrey Beauclerk Ellwood (Wielka Brytania)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 08.06.2011

Sopwith Camel, jak to Sopwith Camel. Silnie uzbrojony, szybki, wytrzymały oraz mocno skręcający w prawo (co jest zgodne z prawdziwymi parametrami maszyny wynikającymi z zastosowanego silnika). A model? Prezentuje się ładnie, a serduszka tylko dodają mu barwności. No i jeszcze ta cena. Za 25zł to aż grzechem nie wziąć do kolekcji.

2

Wings of War: Spad XIII Eddie Rickenbacker (USA)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 07.06.2011

Bardzo lubię Spady XIII. Szybkie, wytrzymałe, choć trochę mało zwrotne. Ale ten model spośród wszystkich Spadów najbardziej przypadł mi do gustu. Jego kolory są wyważone, Hat on the Ring (osobiste godło Rickenbackera) prezentuje się genialnie, jak i Amerykańskie oznaczenie na podwoziu. Model jest przepiękny. A jeszcze jego cena (24zł) jest kolejną zaletą. Myślisz nad zakupem Spada XIII? Weź tego! Piękny, tani i z pazurem.

2

Wings of War: Spad XIII René Paul Fonck (Francja)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.06.2011

Lubię Spady XIII. Szybkie, choć mało zwrotne, ale bardzo wytrzymałe. Jednak ten model nie przekonał mnie jakoś do siebie. Niby posiada dużo detali (np. Czerwoną gwiazdę na skrzydle, osobiste oznaczenie na boku)... Ale ma coś takiego w wyglądzie, co nie do niego nie przekonuje... Może ten zbyt chaotyczny moim zdaniem kamuflaż? Ale wielu moich kolegów polubiło to malowanie, więc chyba jestem wyjątkiem.

2

Wings of War: Fokker DR I Fritz Kempf (Niemcy)

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 07.06.2011

Fokker Dr.I, jakiego również znajdziemy w podstawce. Silny, ale powolny, choć dość zwrotny. No i wielkie brawa za przeniesienie na mechanikę gry efektu rotacji silnika, objawiającego się silniejszym skrętem w prawo. A model? Cóż... Przyznam, że mnie nie ujął...Te ogromne litery kojarzą mi się z amatorskimi malowaniami modeli, jakie sam uprawiam (choć nigdy tak równe mi nie wyszły), zaś kolor.... Nie przypadł mi zupełnie do gustu. Właściwie to kupiłem go bardziej przez kolekcjonerski zapał... Choć patrząc na cenę (24zł), to wypada całkiem, całkiem w porównaniu z np. Rahnem.

2

Wings of War: Fokker DR I Arthur Rahn (Niemcy)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.06.2011

Fokker Dr.I, jakiego również znajdziemy w podstawce. Silny, ale powolny, choć dość zwrotny. No i wielkie brawa za przeniesienie na mechanikę gry efektu rotacji silnika, objawiającego się silniejszym skrętem w prawo. A model jest bardzo ładnie pomalowany. Spośród dostępnych Fokkerów DrI (czyli dwóch, licząc niedostępność modelu Czerwonego Barona) prezentuje się moim zdaniem najlepiej.

2

Wings of War: Albatross D. Va Ludwig Weber (Niemcy)

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 07.06.2011

Albatros D.Va jest dobrze chyba znany wszystkim posiadaczom gry. A jeżeli ktoś dopiero szykuje się do zakupu, to powiem, że to solidnie zbalansowany samolot. Model prezentuje się dość ubogo w porównaniu z pozostałymi Albatrosami DVa. Właściwie gdyby nie plamiaste barwienie na skrzydłach, to bym uznał, że sam z moim antytalentem plastycznym bym go podobnie pomalował. Ale w parze z Udetem i Jentschem wygląda całkiem, całkiem, jako coś pomiędzy. Niemniej polecam bardziej inne Albatrosy DVa. Są ładniejsze moim zdaniem

2

Wings of War: Albatross D. Va Ernst Udet (Niemcy)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.06.2011

Albatros D.Va jest na zasady gry identyczny z tym z podstawki, więc nie będę się o nim rozpisywał. Rozpiszę się o modelu. Utrzymany w ciemnej tonacji barw prezentuje się bardzo fajnie. Jednak nie przekonał mnie barwami bardziej, niż Albatros Jentscha, który moim zdaniem bardziej pasuje do modelu z podstawki. Niemniej nie wyobrażam sobie kolekcji bez tego modelu.

2

Wings of War: Sopwith Camel Jan Olieslagers (Belgia)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.06.2011

Jaki jest Sopwith Camel, wie każdy posiadacz podstawki. Silnie uzbrojony, wytrzymały i mocniej skręcający w prawo (zgodnie z historycznymi realiami wynikającymi z budowy silnika). A model? Bardzo ładny. Ogromny plus za drobne wzorki na skrzydle i napisy na kadłubie. Aż miło oglądać.

2

Kość matowa 12 Ścian - Jumbo - Różne Kolory

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 07.06.2011

Kostka, jak kostka. Tylko bardzo duża. Idealnie sprawdza się na dużym stole, czy też podczas rzucania, aby gracze/MG widzieli wynik niezależnie od pozycji przy stole. Szkoda tylko, że k12 ma tak mało zastosowań....

0

Wings of War Game Mat: West Section

Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji

dodano: 17.05.2011

Gdybym miał możliwość zakupu SAMEGO tego produktu, raczej bym nie wydał na niego aż takiej kwoty. Zapewne kogoś, kto spojrzy na drugą, podobną matę, zauważy że tamtej daję 5, a tej tylko 3. Dlaczego? Otóż mata Zachodnia jest dobra jako UZUPEŁNIENIE maty wschodniej. Ale z dwóch mat polecam tą wschodnią, gdyż mata zachodnia jest... zbyt pusta. Jak spoglądam na nią samą, nie czuć w niej klimatu Wielkiej Wojny. Ja wiem, że to gra i obie plansze są barwne, ale ta część planszy jest aż nazbyt spokojna. Połowa tej planszy jest tak spokojna, że aż nie wygląda na wojenną. Więc, jeżeli chcesz kupić jedną matę, zacznij od Wschodniej. Jeżeli chcesz mieć większe pole bitwy, dokup też Zachodnią matę, która idealnie rozszerzy pole bitwy. A mata jako sam produkt jest w porządku. Wystarczająco szorstka, aby modele nie ślizgały się i wystarczająco giętka, aby ją łatwo złożyć. Jeżeli posiadasz WSCHODNIĄ sekcję, uznaj, że daję ocenę o oczko wyższą. Bez wschodniej sekcji tylko 3.

1

Wings of War Game Mat: East Section

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 17.05.2011

Wschodnia sekcja maty do gry WoW jest o wiele lepsza od maty Zachodniej. Pas ziemi niczyjej, linie okopów, ruiny, a za nimi spokojna okolica. Wszystko w kolorystyce nasyconych barw towarzyszących naszej grze. Jeżeli chcesz kupić tylko jedną sekcję, kup Wschodnią. Posiada o wiele lepszy klimat od zachodniej. Choć osobiście polecam zakup obu sekcji i stworzenie ogromnego pola bitwy. Mata idealnie nadaje się do gry WoW: Miniatures. Jest wystarczająco szorstka, aby podstawki nie ślizgały się po niej i wystarczająco giętka, aby łatwo ją złożyć. Miałem nie kupować tej maty, a jakąś tańszą, prostą, aż zobaczyłem zdjęcia gry WoW, grane na niej na Boardgamegeek (polecam obejrzeć! Szukajcie pod Revised Edition). To zupełnie inny klimat gry. Zamówiłem, rozłożyłem i nie żałuję ani złotówki.

1

Wings of War: UFAG C.1 (Luftfahrtruppen 2)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.05.2011

Model jest ładny i dobrze wykonany. A jak się sprawdza w grze? Maszyna jest wytrzymalsza od Spada XIII, podobnie zwrotna, ale ciut wolniejsza i słabiej uzbrojona. (choć wyposażona tylnego strzelca). Osobiście lepiej mi się gra z RAF R.E.8 w eskorcie i Niemieckimi myśliwcami przechwytującymi bombowiec. Zwłaszcza, że przy parametrach UFAG'a, trzeba go wystawiać najlepiej ze Spadami po stronie Entanty, a tamten bombowiec się idealnie nadaje do wielu innych kombinacji

2

Wings of War: Sopwith Camel William Barker (Wielka Brytania)

Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt

dodano: 16.05.2011

Jaki jest Sopwith Camel, każdy kto posiada podstawkę dobrze wie. Dobrze zwrotna (zwłaszcza w prawo. Nie wiem czemu nie ma dobrych manewrów w lewo) maszyna, świetnie uzbrojona. Ale jaki jest powód, dla którego go warto kupić? Chyba tylko chęć posiadania dwóch Cameli w miarę podobnym malowaniu. Uważam, że są maszyny, których bardziej potrzeba "gołej" grze (np. bombowce), ale w drugim rzucie, aby posiadać po 2 maszyny danego typu, świetnie się nadaje. Sądzę, że 4 jest dobrą oceną.

2

Wings of War: RAF R.E. 8 (Aviation Militaire)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.05.2011

Jako, że jest to pierwszy samolot z tylnym strzelcem, pozwolę sobie skupić się w komentarzu na tym aspekcie. Wprowadzenie tego samolotu do gry, zamiast bombardowania Camelami z podstawki, znakomicie wpływa na balans rozgrywki. Maszyna posiada "ociężałe" manewry (które porównałbym ze Spadem XIII, ale z mniejszą prędkością) i słabsze uzbrojenie. Ale idealnie nadaje się do misji "eskortuj samolot bombowy do celu, zbombarduj i przeżyj drogę powrotną". Idealnie uzupełnia zestaw o samolot nie tyle do walki (choć potrafiący się bronić), co jako cel. Moim zdaniem takiego samolociku brakuje w podstawce (choć wiem, że wprowadzenie 2 dodatkowych bombowców zwiększyłoby jego cenę).

2

Wings of War: Nieuport 17 (Lufbery/Thenault)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.05.2011

Model ładny, w kolorze kojarzącym się fanom dawnej gry Dynamixu Red Baron z Nieuportami. A jaki jest w grze? W porównaniu z maszynami z wersji podstawowej gry, wypada słabo, a jego jedynym atutem są ciekawe manewry "Stall" przypominające ciasne "S" (informacja dla posiadaczy podstawowej wersji gry: karta 19 i 20 zestawu manewrów D) . Ale wobec "równoległego" okresowo Albatrosa DIII sprawuje się całkiem nieźle, posiadając mniejszą wytrzymałość, ale ciut większą zwrotność. Dodatkowym plusem maszyny jest fakt, że można ją bez większych bólów wystawić przeciwko Albatrosowi DV, choć o wiele lepiej sprawdza się "w połączeniu" z Albatrosem DIII.

2

Wings of War: Albatros D.III (Hautzmayer)

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 16.05.2011

Samolot jest świetnie wykonany i ładnie wygląda... Co tu więcej opisywać? Może porady dla osób, co chcą jego recenzji jako dodatku? Więc powiem, że korzysta z talii podobnej do SPAD'a XIII, ale ma wolniejsze karty prostej. Siła ognia podobna, ale słabsza wytrzymałość. Więc pytanie, czy opłaca się go brać? Tak. Pamiętajcie, że to samolot, którego równorzędnym okresowo przeciwnikiem jest Nieuport, który jest podobnie silny i szybki, ale mniej wytrzymały, za to ciut zwrotniejszy. Kupować tylko w parze z innym samolotem "wczesno-wojennym" (specjalnie piszę w nawiasie, bo jak w 5 serii wprowadzą Fokkera E.III, to wtedy dopiero tamten będzie wczesnowojenny)

2

Wings of War: World War I Deluxe Edition

Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)

dodano: 12.05.2011

Przyznam, że wahałem się pomiędzy tą wersją, a karciano-planszową. Ostatecznie wybrałem tą. Na dodatek dokupiłem 2 dodatkowe samolociki. Trochę się naczekałem i oto wylądowało u mnie w domu. Muszę powiedzieć, że trochę bałem się, że gra może mi się nie spodobać, a wtedy 250zł leci w błoto. Na szczęście było zupełnie odwrotnie. Gra mnie wciągnęła na całe popołudnie i chcę więcej. Zestaw jest dobrze wyważony, prezentując cztery różne maszyny. Jednak polecam do niego dokupić przynajmniej 2 maszyny z typów z zestawu, aby wykonać bitwę 2 na 2 z udziałem 2 typów maszyn. Moim zdaniem taka rozgrywka jest ciekawsza, niż 4 maszyny 4 typów. No, ale jako zestaw początkowy i zarażający manią lotnictwa (zwłaszcza katalogiem dostępnych dodatków), sprawdza się idealnie. W sumie przyczepię się do jednej rzeczy. Pudełko jest ZA DOBRZE chroniące samoloty. Przesadzając powiem, że możesz nim rzucać, trząść, a samoloty nie wypadną z kieszonek... Tak samo, jak będziesz chciał je wyjąć. Myślałem, że samolotom skrzydła pourywam. Trzeba podważać pudełko. Trochę za solidnie są w środku umocowane. Ale po lekkim liftingu kształtu kieszonek pudełko sprawuje się idealnie. Wnęki idealnie segregują cały zestaw, dzięki czemu nie ma problemu z przechowywaniem gry. A spoglądając na niektóre gry, które po "wypchnieciu" z tekturki nie chcą się dobrze zmieścić do pudełka, za tą bardzo dobrą ergonomię, należy się im plus. Co prawda poszła trochę kosztem wielkości pudełka (które na upartego zmieściłoby 2-3 takie zestawy), ale to znów detal. Gorąco polecam produkt wszystkim fanom myśliwców i nie tylko pierwszowojennych.

1